Fakro Pivot Çatı Pencereleri – Fakro Standart Pivot Çatı Pencereleri:  tarz

Üçgen çatılardaki pencereler için hangi perde modelleri uygundur?

Meral Eser Meral Eser
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Çatı katları doğru bir planlama ve özenli bir uygulama ile dekore edilmelidir. Doğru ve ölçülü planlama ile çatı katı dekorasyonu daha kullanışlı hale gelir ve daha ferah bir görünüm oluşturur. Alan tasarrufu sunan çözümlerden küçük odaları daha geniş gösteren çözümlere birçok alternatif öneri sunduk. Bu yazımızda ise çatı katı odaları için üçgen çatı pencerelerine uygun perde modellerini ele alacağız.

Üçgen çatılarda uygulaması yapılan pencere modelinin hangi sistemde üretildiği ya da tasarlandığı önem teşkil eder. Sürgülü sistemlerden katlanabilir çatı pencerelerinde modeller çeşitlendirilebilir. Farklı pencere modelleri için ayrı perde modelleri mevcuttur ve daha kullanışlı perde alternatifleri ile kullanım kolaylığı sağlanır.

Çatı katı odaları çoğunlukla yatak alanları için dizayn edilir. Dolayısıyla gün ışığını önlemek, ideal uyku ve dinlenme alanını oluşturmak için perdeler fonksiyonel anlamda kullanılmaktadır. Gün içinde güneş ışığını kırmak için modern sistemlerle üretilen perde modelleri de mevcuttur.

Stor perde modellerinden geleneksel perde çeşitlerine alternatifler, tavan eğimi ve çatı penceresinin açılış sistemine bağlı olarak tercih edilir. Çatı katı tavan eğiminden ötürü oluşacak dar mesafe aralığı göz önünde bulundurulursa sarkabilecek perde modellerinin kullanımı dezavantajlıdır.

Üçgen çatı pencereleri için uygun perde modellerini ele aldık. Daha fazla beklemeden tavan eğiminden ötürü oluşan mesafeler için uygun, çatı pencereleri için perde modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken hususlara göz atalım.


Malzemeler: Perde kumaşı ve türü

Fakro Pivot Çatı Pencereleri – ​Fakro Çift Açılımlı Çatı Penceresi:  tarz Pencere & Kapılar
Fakro Pivot Çatı Pencereleri

​Fakro Çift Açılımlı Çatı Penceresi

Fakro Pivot Çatı Pencereleri

Doğal ışık ihtiyacını muntazam karşılayan çatı pencereleri, ihtiyaç duyulmadığında ya da konforlu bir uyku alanı sağlanmak istendiğinde pratik bir şekilde perde sistemleri ile örtülebilir. Tavan eğiminden ötürü oluşan dar mesafe için sarkma oluşacak ya da dar mesafede kullanım zorluğu sağlayacak perde modellerini kullanmaktan kaçının.

Çatı pencerelerine uygun perde modelleri satışı sunan üretici firmaların sunduğu perde çeşitleri malzemeler bakımından renk ya da desenlere göre farklı paletler sunar. Güneşe maruz kalan odalar için güneş ışığını hiç geçirmeyen perde malzemeleri mevcuttur. Kaliteli bir uyku için güneş ışığını tamamen kesen perde malzemelerini seçerken koyu renk tonları kullanmak zorunda değilsiniz. Gün ışığını tamamen kıran açık renk tonlu ya da desenli perde modelleri de mevcuttur.Pencere sistemlerine göre alternatif çözümler

Katlanır Çatı Merdivenleri – FAKRO STANDART ÇATI PENCERELERİ :  tarz Pencere & Kapılar
Katlanır Çatı Merdivenleri

FAKRO STANDART ÇATI PENCERELERİ

Katlanır Çatı Merdivenleri

Pencere modelleri planlamaya göre benzerlik göstermeyebilir. Üçgen çatılarda öncelikle pencere sistemleri ve kullanışlılık özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Katlanır çatı pencereleri sistemleri mevcut. Pencere kanadına monte edilebilir ve hareketli kanat ile birlikte çalışabilen bir perde sistemi kullanabilirsiniz.

Pencere menteşesi kasanın köşe noktalarındaki bağlantılarla açılabilecek şekilde dizayn edildiği gibi, köşe noktalar yerinde orta ya da farklı nokta bağlantıları ile dizayn edilebilir. Farklı pencere sistemleri için düz modeller yerine pencere sistemine dahil edilebilen örtü sistemleri üretilebilir.Çatı katı perde modelleri seçerken nelere dikkat etmeli?

Fakro Pivot Çatı Pencereleri – Fakro Kumandalı Çatı Penceresi:  tarz Pencere & Kapılar
Fakro Pivot Çatı Pencereleri

Fakro Kumandalı Çatı Penceresi

Fakro Pivot Çatı Pencereleri

Çatı katı odaları için en uygun perde modeline karar vermeden önce zemin kaplamaları ile ilişkilerine göz atabilirsiniz. Tavan eğimi oluşan zemin kaplamasından duvar ve döşeme kaplamasına renk, doku ve desen ilişkilerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Yatak odası dizayn ediyorsanız, oda dekorasyonunda uygulanacak stil ve tarz mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Çatı perdesi seçiminde pencere sistemleri kullanım avantajları oluşturacak şekilde tercih edilmelidir. Sürgülü perde sistemleri, stor perdeler ya da pencere kanadı ile bütünleşen ve beraber hareket eden perde modelleri çatı kadı daireler için uygundur. Çatı penceresi sisteminde uygulanan kullanım yöntemleri, kanat açılış aralığı ve çatı kanadı kullanımına engel olmayacak perde modellerini seçmeye özen göstermelisiniz.


Sürgülü sistemlerle fonksiyonellik

Fakro Çatı Penceresi – Çatı Penceresi Perdeleri Hangi Pencerelerde Kullanılır:  tarz Pencere & Kapılar
Fakro Çatı Penceresi

Çatı Penceresi Perdeleri Hangi Pencerelerde Kullanılır

Fakro Çatı Penceresi

Pencere kasasının iç kısmına monte edilebilen perde sistemleri pencere kanatlarının açılış yönü ile birlikte hareket eder ve kullanım kolaylığı sağlar. Odalarda duvar kaplaması, desen, renk ya da malzeme türleri göz önüne alınmalıdır. Dekorasyonda uygulanacak stile göre renk paleti oluşturabilir, kullanıcıların beğenilerine hitap edecek stillerde kumaş türleri seçebilirsiniz.

Çatı katı odaları dekore ederken profesyonellerin çalışmalarına mutlaka göz atın. Perde, panjur & jaluziler ile ilgili alternatif modeller için homify'da profesyonellerin projelerini gözden geçirebilir, bulunduğunuz illere göre arama kriterlerini belirleyerek sizin için en doğru profesyonele ulaşabilirsiniz.Üçgen çatılarda pencere çıkması için alternatifler

Pencereler bir çıkma niteliği taşıyabilir ve dikey düzlem için uygun perde alternatifleri artacaktır. Tavan eğiminden ötürü oluşabilecek sarkma sorunu bu tip çıkma pencere sistemleri için sıkıntı oluşturmayacaktır. Eğer tavan eğiminden ötürü oluşabilecek bir sarkma ya da kullanım engeline mahal olmuyorsa, geleneksel perde modelleri, zebra perde modelleri ya da yine stor perde modelleri bu tip çatı pencereleri kullanımı için uygundur.

Çatı pencereleri için stor perdeler

yücel partners – M&E TEKİNTAŞ HOME:  tarz Yatak Odası
yücel partners

M&E TEKİNTAŞ HOME

yücel partners

Stor perde modelleri kullanımı herhangi bir sarkma yapmayacak şekilde dizayn edildiğinde son derece kullanışlı ve avantajlıdır. Sabitlenmiş stor perde niteliği taşıyan perde modelleri ile açılır kanatlarla beraber hareket eden perde modelleri dizayn edebilir ya da pencere kasası üzerinde sürgülü bir perde sistemi dizayn edebilirsiniz. Sürgülü perde sistemleri için kullanım kolaylığı oluşturacak açılış yönü bağlantıları, kullanıcıların kolaylıkla ve pratik bir şekilde perdeyi açabileceği ve ardından katlanır pencere sisteminin açılmasına olanak sağlayan bir perde dizaynı olması gerekir.

Çocuk odaları için baskılı perdeler

Fakro Pivot Çatı Pencereleri – Fakro Standart Pivot Çatı Pencereleri:  tarz Pencere & Kapılar
Fakro Pivot Çatı Pencereleri

Fakro Standart Pivot Çatı Pencereleri

Fakro Pivot Çatı Pencereleri

Tek kanat üzeri pratik bir şekilde çekerek örtülebilen pencereler için perde modellerini, uygulanacak stil ve tarza göre dizayn ettirebilirsiniz. Eğer çatı katı odaları çocuklar için uygun bir şekilde dizayn edilecekse baskılı stor perde modelleri mevcut.

Son derece kullanışlı ve güneş ışığından oyun alanları ya da yatak alanını koruyan baskılı stor perdeler, pratik bir sürgü mekanizması vasıtasıyla kolaylıkla açılabilir ve kapanabilir. Çocukların beğenisini kazanacak baskılı stor perde modelleri için beğendikleri sevimli kahramanlar için bası siparişi verebilirsiniz.

Pencere kanadı ile bütünleşen sistemler

Fakro Pivot Çatı Pencereleri – Fakro Standart Pivot Çatı Pencereleri:  tarz Pencere & Kapılar
Fakro Pivot Çatı Pencereleri

Fakro Standart Pivot Çatı Pencereleri

Fakro Pivot Çatı Pencereleri

Stor perde modelleri, sürgülü sistemlerle perde modelleri, zebra perde modelleri ve sabitlenen perde seçenekleri çatı katı pencereler için uygundur. Daireler ya da müstakil konutlar için dönel pencere sistemleri uygulanan tavanlarda, pencere kanadı ortadan menteşe bağlantıları ile döner. Hareketli pencere kanadı için beraber hareket eden ve dolayısıyla pencere kanadı ile bütünleşen stor perde modelleri kullanımı avantajlıdır.

Dar ve küçük alanlarda dekorasyon çözümleri için ayrıca 'Pratik çözümler: Küçük ev dekorasyon fikirleri' yazımıza da göz atabilirsiniz.


Bu yazımızı nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!