HEBART MİMARLIK DEKORASYON HZMT.LTD.ŞTİ. – SİNPAŞ LAGÜN VİLLA HAVUZ:  tarz Havuz

İstanbul'dan iç ve dış mekanlarıyla büyüleyen bir ev tasarımı

Homify TR Homify TR
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

İncelikli bir şıklıkla döşenmiş, klasik görkemin modern konforla bir araya geldiği tasarımların hakim olduğu, dubleks ve havuzlu bir evde yaşamayı kim istemez? Zaten çoğumuza hayalimizdeki ev sorulduğunda vereceğimiz cevap aşağı yukarı bu özelliklerden ibaret oluyor. 

Bugün sizlerle işte tam da böyle bir hayal evini ziyaret edeceğiz. İstanbul’da yer alan Hebart Mimarlık ve Dekorasyon isimli firma tarafından tasarlanıp projelendirilen ve hayata geçirilen bu ev, hem iç mekanlarındaki ayrıntılarla hem de bahçesi ve havuzuyla oldukça ayrıcalıklı bir yaşam tarzını öne çıkaran estetik detaylarla dolu! 

Girizgahı fazla uzatmadan bu evin yaşam alanlarını tek tek gezmeye başlayalım isterseniz…  

Giriş holü ve merdivenler

Önce bizi karşılayan giriş holünden başlayalım. Evin kapısından içeri girdiğinizde sizi karşılayan bu şık ortam oldukça ince detaylarla dizayn edilmiş. Duvara dayalı ve bu sayede de oldukça az yer kaplayan ancak tek ayağının görkemli tasarımıyla şıklık yaratan dresuar bu antre alanının baş rolünde bulunuyor diyebiliriz. Sol taraftaki salona ve cam trabzanlı ve aydınlatmalı merdivenin basamakları sayesinde yukarıya yönlendiren dekorasyon özellikleri oldukça davetkâr ve şık.

Salona genel bakış

Giriş holünden sol tarafa döndüğümüzde oldukça geniş ve şık olan salona giriyoruz. Salon dekorasyonunda sarı dokunuşların da bulunduğu nötr renklerin kahverengi ile bütünleştiği bir dizaynın şık ve oturaklı bir görünüme sahip olduğunu görebiliyoruz.

Televizyon ünitesi ve şömine

Salonun odak noktasında oldukça şık bir modern şömine ünitesi ve onun yanına yerleştirilmiş TV üniteci bulunuyor. Şöminenin duvarın tam orta noktasında yer alması salon için seperatör işlevi görüyor.

Yemek alanı ve ayrıntılar

Kahverengi tonlarının hakim olduğu oturma odası dekorasyonunun yemek alanı kısmında modern ve klasik çizgilerin iç içe geçtiği şık bir eklektik tasarımla karşılaşıyoruz. Lake malzemeden üretilen modern yemek masasına eşlik eden ağırbaşlı tasarımlı klasik kahverengi sandalyeler bu iki tarzı mükemmel şekilde harmanlayabiliyor. Duvarda asılı olan Kaplumbağa Terbiyecisi tablosu ile mekana tarihsel ve sanatsal bir estetik katılırken, yemek masasının üzerindeki avizede kırmızı tonlarının seçilmiş olması da ortamın enerjisini yükseltiyor. 

İkinci kat holü

O şık ve ışıltılı merdivenlerden ikinci kata çıktığımızda evin özel yaşam alanlarına yönlendiren şık bir dekorasyon anlayışı bizi karşılıyor. Duvar kaplamalarından ışıklandırma ve çiçek süslemelerine kadar her bir detayın incelikle düşünüldüğü bu alanın akıcı ve yumuşak bir geçiş alanı sunması da evin öne çıkan detaylı tasarım özelliklerinden yalnızca biri.

Genç odası

Evde yaşayan her bireyin ihtiyaçlarının incelikle değerlendirilerek dekorasyonların oluşturulduğu evde genç odasının kapısını çalıyoruz. Oyun konsolu ve TV ünitesinin karşısında yer alan konforlu L kanepe modeli rengarenk kırlentlerle süslenerek yüksek enerjili bir atmosfer ortaya çıkarmayı başarıyor. Çalışma masası ve raf ve kitaplıklar da oldukça verimli bir çalışma ortamı sunuyor. 

Ebeveyn yatak odası

Ebeveyn yatak odasında da tıpkı salonda oldğu gibi nötr tonlar kahverengi yoğunluğu ile bir araya getirilmiş ve ortaya hem şık hem de ağırbaşlı ve ciddi bir dekorasyon çıkarılmış. Tavana kadar uzanan çarpıcı yatak başı ünitesi ise şüphesiz ki yatak odasının yıldızı niteliğinde bir seçim.

Ebeveyn banyosu

Koyu renk ahşap ile siyah ve beyaz parlaklığının bir araya geldiği hilton banyo modeli şık ve modern bir banyo tasarımının doğal ve sıcak bir banyo ünitesi ile bütünleştiğinde ne kadar sıradışı ve etkileyici bir doku ortaya çıkardığını gösteriyor adeta. Banyo aynasının çevresinden süzülen ışığa sebep olan ışıklandırma sistemi de oldukça ilham verici, değil mi?

Ve havuz…

Tabii ki böylesi keyifli bir havuzu bulunan bir evin yaz aylarında en keyifli alanı bahçe ve havuzdur. Bu geniş ve masmavi havuzun keyfinin tam anlamıyla çıkarılabilmesi için peyzaj ve bahçe tasarımının da öneminin oldukça büyük olduğunu belirtmemize gerek yok herhalde. Geniş ve konforlu bahçe mobilyaları ve yemyeşil bitkiler havuz keyfini perçinleyen detaylar.

Kış aylarında da harika görünüyor…

Havuzlu evlerde genelde evin bahçe ve havuz kısmı kışın bomboş bir havuz ve bakımsız çevresiyle korkunç görünebiliyor. Ama bu projede havuzun kışın da dolu olması ve farklı bir ışıklandırma ile karlara eşlik eden şahane bir görünüme kavuşması tasarlanmış. Harika değil mi?


Havuzlu evlerde gezinmeyi seviyorsanız Hayallerinizi süsleyecek havuzlu evler başlıklı yazımıza da mutlaka tıklayın.

Bu evin dekorasyonunu beğendiniz mi? 
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!