İstanbul Etiler'de yenilenen bir dairenin önce ve sonra fotoğrafları

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İstanbul Etiler'de yenilenen bir dairenin önce ve sonra fotoğrafları

Meral Eser Meral Eser
homify
Loading admin actions …

Konut projelerinde kullanım amacı ve ihtiyaca göre yenileme ihtiyacı duyulur. Akılcı çözümlerle tam donanımlı bir daire yenilemesi için mimarlar ve firmaların profesyonel ekiplerine ihtiyaç duyarız. Bu yazımızda İstanbul Etiler'de yer alan bir dairenin öncesi ve sonrasını fotoğraflarıyla birlikte derledik.

Este Mimarlık imzası taşıyan yenileme projesi, İstanbul Etiler'de yer alan bir dairenin anahtar teslimi renovasyonunu kapsıyor. homify'da mimarlık firmaları ile evini yenilemek isteyen müşteriler bir araya geliyor. Selda Gürel Evi olarak isimlendirilen proje için, Este Mimarlık dairenin tasarımından uygulamasına tüm yenileme aşamalarını üstleniyor. Dairenin eski halleri ile yenilenmiş hallerini bir araya getirdik. İşte bir daire dekorasyonunun baştan aşağı yenilenme hikayesi.

Tasarım ve uygulama firması olan Este Mimarlık ile bağlantı kurmak ya da diğer projelerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Önce fotoğrafları: Mutfağın eski görünümü

homify

Anahtar teslimi renovasyon projesi olan dairenin mutfak görünümü ile başlayalım. Mutfak dekorasyonunda yapılacak değişikliklerden önce, mutfağın eski görünümüne göz atalım. Ahşap mutfak dolapları, beyaz mutfak fayansları ve tezgah yenilenmek üzere değiştirilecek. Yeşil tonuyla duvar zemini kaplaması değiştirilecek ve döşeme zemini kaplaması için yeni uygulamaya geçilecek. Evin diğer alanlarında olduğu gibi mutfak dekorasyonu baştan aşağı yenilenecek.


Eski banyo

homify

Oval kapılı duşakabin modeli içeren banyo dekorasyonunda yapılacak değişikliklere göz atmadan önce eski halinin genel görünümüne göz atabilirsiniz. Mavi ve beyaz renklerin ağırlıklı kullanıldığı banyo fayansları, tezgah alanı buradan görülmekte. Banyolar diğer yaşam alanlarına göre daha küçük olduğu için daha aydınlık bir atmosfer oluşturmak için aydınlatma aksesuarlarına ihtiyaç bulunuyor.
Genç odası çalışma alanı

homify

Duvarların maviye boyandığı ahşap mobilyaların kullanıldığı genç odasının eski haline göz atalım. Çalışma alanı için köşe değerlendirilmiş. TV sehpas yatak alanına yönlendirilmiş. Doğal ışığı muntazam alan pencere önü masa ve sandalye mevcut. Duvar dekorları için posterler ve çerçeveli resimler kullanılmış.


Genç odası yatak alanı

homify

Yatak odasının değişim sonrası hallerine göz atmadan önce yatak alanını burada inceleyebilirsiniz. Genç odası duvarlarını oyun temalarıyla ilgili posterler süslüyor. Genç odası da baştan aşağı yenilenecek.

Yatak odasından eski görünüm

homify

Eski yatak odası görünümüne göz attığımızda evin diğer alanlarında olduğu gibi ahşap mobilyalar kullanılmış. Mavi yatak başlığı ile mavi abajurlar mevcut. Evin aydınlatma sistemlerinden perde unsuruna birçok değişiklik ve yenilik yapılacak.Sonra fotoğrafları: Sıcak renk dokunuşlarıyla ferah atmosfer!

homify

Genç odası için hem aydınlık hem de ferah bir atmosfer oluşmuş. Daha geniş ve ferah görünen odada muntazam bir düzen sağlanmış. Beyaz rengin ağırlıklı kullanıldığı genç odası dekorasyonunda kontrast renk mobilyalar kullanılmış. Kontrast renklerin oluşturacağı soğuk etkiyi ise turuncu renk dokunuşlar kırarak sıcaklık katıyor. Soğuk renk tonları ile sıcak tonlar bir araya gelerek denge unsuru sağlanıyor.

Daha geniş ve daha aydınlık bir genç odası

homify

Modern ve yalın çizgiler taşıyan mobilyaların yanı sıra duvar zemini kaplamasından döşeme kaplamasına yenilikler yapılmış. Geniş pencere aralığı ile doğal ışık muntazam alınıyor ve ferahlık sağlanıyor.

Çalışma alanında modern çizgiler

homify

Daha modern ve ferah bir görünüme sahip oda dekorasyonunda çalışma alanı yalın çizgiler taşıyor. Kontrast renk tonlarıyla duvar rafları, çalışma sandalyesi ve L çalışma masası kullanılmış. Gitar unsuru ile hobiler unutulmuyor, duvarlar işlevsel amaçlı açık raf sistemleriyle depolama için dizayn ediliyor.

Modern aydınlatma aksesuarı ve açık tonlarla ferah atmosfer

homify

Küçük ve dar alanlar için açık renk tonların kullanımı idealdir. Mekanı olduğundan daha geniş ve ferah gösteren beyaz duvarlar ve tavan zemini bütünleşiyor, sınır algısı kayboluyor. Döşeme zemini kaplaması yenilenmiş, beyaz kitaplık ağır ve kasvetli bir atmosfer oluşmasını önleyen iyi bir tercih olmuş.

Yenilenen banyo: İki kaplama malzemesi ile bütünlük

homify

Döşeme kaplamasından duvar zeminine bütünlük sağlayan malzemeler, nöt gri tonları kullanılarak yalın yaklaşımla dizayn edilmiş. Banyolar için ihtiyaç duyulan depolama sistemleri için muntazam şıklık katan banyo dolapları tasarlanmış. Tek zemin kaplaması ile bütünlük sağlanırken, ahşabın natürel dokusu banyoya sıcaklık katıyor.

Göz alıcı ve konforlu

homify

Mavi tonları ile krem tonlarının muntazam uyumu göz okşuyor. Oturma alanı ile yemek alanının yeni hali buradan görülebilir. Döşeme zemini kaplaması yenilenmiş. Duvar dekorlarında kullanılan resimler ve dekoratif minderler mavinin tonlarıyla iç ferahlatıyor. Canlı renkleri ön plana çıkarmak için daha nötr ve açık renk tonlarında zemin renkleri kullanılmış.

TV köşesi

homify

Dekorasyonda krem tonları ile mavi renk dokunuşlar muntazam uyum ve ahenk oluşturmuş. Kullanıcıların beğenilerine hitap eden daire dekorasyonunda ferah ve huzur veren bir atmosfer sağlanmış.

Şık ve elegan bir yemek alanı

homify

Ahşabın sıcak tonları natürel dokularıyla huzur veren bir atmosfer oluşturuyor. Yemek masası son derece yalın çizgilerle göz yormayan renklerden oluşuyor. Krem rengi geniş yemek masası, sandalyeler ve bank kullanımı ile şık bir yemek köşesi dizayn edilmiş. Aydınlatma aksesuarları değiştiriliyor, ortaya uyum ve ahenk çıkıyor.

Ferah ve modern bir mutfak!

homify

Mutfağın yeni hali ile eski görünümünden eser yok! Daha ferah ve modern çizgiler taşıyan bir mutfak dizayn edilmiş. Evin diğer alanlarında uygulanan mavi renk dokunuşlar mutfak fayanslarında kullanılmış. Profesyonellerin desteğiyle ev dekorasyonunda bütünlük, ferah atmosfer ve modern çizgiler bir araya geliyor. Bar tabureleri ile kontrast renklerin kullanıldığı bir atıştırma köşesi mevcut. Eski haline nazaran daha geniş görünen, ferah ve huzur veren bir daire!

Este Mimarlık imzası taşıyan bir başka proje için, ayrıca 'İstanbul Atakent'te Avrupa Konutları'ndan örnek daire uygulaması' yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yenileme projesini nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!