Gri yatak odası dekorasyonu ile ilgili 7 ilham verecek örnek

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Gri yatak odası dekorasyonu ile ilgili 7 ilham verecek örnek

Meral Eser Meral Eser
Ceren Torun Yiğit  – Stüdyo Daire Tasarımı:  tarz Yatak Odası
Loading admin actions …

Yatak odası dekorasyonunda geçmişe nazaran çizgiler değişiyor. Klasikten moderne renk paletleri oluştururken ezber bozan yaklaşımlar mevcut. Açık renk tonları ve natürel renkler geçmişte yatak odasında sıklıkla tercih edilirken, günümüzde modern çizgilerle nötr renk tonları ile çarpıcı unsurlar dekorasyonda bir araya gelebiliyor.

Gri bir yatak odası dekore etmek için önceden oluşturulan renk ve doku paletine göre muntazam bir sonuç ortaya çıkarmak mümkün. Nötr bir renk tonu olan gri ile canlı ve sıcak renklerin kombinasyonu kolaydır. Sıcak renk tonlarını ön plana çıkarır ve göz yormayan yaklaşımıyla nötr tonları her yatak odasına yakışacak bir renktir.

Yatak odası dekore edilirken uygulanacak stil ve tarzın yanı sıra daha sofistike yaklaşımla huzur veren bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Son yıllarda modern yatak odası dekorasyonu örneklerinde sıklıkla kullanılan gri renk tonu, dinamik bir atmosfer oluşturmak isteyenler için kontrast renklerle buluşuyor. Sıcak renk dokunuşlarına izin verir ve canlı renkleri ön plana çıkarır.

Gri yatak odası dekorasyonu ve renk kombinasyonu yapılabilecek yatak odası önerilerini bir araya getirdik. Yatak odası dekorasyonunda gri dokunuşlarla değişiklik yapmak ve yenilik katmak isteyenlere ilham verebilir.


Dekorasyonda gri ve psikolojik etkileri

Boraevgar – Çayyolu :  tarz Yatak Odası
Boraevgar

Çayyolu

Boraevgar

Modern yatak odası dekorasyonu yapılmadan önce planlama için renk paletleri, form, doku ve desenlerle ilgili kararlar alınır. Yatak odaları, diğer yaşam alanlarına göre daha dingin atmosferin arandığı mekanlardır. Dingin bir atmosfer oluşturmak için göz yoran renk tonları ile karmaşa oluşturmak yerine muntazam bir düzen oluşturmanız gerekir.

Gri, nötr bir renktir ve göz yormaz. Kontrast renklerin yer aldığı çerçeveli resimler için muntazam bir duvar zemini oluşturur. Asimetrik yerleştirilen askıt lambalarla modern çizgiler oluştururken gri tonları natürel dokularla bir araya getirebilirsiniz.

Parke zemin ve ahşap mobilyalar gri ve nötr renklerle bir araya geldiğinde sıcaklık katar. Grinin ağırlıklı kullanıldığı bir odada soğuk bir atmosfer oluşur. Bu soğuk etkiyi kırmak için canlı ve sıcak renklerle bir araya getirebilirsiniz. Doğal malzemelerin kullanıldığı ahşap, taş, mozaik ya da tuğla gibi zemin kaplamaları natürel dokularla gri tonlarının soğuk etkisini kırar ve sıcaklık katar.

Gri ile doğru renk kombinasyonları

Eğer dinamik bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız kontrast renklerle gri tonlarını bir araya getirebilirsiniz. Siyah ve beyazın buluştuğu yatak odası dekorasyonunda gri muntazam uyum sağlar. Ahşap parke zemin, ahşap dolap ve mobilyalar ile dekoratif çiçeklerin kullanılması soğuk etkiyi kıracaktır. Beyaz tuğla duvar ise modern çizgisiyle şık bir duvar dekoru oluştururken, içinizi aydınlatacak beyaz duvarlarla nötr gri ve siyah tonlarını bir araya getirmeniz uyum sağlar.

Gri nötr bir renk tonu olduğu için, nötr renklerle daha sıcak renk tonlarını bir araya getirebilirsiniz. Turuncu tonları, hardal sarısı, kırmızı ya da bilumum sıcak renk tonları ile muntazam uyum yakalar. Kontrast renklerle uyum yakalayan bir ara renk rolü görür. Parlak ve canlı renklerle bir araya geldiğinde renkleri ortaya çıkaran uygun bir zemin oluşmasını sağlar ve doğru gölgeler oluşturur.

Çatı katı odalarında gri duvar zemini ve tavan kaplaması

yücel partners – M&E TEKİNTAŞ HOME:  tarz Yatak Odası
yücel partners

M&E TEKİNTAŞ HOME

yücel partners

Modern ve şık dizayn edilen bu yatak odası dekorasyonunda doğal ışığı muntazam alan aydınlık ve ferah bir mekan dizayn edilmiş. Tavan dekoru ile duvar boyası açı gri tonu tercih edilerek, duvarların tavan eğimi ile kesişen yerleri muntazam örtüşüyor. Duvar dekorlarında açık gri tonlarında bütünlük oluşturmak, çatı katı yatak odaları için daha geniş ve ferah bir atmosfer oluşturur. Eğer bir yatak odasını olduğundan daha geniş ve büyük göstermek istiyorsanız, tavandan zemine aynı renk tonlarını kullanarak sınır algısını yok edebilirsiniz.

Farklı katmanlarla grinin tonları

Doku Mimarlık – Bornova Apartman:  tarz Yatak Odası
Doku Mimarlık

Bornova Apartman

Doku Mimarlık

Grinin farklı tonları ve natürel dokular bir araya geldiğinde muntazam uyum sağlanır. Yatak odası ile modern banyo dekorasyonunda benzer çizgiler yakalayan ve bütünlük sağlayan bir renk ve doku paleti oluşturabilirsiniz. Duvar boyasını gri tercih ederken, tek duvar gri tonları ve dekorasyonda uygulanacak stile uygun renk paletiyle desenli tercih edilebilir.

Yatak başlığı ile bütünleşen bir gri zeminli duvar kaplaması ile endirekt ışıklandırma unsurları ise sıcak bir atmosfer oluşturacaktır. homify'da iç mimarlar sekmesinde bulunduğunuz ile göre arama kriterlerini belirleyebilir, projeleri gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz projelerle ilgili fotoğrafların köşesinde bulunan firma logosuna tıklayarak firma sayfaları ve iletişim bilgilerine doğrudan ulaşabilirsiniz.

Gri yatak örtüleri, kılıflar ve perdeler

İstanbul silüeti ile ışıklandırılan duvar dekoruyla göze hitap eden bir modern yatak odası modeli. Yalnızca duvar zemini kaplaması ya da döşeme kaplaması için düşünmek zorunda değilsiniz. Mobilya döşemeleri için kumaşlar seçerken, malzeme alternatiflerine göz gezdirirken önceden belirlediğiniz 3-4 renkli paletten tonları seçerek uyum yakalayabilirsiniz. Gri yatak örtüleri, kılıflar ve perdeler yeşil ve bejle bir araya geldiğinde muntazam uyum sağlayabilir ve ahşap dokularla ahenk katabilir.

Gri ağırlıklı bir yatak odasında renkli dokunuşlar

Ceren Torun Yiğit  – Stüdyo Daire Tasarımı:  tarz Yatak Odası
Ceren Torun Yiğit

Stüdyo Daire Tasarımı

Ceren Torun Yiğit

Sıcak renk dokunuşları için gri tonları muntazam bir zemin oluşturur. Eğer yatak odası dekorasyonunda grinin ağırlıklı kullanıldığı bir renk paleti kullanacaksanız, sarı tonu ya da ahşap dokusu gibi sıcaklık katan detaylar kullanabilirsiniz. Sıcak renk dokunuşlarıyla gri dekorlar ön plana çıkacaktır.

Beyaz, sarı ve grinin tonları muntazam uyum sağlarken perde unsurundan halıya, malzeme seçimlerinde griden füme tonlarına varan renk paletleri kullanarak elde edeceğiniz uyum göz okşayacaktır.

Gri duvar kağıtları, taş duvar ve ışıklandırma unsurları

Yatak odası dekorasyonunda tek duvarın bir bölümünü gri taş kaplama ile canlandırabilirsiniz. Taş duvar dokusunu daha fazla ön plana çıkaran ışıklandırma unsurları ile yatak odası atmosferini değiştirmek mümkün.

Gri tonları ile desenli duvar kağıtları göz yormaz ve yatak odası dekorasyonunda dingin bir atmosfer oluşturmanızı sağlar. Sarı ve yeşil tonları ile muntazam uyum yakalar. Modern yatak odası dizaynında tavan dekorundan tekstil ürünlerinde beyaz ve gri tonları ile kolaylıkla uyum ve ahenk yakalayabilirsiniz.

Depolama sistemleri ile ilgili ilham veren fikirler için, ayrıca 'Hayatınızı kolaylaştıracak 13 yatak odası gardırop modeli' yazımıza da göz atabilirsiniz.

Siz bu modellerden hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!