Modern bir banyo dizayn etmek için 10 şık fayans önerisi | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Modern bir banyo dizayn etmek için 10 şık fayans önerisi

Meral Eser Meral Eser
Ali A. Konut Modern Banyo ANTE MİMARLIK Modern
Loading admin actions …

Banyolarda fayans seçimi tüm atmosferi değiştirir ve dekorasyonu doğrudan etkiler. Banyo dizaynını değiştirmek ya da fayansları yenilemek istiyorsanız doğru fayans modelini seçmeniz gerekir. Banyo dekorasyonunda uygulanacak stil ve tarza göre fayans modellerini seçerken, renk ya da desen paleti oluşturabilirsiniz.

Banyo fayansı seçerken satın alacağınız modellerin daha sonra üretilip üretilmediği bilgisine vakıf olmanız gerekir. Nitekim olası kazalarda darbelere karşı kırılma ya da çatlama olan durumlarda yedek fayans modellerini kolaylıkla temin etmeniz gerekir. Üretimi durdurulan fayans modellerine ihtiyaç duymamak için yedek fayans malzemeleri almanız gerekebilir ya da kullanım süreçlerinde fayans modelinin üretiminin devam edilip edilmeyeceğine dair bilgi edinip tedbir almanız gerekebilir.

Seramik, mozaik ya da parke görünümlü seramik gibi alternatiflerle banyo fayansları farklı stil ve dekor tarzlarına göre temin edilebilir. Banyonuzu güzelleştirmek ve havasını değiştirmek için fayans seçimine özen göstermeniz gerekecektir. Işığı yansıta parlak yüzeyli fayans modelleri küçük banyolara derinlik katar ve daha geniş gösterebilir.

Banyo fayans modeli seçiminde ilham verecek 10 örneği bir araya getirdik, Türkiye'den şık ve göz alıcı banyo modellerini incelemeye başlayabiliriz.1. Yalın ve sade çizgiler kullanın.

Banyo Seramik Klasik Banyo Tbeks Klasik
Tbeks

Banyo Seramik

Tbeks

Banyonuz için çok fazla renk ya da desen kullanmaya gerek kalmadan elegan ve şık bir hava oluşturmak mümkün. Sadelik ve yalınlıkla yüksek bütçeler ayırmanıza gerek kalmadan banyonuza hava katabilir, şık gösterebilirsiniz. Yalın çizgilerle dingin bir atmosfer oluşturmak kolaylaşacaktır.

Natürel renk tonları ile karo şeklinde ve farklı ebatlarda seramik fayanslarını tercih ederken renk uyumuna özen gösterebilirsiniz. Renk bütünlüğü sağlayan farklı ebatlarda seramik fayans modelleri, banyo tezgahı, lavabo ve dolaplar gibi banyo elemanları ile uyumlu renk kombinasyonu oluşturacak tonlarda tercih edilebilir. Natürel renk tonları dinginlik katar ve dekoratif bitkilerle göze hitap eder, huzur veren bir atmosfer oluşturur.2. Geniş mesafeli banyo fayansları derinlik katar.

Banyo aksesuarları Modern Banyo ANTE MİMARLIK Modern
ANTE MİMARLIK

Banyo aksesuarları

ANTE MİMARLIK

Banyonuzda kullanacağınız fayans modelleri için mevcut bir fayans ölçeği yoktur. Nitekim küçük ebatlarda fayans kesimi olabileceği gibi büyük ve geniş ebatlarda kesilen karolar ile zemin kaplamaları derinlik katan bir algı oluşturabilir.

Modern banyo fayansları için farklı ebatlarda seramik ya da karoları bir araya getirebilirsiniz. Aynı şekilde banyo fayanslarının yerleştirilme yönü ile ilgili de kesin bir kural yoktur. Banyonuz için en uygun ebatlarda fayans modellerini kestirebilir ve farklı boyutlarda fayans modellerini diagonal ya da dikey formatlarda hizalayabilirsiniz.


3. Stilleri karıştırın, farklı fayans modellerini bir araya getirin.

Çocuk odası banyo Modern Banyo ANTE MİMARLIK Modern
ANTE MİMARLIK

Çocuk odası banyo

ANTE MİMARLIK

Banyo fayans modelleri tercih edilirken hep aynı renk fayans modeli yerine farklı renk, desen ya da stil örnekleri bir arada kullanabilirsiniz. Farklı desenli fayans modellerini kullanırken renk ve doku uyumuna özen gösterebilirsiniz. Küçük banyolar için ideal olan beyaz renk, parlak ve canlı renk tonları için uygun bir zemin oluşturur. Beyaz fayanslar canlı renkli fayans desenlerini ortaya çıkarır. Banyo tasarımcıları tarafından dizayn edilen banyo modellerinde, canlı renkli desenleri yalın zemin kaplamalarının ön plana çıkardığını gözlemleyebilirsiniz.


4. Yalınlık ve sadelikten yanaysanız renk paletini daraltın.

Bursa Misspark Villa Klasik Banyo Öykü İç Mimarlık Klasik
Öykü İç Mimarlık

Bursa Misspark Villa

Öykü İç Mimarlık

Banyo modelleri, seramik ya da mozaik gibi zemin kaplaması uygulamaları tercih edilirken renk paleti oluşturabilirsiniz. Banyolar evin diğer alanlarına nazaran daha küçük ya da dar olabilirler. Dolayısıyla renk paleti oluştururken çok fazla katman ve renk yerine belirli renklere odaklanabilirsiniz. Beyaz banyo elemanlarını ön plana çıkaran natürel renk tonlarıyla banyo fayansları göz okşuyor.
5. Kontrast renklerle dinamik atmosfer oluşur.

Beşiktaşdekorasyon Asyatik Banyo Ysk Tadilat Asyatik
Ysk Tadilat

Beşiktaşdekorasyon

Ysk Tadilat

Banyo karoları kontrast içeren renk tonlarıyla formları ön plana çıkarır. Daha canlı ve göze hitap eden dinamik bir atmosfer oluşturur. Canlı renkler ve desenleri ön plana çıkarmak için nötr gri tonlarını kullanarak buna uygun bir zemin oluşturabilirsiniz. Göz yormayan yaklaşımla desenleri duvarların belirgin alanlarında kullanarak hem modern hem de muntazam görünüm sağlanan bir banyo dizayn edebilirsiniz.6. Pastel renklerle dingin atmosfer oluşur.

Eğer banyo dekorasyonunda göz yormayan yaklaşımla muntazam bir düzen oluşturmak istiyorsanız pastel renk tonları size hitap edebilir. Döşeme kaplaması için desenli fayans modellerini tercih ederken, duvar kaplamalarında daha sade ve yalın çizgiler kullanabilirsiniz. Sade duvarlar, desenli döşeme fayanslarını ön plana çıkaracaktır.

7. Tek rengin farklı tonları derinlik katar.

Banyo duvarlarında mavinin açık ve koyu tonlarını bir araya getirmek göze hitap eden bir uyum ve ahenk oluşturur. Aynı zamanda başka renklerin derinlik katan unsurlarını yakalamak isterseniz, tek rengin birkaç tonunu kullanabilirsiniz. Mozaik kaplama duvarlarla göze hitap eden bir banyo dizayn edebilirsiniz. Koyudan açığa ilerleyen renk tonları derinlik katar.

8. Banyo fayansları fiyatları

iç mekan,stant ve ürün tasarımları Modern Banyo MUNGAN INTERIOR DESIGN Modern
MUNGAN INTERIOR DESIGN

iç mekan,stant ve ürün tasarımları

MUNGAN INTERIOR DESIGN

Banyo fayansları fiyatları 2018 yılı sonunda malzeme kalitesine göre farklılık gösterir. Seramik duvar karoları yaklaşık olarak 30 TL'den başlayarak, ürün kalitesi ve üretici firmaya bağlı olarak artabilir. Yapı marketlerinde dönemsel kampanyalar eşliğinde indirimli fayans modellerini temin etmek mümkündür. Ayrıca büyük yapı marketlerinde diğer mağazalara göre daha fazla çeşit bulabilirsiniz. Fayans modelleri için üretici ve satıcı firmalara renk, doku ya da malzeme kalitesine göre sipariş verebilirsiniz. 20 TL'ye fayans modeli bulabileceğiniz gibi, malzeme kalitesi ve yetkili firma satışlarına bağlı olarak 100 TL'yi geçen fayans modelleri mevcuttur.


9. Dokuları ön plana çıkaran fayanslar kullanabilirsiniz

D&S Altaş Home Modern Banyo yücel partners Modern
yücel partners

D&S Altaş Home

yücel partners

3 boyutlu fayans modelleri mevcut. Fayans zemini üzerinde dalgalar ya da girintiler duvar zeminine hareket katabilir. Şık ışıklandırma unsurlarıyla fayans yüzeyi ön plana çıkabilir. Dalgalı yüzeye sahip karolar gölgeli dokular da oluşturur ve çok fazla renk kullanmanıza gerek kalmaz. Aydınlatma üniteleriyle dalgalı ya da hareketli yüzeyler banyolara ayrıca derinlik katabilir ve olduğundan daha geniş gösterebilir.


10. Fayans ebatlarında ölçü kuralı yoktur, ebatlara göre duvarlar uzun gösterilebilir.

Kalafatoğlu Villa İç Mekan Modern Banyo VERO CONCEPT MİMARLIK Modern
VERO CONCEPT MİMARLIK

Kalafatoğlu Villa İç Mekan

VERO CONCEPT MİMARLIK

Fayansların hangi ebatlarda ve şekillerde döşeneceğini belirten kurallar yoktur. Herhangi bir yerleşim kuralına bağlı kalmaksızın, fayans modellerini yatay form yerine dikey konumlanarak döşediğinizde kat yüksekliği olduğundan daha fazla görünür. Banyo duvarlarını daha yüksek gösterebilmek için dikdörtgen formdaki fayans modellerini dikey formda döşeyebilirsiniz. Hem zarif bir görünüm sağlamak hem de duvar yüksekliği algısını arttırmak için banyo fayanslarını dikey formda yerleştirebilirsiniz.

Fayanslar farklı formlarda ve ebatlarda kesilebilir. Banyo fayans modelleri için çokgen formlar ve benzer renk tonlarıyla uyumlu bir stil oluşturabilirsiniz. Fayanslar dikey yerleştirildiğinde bir banyoyu olduğundan daha uzun gösterebilir.

Daha fazla fayans örneği için, ayrıca 'Görülmemiş banyo ve mutfak fayansları' yazımıza da göz atabilirsiniz.


Siz bu örneklerden hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!