İstanbul ve Urfa'daki 2 dairenin modern dekorasyonu

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İstanbul ve Urfa'daki 2 dairenin modern dekorasyonu

nihal e. nihal e.
Duygu Solaker – Göztepe İnci // Salon: tarz Oturma Odası
Loading admin actions …

Günümüzde pek çok ev sahibi yaşam alanlarını dekore etmek için bir profesyonele başvuruyor. Zira evimize ne kadar çok özenirsek özenelim, hiçbir zaman alanında uzman bir iç mimar kadar başarılı bir iç tasarım elde edemeyiz. Bugün sizin için seçtiğimiz ev projeleri de merkezi İstanbul’da bulunan İç Mimar Duygu Solaker imzası taşıyor. İlk daire projesi İstanbul’un Göztepe semtinde yer alıyor ve iki çocuklu bir aile için tasarlanmış. İkinci proje ise Urfa Siverek’te bulunan 4+1 bir eve ait. Toplam alanı 150 metrekare olan ev oldukça oldukça güzel.

Aşağıda her iki ev projesine ait görselleri inceleyebilirsiniz.

1- Göztepe’de zarif bir daire projesi

Duygu Solaker – Göztepe İnci // Salon: tarz Oturma Odası
Duygu Solaker

Göztepe İnci // Salon

Duygu Solaker

Apartman dairesine ait ilk görselde evin salonunu görüyoruz. Kahverengi ve bej gibi yumuşak tonların kullanıldığı iç mekan oldukça huzurlu ve davetkar. İki adet kanepe dekorasyona uygun renklerde minderlerle süslenmiş. İç içe geçen geometrik şekilli sehpalar da modern sandalyelere uyum sağlamış.

- Aydınlık tonlarla yemek alanı

Duygu Solaker – Göztepe İnci // Salon: tarz Oturma Odası
Duygu Solaker

Göztepe İnci // Salon

Duygu Solaker

Yemek alanında tıpkı salonda olduğu gibi yine nötr tonlar hakim, sadece oturma odasına göre daha açık renkler kullanılmış. On kişilik masa sandalye takımı kalabalık davetler için ideal büyüklükte. Masayı tamamlamak için açık renk bir halı ile çağdaş lambalar tercih edilmiş.

-Geniş iç mekan

Duygu Solaker – Göztepe İnci // Salon: tarz Oturma Odası
Duygu Solaker

Göztepe İnci // Salon

Duygu Solaker

Bu görsel hem salonu hem yemek odasını bir arada görüyoruz. Oda oldukça geniş olduğundan bir bölümü yemek alanı olarak değerlendirmek mantıklı. Koyu renkli zemin kesintisiz bir şekilde kullanıldığından oda olduğundan daha büyük görünüyor. Yine bu açıdan diğer odalara açılan koridoru da net bir şekilde görebiliyoruz.

– Dinlendirici yatak odası

Duygu Solaker – Göztepe İnci // Yatak Odası: tarz Yatak Odası
Duygu Solaker

Göztepe İnci // Yatak Odası

Duygu Solaker

Yatak odası tıpkı bir otel odası gibi çok zarif, şık ve huzurlu görünüyor. Salon dekorasyonunda tercih edilen renk paleti burada da kullanılmış. Yatağın dayandığı duvar kaplaması son derece gösterişli olup yatağı odak noktası yapıyor.

- L şeklinde mutfak

Duygu Solaker – Göztepe İnci // Mutfak: tarz Ankastre mutfaklar
Duygu Solaker

Göztepe İnci // Mutfak

Duygu Solaker

Daha önce L şeklinde tasarlanmış mutfak ünitelerini görmüştük. Bu mutfağın ise bizzat alanı L biçiminde. Dolayısıyla tezgah ve dolaplar da mevcut alanın şeklinde tasarlanmış. Üst dolaplar, tavan, zemin ve tezgah beyaz renkli iken ankastre bölüm ile alt dolaplar ahşap tercih edilmiş. Tam köşeye denk gelen açık raf bölümü ile oldukça pratik ve yaratıcı görünüyor.

2- Urfa’da çağdaş daire tasarımı

Daha önce bahsettiğimiz Urfa Siverek’te yer alan daire, son derece geniş ve bir o kadar özenli bir şekilde dekore edilmiş. İki adet beyaz kanepe, koyu gri sandalye ve beyaz bir sehpa ile tamamlanmış. Geniş duvar bölümünde büyük, koyu ahşap duvar ünitesi bulunuyor. Dore ve gümüş renkli rafları alan ünite salona şıklık katıyor diyebiliriz.

- Şık davetler için cazip yemek alanı

Salonla iç içe bulunan yemek alanı, krem rengi kadife sandalyeler ve bu sandalyelerle kontrast oluşturan ahşap masasıyla çok güzel görünüyor. Masa şıklığını tamamlamak için gösterişli bir lamba modeli tercih edilmiş. Arka tarafta yemek odası mobilyalarından beyaz renkli bir konsol ile duvar aynası mevcut.

- Modern oturma odası

Duygu Solaker – Oturma Odası: tarz Oturma Odası
Duygu Solaker

Oturma Odası

Duygu Solaker

Dairede misafirler için ayrı ev halkı için ayrı bir oturma odası düzenlenmiş. Bu nedenle konukların ağırlandığı salon daha lüks döşenirken, diğer oturma odasında konfora dikkat edilmiş. Büyük ve dikkat çekici bir televizyon ünitesi küçük oturma odasında da mevcut. Bunun dışında geniş ve rahat bir kanepe, yuvarlak bir sehpa ve modern aksesuarlar kullanılmış.

- Ebeveyn odası

Duygu Solaker – Yatak Odası: tarz Yatak Odası
Duygu Solaker

Yatak Odası

Duygu Solaker

Daireye ait yatak odası aydınlık, huzurlu ve gayet estetik bir atmosfere sahip. İki adet pencere arasındaki duvara dayandırılan yatak, tavana dek uzanan ahşap bir duvar paneliyle tamamlanmış. Beyaz bir gülü andıran lamba çok çağdaş ve bir o kadar yaratıcı. Tüm bunlara ek olarak yatak odası hayli geniş ve daha pek çok mobilya sığdırılmış.

-İç açıcı mutfak

Son olarak dairenin mutfağına göz ait proje turumuzu tamamlıyoruz. Dikdörtgen şekilli mutfağın bir bölümü dolaplara bir bölümü de yemek alanına ayrılmış. L şeklindeki mutfak ünitesi bembeyaz dolaplar ve bu dolaplara kontrast sağlayan koyu tezgahla tercih edilmiş. Yemek masası olarak şeffaf camdan yuvarlak bir masa ile dört sandalye kullanılmış.

Bu yazıyı beğendiyseniz İstanbul'daki villanın 3D modellenmiş iç mekan tasarımları başlığına göz atabilirsiniz.

Bu projeleri beğendiniz mi?
Casas inHAUS: tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!