Nötr renk tonlarıyla her eve yakışan 10 gri halı modeli

Meral Eser Meral Eser
Villa Mira, VERO CONCEPT MİMARLIK VERO CONCEPT MİMARLIK Modern Mutfak
Loading admin actions …

Halılar, günümüzde stillerine ve malzemelerine göre ayrılırlar. Yün halılar, olefin halılar, polyester halılar, ipek halılar, akrilik halılar ve naylon halılar mevcuttur. Dekorasyona uygun stillerde de modern tip halılar, klasik ya da geleneksel halı modelleri, rustik halılar gibi alternatif ürünler bulabilirsiniz.

Modern konutlardan klasiğe, modası geçmeyen bir nötr renk olarak gri tonları halılarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Her eve yakışacak bir nötr renk tonu olması itibariyle ev dekorasyonuna şıklık katar ve diğer renkleri ön plana çıkarır. Eğer gri ve nötr renk tonlarının ağırlıklı kullanıldığı bir halı modeli kullanmayı düşünüyorsanız, dekorasyondaki renk kombinasyonları açısından daha canlı, parlak ve sıcak renk tonları ile renk kombinasyonu yapma olanağı tanır. Canlı ve sıcak tonları ön plana çıkaran gri halı ve yolluk modelleri ile ilgili 10 örneği bir araya getirdik. Bakalım eviniz için hangi halı modeli daha uygun?

1. Desenli gri halı, oturma alanını vurgulayan geniş halı modeli

Kahverengi tonları natürel renkler arasındadır. Nötr gri tonlarıyla desenli geniş bir halı, natürel renklerin kullanıldığı mobilyalarla muntazam uyum sağlıyor.

Döşeme kaplaması dairesel formu ile oturma alanını içine alıyor. Konfor sunan koltuk takımları, sandalyeler, sehpa ve klasik avize modeli ile uyum sağlayan gri halı modeli görkemli ve şık bir ev dizayn etmek isteyenlere ilham verebilir.

2. Koridorlar için dekorasyonla uyumlu asimetrik çizgiler

A. MORİTA EVİ ANTALYA, Mimoza Mimarlık Mimoza Mimarlık Modern Koridor, Hol & Merdivenler
Mimoza Mimarlık

A. MORİTA EVİ ANTALYA

Mimoza Mimarlık

Tavan dekorları ve ışıklandırma unsurlarıyla muntazam uyum sağlayan bu yolluk modelinde grinin tonları, beyaz ve koyu renkler mevcut. Asimetrik çizgiler dinamik bir hava katıyor. Koridor geçişi için gri döşeme ve beyaz duvar rengi ile uyumlu yolluk modelleri arayanların ilgisini çekebilir. Şık aydınlatma üniteleri ise yolluk ve halı ile uyum sağlayan paralel çizgiler ve gri tonlardan oluşuyor.

3. Minimalist ve şık

YAŞAMA MEKANI homify Minimalist Oturma Odası
homify

YAŞAMA MEKANI

homify

Açık renk tonlarının ağırlıklı kullanıldığı oturma odası dekorasyonunda sadelik ve yalın çizgiler hakim. Çok fazla desen kullanımına gerek kalmadan, göz yormayan yaklaşımla salonlarınızı döşeyebilir, daha ferah ve iç açıcı bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Açık renk mobilyalar ve zemin kaplamalarıyla uyum sağlayan gri halı modeli, aynı zamanda açık renk ahşap zemin kaplamalarıyla şık bir uyum yakalıyor.

4. Grinin ağırlıklı dekorasyonda sadelik ve yalınlık

Tavan dekorlarından duvar zemini ve mobilyalara grinin hakimiyeti göz okşayan bir uyum ve ahenk oluşturuyor. Renklerin, çizgilerin ve formların hareket kattığı dekorasyonda kontrast oluşturacak renk tonları yan yana geliyor. Orta sehpa ile döşeme zemini kaplaması tonlarına göre daha açık bir gri tonu halı modeli kullanılmış. Sade ve şık modellerle ilgilenenlerin beğenisini kazanabilir.

5. Geometrik formlar

Natürel renklerle nötr gri tonlarını bir araya getiren bu halı modelinde, dekorasyonla uyumlu renk tonları da mevcut. Kahverengi tonları ile gri tonları, nötr ve natürel renk uyumunu ortaya çıkarıyor. Geometrik formların kullanımı klasik stil dizayn edilen oturma odası dekorasyonunda modern çizgiler katar. Renkli ve geometrik formlarla ilgilenenler için son derece şık bir halı modeli.

6. Mutfaklar için yemek alanlarına özel halılar

Zemin döşemecileri tarafından tasarlanan kaplamalarda kullanılan renk tonları ile uyum sağlayan ya da kontrast oluşturan halı modelleri kullanabilirsiniz. Bu gördüğünü mutfak dekorasyonunda genel olarak kontrast renkler kullanılmış. Yemek alanı için ayrılan alanda şık ve modern bir gri halı modeli kullanılmış, mutfak dekorasyonu ile son derece uyumlu.

7. Klasik stil çizgilerle göze hitap eden bir halı

Özel Tasarım ZEN HALI Zeminler Halı & Kilimler
ZEN HALI

Özel Tasarım

ZEN HALI

Dekorasyonda klasik stil zarafet unsurlarını kullanmak istiyor ve çok fazla renkler kullanarak abartmaktan kaçınıyorsanız, bu örneğimiz size hitap edebilir. Mobilyalardan kabartmalı gri halı unsuruna görkem, şıklık ve uyum bir arada. Kabartmalı halı modelleri ile ahşap döşeme zemini kaplaması soğuk ve sıcak renk denge unsurunu yakalıyor, muntazam uyumlu mobilyalarla dekorasyon göze hitap ediyor.

8. Yemek ve oturma alanlarında uyum

Halı modeli seçimi yaparken dekorasyonla bütünleşecek modeller seçebilir, oturma alanı ile yemek alanı için uyum yakalayan halılar kullanabilirsiniz. Açık renk tonu mobilyalarla kontrast oluşturan parke zemin üzerinde nötr tonlarıyla uyum sağlayan gri halı modelleri muntazam bir oturma odası düzeni oluşturmuş.

9. Canlı renklerle gri halı

Fethiye Projesi- Ak Asya, Macitler Mobilya Macitler Mobilya Modern Oturma Odası Mor
Macitler Mobilya

Fethiye Projesi- Ak Asya

Macitler Mobilya

Hem canlı hem de kontrast renklerle dinamik bir atmosfer oluşturabilir, bu renk tonlarını ortaya çıkaracak gri ve şık bir halı modeli kullanabilirsiniz. Göz yormayan yaklaşımıyla sadelik ve yalınlık arayanlara bu örneğimiz ilham verebilir.

10. Kabartmalı gri halı modeli

Bu Benim Tarzım Diyebilcekmisiniz Hadi Bakalım, Evinin Ustası Evinin Ustası Modern Oturma Odası
Evinin Ustası

Bu Benim Tarzım Diyebilcekmisiniz Hadi Bakalım

Evinin Ustası

İç açıcı atmosferiyle sıcak renklerin ve ahşap mobilyaların kullanıldığı oturma odası dekorasyonunda nötr gri tonlarıyla kabartmalı şık bir halı modeli kullanılmış. Desen formlarını öne çıkaran kabartmalı gri halı modeli, sıcak renkler ya da ahşap parke zemin ile bir araya geldiğinde soğuk renk ve sıcak doku denge unsuru yakalıyor.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Oturma odası dekorasyonu için etkili 13 ekonomik fikir' yazımıza da göz atabilirsiniz.

Siz bu örneklerden hangisini beğendiniz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!