Muğla Bodrum’dan 3D tasarlanmış bir villa projesi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Muğla Bodrum’dan 3D tasarlanmış bir villa projesi

nihal e. nihal e.
SKY İç Mimarlık & Mimarlık Tasarım Stüdyosu – Bodrum Villa Projesi:  tarz Oturma Odası
Loading admin actions …

Bir ev sahibi olmak her insanın arzusu. Bununla birlikte zaman içinde farklı ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Örneğin işe gidip gelmenizi kolaylaştıracak bir araba ya da ikinci bir ev satın almak gibi. Özellikle yaz aylarında kalacak otel bulmak, önceden rezervasyon ayarlamak, yolculuğu belirlemek ve her seferinde ne kadar ödeyeceğinizi kestirmemek bir külfet. Kendinize ait bir yazlığınız olduğunda ise tüm bu dertler geride kalıyor. Yazlığınızda tatilinizi dilediğiniz kadar uzatabilir, dilerseniz sevdikleriniz davet eder dilerseniz de kullanmadığınız zamanlarda kiraya verebilirsiniz.

Girişten anlayacağınız üzere bugün sizin için seçtiğimiz proje, özellikle tatili geçirmek için ideal bir ev. Ülkemizin en popüler tatil beldesi Bodrum’da inşa edilmiş bir villa. Projenin mimari özellikleri Bodrum merkezli SKY İç Mimarlık & Mimarlık Tasarım Stüdyosu imzası taşıyor. Aşağıda proje kapsamınca hazırlanmış 3D modelleme çizimlerine göz atabilirsiniz.

Dış cephe

Projeye ait ilk resim evin dış cephesine ait. Bu kesitte hem arka hem yan cepheyi birlikte görüyoruz. Son derece geniş bir bahçe içinde olması planlanan villanın dış cephe tasarımı ilgi çekici. Çünkü hem doğal taş hem beton hem de ahşap bir arada kullanılmış. Çatı kısmı geniş bir teras olarak düşünülmüş. Bunu çatının ortasındaki taş kaplı küçük bölümden anlıyoruz. Üst kat beyaz ve gri renklerine boyanmış. Arka cephede üç adet ayrı balkon mevcut. Balkon korkuluğu şeffaf olduğu için hiç kalabalık oluşturmuyorlar. Ortadaki balkon duvar yapısından ötürü zaten gölgeliğe sahip, kenarda duran balkonlar için ise pergola çatı düşünülmüş.

Üst katın yan cephesinde özellikle pencere tasarımı ilgi çekici. Zira iç içe geçmiş iki karenin içine yerleştirilmiş gibi görünüyor pencere. İç katmanda arka cepheden farklı olarak koyu bir ahşap kullanılmış. Zemin katın görülen kısmı tamamen taş kaplama. Arka cephede ek olarak veranda mevcut. Bu cephe doğrudan havuza baktığı için açık alan iyi değerlendirilmiş.

Yatak odası

Üst katta bulunan yatak odası hayli yaratıcı ve çağdaş bir şekilde düzenlenmiş. Tavandan tabana dek uzanan devasa pencereler, manzarayı olduğu gibi içeri taşıyor. İki pencere arasında bulunan dar duvar kolonuna modern bir şömine düşünülmüş. Yatağın dayandığı duvar alanı bir harita ile kaplanarak dekoratif bir duvar elde edilmiş. Sol tarafta koyu renkli yuvarlak kabin ise özel bir duş tasarımı. Bunun dışında geniş duvar ve tavan bej tonlarında iken parlak zemin antrasit renginde tercih edilmiş. Yatak odasında bulunan diğer eşyalar ise zebra desenli bir halı ile yüksek sehpa.

Oturma odası

Oturma odasında mevcut alan en iyi şekilde değerlendirilirken estetikten ödün verilmemiş. Pencereler yine tavandan zemine dek uzanmakla birlikte dört parçaya bölünmüş. En ortaya ise şömine tasarlanmış. Oturma grubunun yönü pencereye ve şömineye doğru çevrilerek hem manzaradan hem şömine ısısından yararlanılmış. Şömine üzerinde ek olarak televizyon yerleştirilerek harici bir tv ünitesine ihtiyaç duyulmamış.

Banyo

Villaya ait banyo evin genel dekorasyonuna uygun olarak modern bir şekilde dizayn edilmiş. Bildiğiniz gibi banyolar gevşetici bir atmosfere sahip olmalıdır. Bu nedenle çoğu ev sahibi banyoda koyu veya baskın renkler pek tercih etmez. Sakinleştirici bir ambiyans için her zaman nötr tonlar daha etkilidir. Bu banyo tasarımında da kırık beyaz rengi duvar fayansları kullanılmış. Fayanslar üzerinde geometrik ve yaprak gibi çeşitli desenler var. Fakat çok açık renk olduğu gibi göz yorucu değiller.

Çift lavabo

Evde bulunan ikinci banyo ilkine göre biraz daha geniş bir alana sahip. Duvar ve zemin kaplaması yine yumuşak tonlarda tercih edilmiş. Bunun dışında banyodaki en dikkat çekici bölüm hiç şüphesiz çift lavabo. Ahşaptan yapılma kalın bir çerçeveyi andıran lavabo tezgahı tüm duvarı kaplamış. Lavabolar ise beyaz renkli ve yuvarlak. Hem alt kısımda hem yan duvarda ahşaptan yapılma açık raflar mevcut.

Mutfak

Son olarak mutfakla proje turumuzu tamamlıyoruz. Orta genişlikle bir alana sahip mutfakta beyaz rengi tercih edilmiş. Pencereler yine çok büyük ve mutfağı aydınlatmak için ideal. Ada tezgah, mutfakla diğer oda arasında bir bölücü işlevi görüyor. Zira mutfak geçişi son derece büyük bir açıklığa sahip. Kırmızı tuğla taşlar ve kemerli duvar yapısı mutfağı olduğundan daha dekoratif kılmış.

Bu yazıyı beğendiyseniz İstanbul Çekmeköy'de modern villa dekorasyonu başlığına göz atabilirsiniz.

Bu projeyi beğendiniz mi?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!