Bahçeli eve sahip olmak için adım adım yapılması gerekenler Müstakil ev projeleri ve bahçe tasarımları ile ilgili detaylı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Bahçeli eve sahip olmak için adım adım yapılması gerekenler

umit atdağ umit atdağ
VERO CONCEPT MİMARLIK – Güzelbahçe Villa:  tarz Evler
Loading admin actions …

Bahçeli bir eve sahipseniz çok şanslı olduğunu kabul etmelisiniz. Günümüzde yeşil alanların azalması ve her yerin beton yapılar ile çevrelenmiş olması bahçeli bir evin ne kadar değerli bir öge olduğunu gösteriyor. Bahçeli bir eve sahip olmak için adım adım takip edilmesi gereken metotlar var. Bu metotları uygulamadığınızda beklediğiniz sonuçlara ulaşamayacağınız gibi yapacağınız emekler ve harcayacağınız bütçe de boşa gidecektir. Bahçeli müstakil bir eve sahip olmak için öncelikle bütçe hesabı yapmalısınız. Müstakil ev fiyat hesaplama robotları ile yapacağınız fiyat hesaplamaları size net bir sonuç vermez. Bu nedenle müstakil ev fiyat hesabını kalem kalem yapmanız gereklidir. Öncelikle bahçeli müstakil bir ev için istediğiniz genişliğe sahip bir arazi bulmanız gereklidir. Arazi fiyatları merkeze yakın olması, lokasyonunun iyi olması, ulaşım ağı üzerinde yer alıyor olması gibi etkenlerden dolayı değişik fiyatlara sahiptir. Arazi alırken ulaşımın kolay, merkeze yakın olması ve alt yapı tesislerinin iyi olmasına dikkat etmelisiniz. Bu etkenlere sahip bir arazi bahçeli müstakil bir ev için en ideal arazi tipidir. Arazi tedarikinden sonra uygulanması gereken ikinci adım projelendirme evresidir. Projelendirme evresinde bahçe içinde bir ev sahibi olmak için bahçe ölçüleri, ihtiyacınızı karşılayacak ev ölçüleri gibi etkenleri projeyi çizecek olan mimar ile paylaşmanız gereklidir. Bahçe içinde ev çizimini yapacak olan mimar, ev planlarını ve eğer iki katlı bir ev istiyorsanız kat planlarını çizerek size sunacaktır. Bu planları inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda müşterek kararlar almalı ve bahçe içinde ev hayalinizin kusursuz bir şekilde gerçeğe dönmesi için çabalamalısınız.

Bahçe içinde ev planları hazır hale geldikten sonra yapılması gereken bir diğer işlem bahçe peyzaj planlarının hazırlanmasıdır. Bahçe peyzaj planları için bir peyzaj mimarı ile çalışmak akıllıca bir adım olacaktır. Projelendirme aşamasında bahçe içinde müstakil ev modelleri arasından bir model seçerek ev modellemesi oluşturduktan sonra bahçe peyzajı içinde bahçeli müstakil ev modelleri arasından tarzınıza uygun ve hoşunuza gidecek bir bahçe modeli seçmeli, bu model ile örtüşen bir peyzaj düzenlemesi yaptırmalısınız. Eğer iki katlı ev modelleri arasından bir ev beğenmişseniz yatay bir bahçe tercih etmeli, dikey bir bahçe ile alt katın bahçe manzarasının görselliğini olumsuzu etkilememelisiniz. Yatay bahçeler alt kattan ve üst kattan cennet gibi görünen bahçe modelleri olduğu için özellikle iki katlı ev modelleri için en ideal bahçe modelleridir.Müstakil ev modelleri genellikle bahçeli ev modelleri olarak bilinse de bahçesi olmayan müstakil evlerde vardır. Bu nedenle bahçeli ev modeli için müstakil ev modelleri incelenirken bahçesi olmayan ancak çok şık mimarilere sahip evlerde incelenmelidir. Bu ev modelleri arasında seçilecek olan bir ev için uygun bir bahçe peyzajı düzenlemesi yapılabilir. Dublex ev modelleri içinde benzer durum söz konusudur. Bütün evler bahçeli ev olarak tasarlanmaz ve projelendirilmez. Bu durum bahçesi olmayan ancak şık ve görsel olarak etkileyici, iç mekan dizaynı bakımından ihtiyaçlara cevap veren müstakil ev veya dublex ev modellerinin tercih edilerek bahçe düzenlemesi yapılmayacağı anlamı taşımamaktadır.

Bahçeli ev modeli veya tek katlı müstakil ev sahibi olmak ve bu evde mutlu bir hayat sürmek istiyorsanız yapılması gereken bu konuda uzman, işinin ehli profesyonel mimarlar ile çalışmaktır. Profesyonel mimarlar profesyonel işler çıkaracak ve size mükemmel evler sunacaktır.

Ev ile uyumlu bahçeler

EDMİMARLIK INTERIOR STUDIO – GÖKTÜRK KEMERPARK EVLERİ:  tarz Evler
EDMİMARLIK INTERIOR STUDIO

GÖKTÜRK KEMERPARK EVLERİ

EDMİMARLIK INTERIOR STUDIO

Müstakil ev veya dublex ev modelleri için ev ile uyumlu bahçe modellemesi yapılmalıdır. Küçük bir ev çok geniş bir bahçe olamayacağı için arazi ev ve bahçe ile orantılı olarak paylaştırılmalıdır. Bu paylaşım ile çok etkileyici bir bahçe yapılabilir.

Ölü alanları değerlendirin

VERO CONCEPT MİMARLIK – Güzelbahçe Villa:  tarz Evler
VERO CONCEPT MİMARLIK

Güzelbahçe Villa

VERO CONCEPT MİMARLIK

Bahçeli ev modelleri için yapılması gereken ev dışında kalan arazinin tamamının bahçe olarak düzenlenmesidir. Bahçe için kullanılacak alanlara ek olarak evin cephelerinde kalan ölü alanlar birleştirilmeli ve eve uygun bir bahçe peyzajı yapılmalıdır.

Bahçe tasarımı

Müstakil ev modelleri veya dublex ev modelleri için yapılması gereken uygun bahçe tasarımı yapılmasıdır. Bahçeli bir ev için bahçe kadar ev tasarımı da çok önemlidir. Bahçeli müstakil bir ev sahibi olmak istiyorsanız müstakil evler için ilham veren ev modellerine mutlaka göz atmalısınız.

Arazinin doğru kullanılması

Bahçeli ev modelleri için yapılması gereken arazinin doğru orantılanması ve arazinin doğru kullanılmasıdır. Arazi içinde bir ev tasarımı yapılacaksa bir ön bahçe ve küçük arka bahçeler tasarlanmalı, ev bir cepheye yaslanacaksa ev ile orantılı ön bahçe yapılmalıdır. Bu yöntem ile bahçe ve ev ölçüleri orantılanmış olur.

Geniş aile evleri için bahçeler

Geniş bir aile evi hayal ediyorsanız büyük evler için yapılan bahçe modellerini incelemelisiniz. Geniş ve iki karlı ev modelleri için genel olarak yatay bahçe modelleri tercih edilmektedir. Bir veya iki tane yüksek ağacın yer aldığı yatay bahçeler geniş aile evleri için ideal bahçelerdir.

Dublex ev modelleri

EGEUMUT ÇELİK YAPI – GALVANİZ ÇELİK EV:  tarz Evler
EGEUMUT ÇELİK YAPI

GALVANİZ ÇELİK EV

EGEUMUT ÇELİK YAPI

Müstakil ev olarak tercih edebileceğiniz dublex ev modelleri bahçeleri ve şık tasarımları ile aile evleri olarak ideal evlerdir. İki katından da görülebilen bir bahçe peyzajı ile hem bahçeli bir eve sahip olabilir hem de çocuklarınız için oyun alanı olarak kullanabileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz.

Göz kamaştıran bahçe modelleri

asis mimarlık peyzaj inşaat a.ş. – Sultan Konakları Villa Projesi Tasarımı Ve Uygulaması:  tarz Bahçe
asis mimarlık peyzaj inşaat a.ş.

Sultan Konakları Villa Projesi Tasarımı Ve Uygulaması

asis mimarlık peyzaj inşaat a.ş.

Bahçeli müstakil bir evim olsun istiyorsanız yapmanız gereken sıfırdan projelendirme yapmak ve eviniz ile birlikte bahçeyi planlamaktır. Arazi üzerine yapılacak ev ve bahçe için doğru projeler yaptığınızda uygulama çok kısa sürecek ve ortaya şahane uygulamalar çıkacaktır. Araziniz var ve nasıl bir yapacağınızı bilemiyorsanız '' İnşaat planları ile birlikte 10 şahane müstakil ev projesi '' başlıklı yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

Taş evler

Geleneksel ev modeli olan taş evler günümüzün trend ev modelleri arasında yer alıyor. Bu ev modeli ile kusursuz bir bahçe tasarımı yapıldığında hem doğal hayatın bir parçası hem de görsel açıdan kusursuz bir müstakil ev tasarımı yapmış olursunuz. Doğal taşlar doğal bir bahçe ve doğal bir yaşam için kullanılması gereken malzemelerdir.

Bu evlerden hangisini daha çok beğendiniz ?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!