Banyolar için alan tasarrufu sağlayan 10 şık depolama alanı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Banyolar için alan tasarrufu sağlayan 10 şık depolama alanı

Meral Eser Meral Eser
Aykuthall Architectural Interiors – OHY Evi Sunflower Sitesi:  tarz Banyo
Loading admin actions …

Banyolar, odalara oranla daha küçük bir alana sahip olduğu için depolama ihtiyacını karşılayacak dolaplar, çekmeceler ve raf sistemlerine ihtiyaç duyulur. Banyo gereçleri, cihazlar, havlular, temizlik ürünleri ve daha birçok ıvır zıvırın depolandığı banyolar için depolama ihtiyacını muntazam karşılayan dolap çözümleri gerekir.

Özellikle şehirlerde apartman daireleri için planlanan banyolar küçük bir alana sahip olabiliyor. Muntazam bir banyo düzeni oluşturmak için depolama ihtiyacını karşılayan dolap sistemleri, duvara monte yöntemler, askılık sistemiyle raflar ya da tezgah altı depolama çözümleri kullanılagelmektedir.

Duvara monte dolap sistemleri, tezgah ve lavabo alanını bünyesine alarak kompakt bir biçimde dizayn edilebilir. Banyonuzun ölçülerine uygun bir dolap dizayn ederken, daha fazla depolama alanı oluşturmak için yerden tavana uzanan dolap çözümlerini değerlendirebilirsiniz.

Banyolar için depolama ihtiyacını muntazam karşılayan dolap çözümleri ve depolama sistemleri ile ilgili örnekler derledik. Banyonuz için en uygun modele karar vermeden önce profesyonellerin dizayn ettiği banyolara mutlaka göz atın.


1. Beyaz tezgah ve ahşap dolaplar

yücel partners – D&S Altaş Home:  tarz Banyo
yücel partners

D&S Altaş Home

yücel partners

Simetri unsuruna göre dizayn edilen dolap kapakları ile tezgah altı dolap çözümleri son derece işlevsel olarak değerlendirilmiş. 2 adet lavabo için ayrılan banyo tezgahı alanı, koyu renk duvar fayansları ile kontrast oluşturacak şekilde açık ton tercih edilmiş. Beyaz banyo tezgahı için ahşap banyo dolapları muntazam uyum sağlıyor. Dolap altı boşluklar için dekoratif sepetler kullanarak ekstra depolama alanları olarak değerlendirebilirsiniz.

2. Bej rengi cam kapaklı dolaplar

Country şıklık arayanlara ahşap dolapların dekorasyonda uygulanan stille uyumu ile şık bir dolap. Tezgah altı depolama çözümleriyle, banyo gereçlerinin görüldüğü cam kapaklı dolap bölmeleri mevcut. Genel olarak bej rengin hakim olduğu banyo dekorasyonunda paspas modelinden, ayna çerçevesi ve dolaplara açık renk tonlarının uyumu hakim.

3. Detaylarla gelen estetik unsurlar

Banyo dekorasyonunda işlevsel açıdan kullanılan dolaplar, estetik unsurlar ve ince işlerle göze hitap eden bir sonuç ortaya çıkarıyor. Nötr renklerin ağırlıklı kullanıldığı banyo dekorasyonunda kontrast renkli desenlerle duvar fayansları kullanılmış. Duvar fayanslarındaki hareketliliği ön plana çıkaran nötr tonlar banyı tezgahı ve tezgah altı dolap modelinde tercih edilmiş. Tasarımı ve ayrıntılarıyla öne çıkan banyo dolabı tasarımı klasik stil öğeler arayanların ilgisini çekebilir.

4. Duvara monte banyo dolapları

Banyo takımı alman ve yerden tasarruf etmek istiyorsanız bu model size hitap edebilir. Duşes Kabin imzası taşıyan duvara monte banyo dolapları bünyesinde ayna da dahil. Açık raflar göz hizasında son derece kullanışlı. Duvara monte banyo dolapları için alana uygun ölçüler alarak banyonuza göre özel tasarlatabilirsiniz.


5. Duvardan duvara banyo dolapları

Duygu Solaker  – Genel Banyo:  tarz Banyo
Duygu Solaker

Genel Banyo

Duygu Solaker

Geniş bir ayna kullanımı ile duvara monte raf sistemleri depolama ihtiyacını muntazam karşılıyor. Küçük banyolar için tezgah altı depolama çözümleri arayanlar, duvardan duvara dolaplar dizayn edebilir. Natürel renklerle açık renk tonların muntazam uyumu göz okşuyor.

6. Siyah şıklık ve mermer zarafeti

VERO CONCEPT MİMARLIK – Villa Balıkesir:  tarz Banyo
VERO CONCEPT MİMARLIK

Villa Balıkesir

VERO CONCEPT MİMARLIK

Mermer zemin kaplamalarıyla muntazam uyum saplayan siyah banyo dolapları son derece şık tasarlanmış. Dekorasyonda klasik stil şıklık arayanlara görkemli bir banyo Mermer zarafeti ile lüks bir banyo keyfi imkanı sunuyor. Ayaklı siyah tezgah altı banyo dolabı, şık kulp aksesuarları ile aydınlatma üniteleri ile uyum sağlayacak şekilde dizayn edilebilir.

7. Daha fazla depolama alanı

Banyo gereçleri, cihazlar, havlular, temizlik ürünleri ve birçok ıvır zıvırın depolanması için tezgah altı çözümler yeterli olmayabilir. Geniş aileler için uygun tasarlanan banyo dolabı ekleri için uygun boşluklar ya da köşeleri değerlendirebilirsiniz. Kirli çamaşırlardan temizleme ürünlerine dolap bölmelerini uygun sepetlerle de organize etmek mümkün.

8. Maksimum depolama alanı

Duygu Solaker  – Ebeveyn Banyosu:  tarz Banyo
Duygu Solaker

Ebeveyn Banyosu

Duygu Solaker

Açık raflar için alt bölmeler uygun olarak dizayn edilebilir. Küçük banyolarda duvardan duvara dolap sistemleri oluştururken, farklı ebatlarda depolanacak ürünlere göre bölmeler oluşturabilirsiniz. Bu örnekte ise çekmeceler, kapaklı raf sistemleri ve açık raflarda temiz havlular depolama için son derece şık ve modern bir banyo dolabı dizayn edilmiş.

9. Ahşap dolaplar ve taş duvarlar

Markatas – Doğal Taş İç Cephe Uygulamaları:  tarz Banyo
Markatas

Doğal Taş İç Cephe Uygulamaları

Markatas

Rustik banyolarda natürel dokular ya da suni doğal malzeme kaplamaları sıklıkla kullanılır. Banyonuz için sıcak bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız bu örneğimiz size hitap edebilir. Banyo tasarımcıları tarafından dizayn edilen şık banyo modellerini gözden geçirebilir, sizin banyonuz için uygun modelleri seçip profesyonellere danışabilirsiniz.

10. Banyo dolabı takımları

idiliçmimarlık – R. Kılınç Evi:  tarz Banyo
idiliçmimarlık

R. Kılınç Evi

idiliçmimarlık

Banyonuz için boşluklar ve kenarları depolama ihtiyacını muntazam karşılayacak şekilde dizayn edebilirsiniz. Duvara monte banyo dolapları, kapak rengi farklı ile geometrik formlar oluşturuyor. Son derece modern çizgilere sahip banyo dekorasyonunda açık renk tonlarının yanı sıra sıcak renkler ve ahşabın natürel dokusu ahenk katıyor. Geniş dolaplarla duvara monte banyo dolaplarını takım halinde maksimum verimli depolama sistemi olarak değerlendirebilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Bu dokunuşlarla daha güzel bir banyo mümkün!' yazımıza da göz atabilirsiniz.

Banyonuz için hangi dolap modelini beğendiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!