11 Örnek fotoğrafla koyu renk yatak odası dekorasyonu

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

11 Örnek fotoğrafla koyu renk yatak odası dekorasyonu

nihal e. nihal e.
Fatma Gürçam İçmekan Tasarım ve Uygulama – MODERN YATAK ODASI:  tarz Yatak Odası
Loading admin actions …

Günü zinde ve verimli geçirmek istiyorsak her şeyden önce sağlıklı bir uyku çekmeliyiz. Yeterli uyku aldığımız zaman enerjimiz yerinde olur, zihnimiz daha iyi çalışır. Bu nedenle uzmanlar sağlıklı bir uykunun önemini sürekli vurgulamaktadır. Kaliteli bir uyku için ise her şeyden önce yatağımızın konforlu olması gerek. Ve her gün düzenli bir saatte yatmak. Ancak ne yazık ki uyumadan önce cep telefonu ve bilgisayar gibi elektronik aletlere maruz kalmak, kaygı, stres ve daha birçok sebepten ötürü insanların önemli bir kısmı uykusuzluk problemi çekiyor.

Normal şartlar altında yatak odası için sakinleştirici, nötr tonlar tercih edilir. Beyaz, bej, gri gibi nötr tonlar yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda sabah erken kalkmayı kolaylaştırır. Fakat uykusuzluk sorunu çekiyorsanız sizin tercih etmeniz gereken koyu renklerdir. Zira karanlık bir atmosfer uykuya dalmayı kolaylaştırır.

Uyku problemi dışında da koyu renkler yatak odası için ideal olabilir. Çünkü evin diğer bölümlerinde çoğunlukla açık renkler tercih edilir. Dolayısıyla evinizde en azından tek bir odada koyu renk kullanarak asil, gizemli ve modern bir hava yaratabilirsiniz.

1- Klasik stil yatak odasında siyah kullanımı

Altuncu İç Mimari Dekorasyon – Beylikdüzü ''Yatak Odası&Giyinme Odası tasarımı'':  tarz Yatak Odası
Altuncu İç Mimari Dekorasyon

Beylikdüzü ''Yatak Odası&Giyinme Odası tasarımı''

Altuncu İç Mimari Dekorasyon

Klasik stil gösterişli ve lüks yatak odaları için ideal bir tarzdır. Zira ne kadar şatafatlı mobilyalar ve cesur renkler kullanırsanız kullanın abartıya kaçmayacaktır. Bu yatak odasında ihtişamlı yatak, berjer koltuk, perdeler ve masada siyah rengi kullanılmış.

2- Modern stil yatak odasında siyah kullanımı

Modern stilde en çok kullanılan renkler siyah ve beyazdır. Çünkü bu renkler zamansızdır ve çağdaş tasarımla birleşince her daim trend gözükür. Bu yatak odasında da beyaz duvarlarla kontrast oluşturmak amacıyla yatakta, perdelerde, sehpada ve kapılarda siyah rengi tercih edilmiş.

3- Tek duvarı laciverte boyamak


Duvarları koyu bir renge boyamayı çoğu insan cesaret edemez. Bununla birlikte sadece tek bir duvarı koyu bir renge boyamak odaya derinlik katar. Bu örnekte pencerenin bulunduğu duvar koyu laciverde boyanmış. Yatak başı ve bench'te de lacivert rengini görüyoruz.

4- Siyah renkli jaluzi

Yatak odası dekorasyonunda koyu renkleri duvarda ya da mobilyalarda kullanmaya cesaret edemiyorsanız eğer hala yapılacak bir şeyler var. Odadaki renkleri bozmadan yine de ortamı karartmak mümkün. Bunun için siyah perde veya jaluzi alın. Böylece dilediğiniz zaman aydınlık dilediğiniz zaman karanlık bir yatak odanız olur.

5- Koyu renk duvar dekoru

Duvarların tamamını ya da tek duvarı boyamasanız dahi koyu renkli bir duvar paneli veya resimle bir parça koyuluk katabilirsiniz tasarıma. Bu örnekte beyaz renkli duvarları tavana dek uzanan bir panel tamamlıyor. Siyah deri yatak başı da uyumlu bir tercih olmuş.

6- Tüm mobilyaları siyah tercih etmek

DİZAYNer® | Mutfak – Proje - Edremit 1:  tarz Yatak Odası
DİZAYNer® | Mutfak

Proje – Edremit 1

DİZAYNer® | Mutfak

Dekorasyonda koyu renkleri açık tonlarla eşleştirmek en sık karşılaştığımız durumdur. Daha özgün ve çarpıcı bir fikir olarak ise tüm mobilyaları koyu renkte tercih edebilirsiniz. Örnekte yataktan tutun da halılara dek her şey siyahlara bürünmüş. Sonuç gayet başarılı.

7- Beyaz dolaplar ve koyu yatak

Çok fazla depolama alanına ihtiyaç duyuyorsanız örnek fotoğraftaki gibi tüm duvarları kaplayacak özel bir dolap yatırabilirsiniz. Bu yatak odasında dolaplar beyaz renkli olduğu için yatak koyu renk tercih edilerek ön plana çıkarılmış.

8- Koyu yeşil kadife yatak

Klasik stil yatak odalarında koyu renkler oldukça popülerdir. Bu yatak odası örneğinde yatak başının yüksekliği, kapitone dikiş, kadife kumaş ve yatak formu klasik tarza son derece uygun. Renk olarak ise koyu yeşil kullanılmış.

9- Koyu kırmızı yatak odası

Bozantı Mimarlık – Ulus'ta Ev No.1:  tarz Yatak Odası
Bozantı Mimarlık

Ulus'ta Ev No.1

Bozantı Mimarlık

Koyu renk deyince ağırlıklı olarak siyahın kullanıldığı örnekler gördük. Oysa her rengin koyu bir tonu vardır. Bu yatak odasında da baştan sona koyu kırmızı kullanılmış. Özel ışıklandırma ise odaya daha gizemli bir ambiyans sağlamış.

10- Yatak odasında koyu mavi duvar

Her iki duvarında devasa pencereler bulunan bu örnekte, ev sahipleri çok şanslı. Zira her gün muhteşem bir manzaraya uyanıyor olacaklar. Bununla birlikte estetik de ihmal edilmemiş. Yatağın bulunduğu duvar koyu maviye boyanarak yatak odak noktası haline gelmiş.

11- Siyah, beyaz ve yeşil

Daire Tadilatları  – Ev Tadilatları:  tarz Yatak Odası
Daire Tadilatları

Ev Tadilatları

Daire Tadilatları

Son yatak odası örneğinde bembeyaz duvarları simsiyah bir yatak ve halı tamamlıyor. Oldukça keskin bir geçiş olmasına rağmen ahşap yer döşemesi ve yeşil aksesuarlar odaya sıcaklık katmış.

Bu yazıyı beğendiyseniz Geleneksel yatak odaları başlığına göz atabilirsiniz.

En çok hangi yatak odasını beğendiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!