Konuk ağırlamayı sevenler için 9 büyük yemek masası

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Konuk ağırlamayı sevenler için 9 büyük yemek masası

Meral Eser Meral Eser
ANTE MİMARLIK – Hande E. Konut: tarz Yemek Odası,
Loading admin actions …

Yemek masaları, konukların ağırlandığı ve kullanıcıları bir araya getiren oturma alanlarıdır. Davetleriniz için büyük yemek masaları son derece kullanışlı ve konukseverliği yansıtacak dekoratif özelliklere sahip olmalıdır. Eğer konuklarınız ve aile fertleriniz için sıcak bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız bugünkü yazımızda sizler için derlediğimiz büyük yemek masaları örneklerini gözden geçirebilirsiniz.

Konuklar ve eş dostun ağırlandığı yemek masasının tasarımı ve düzeni de önemlidir. Büyük yemek masası tasarımları dekorasyonda uygulanacak stil ve tarza göre değişir. Yemek masalarında kullanılan malzemeler ağırlıklı olarak ahşap materyallerden oluştuğu gibi, cam ya da metal malzemelerle de tasarlanabilirler.

Masa ve sandalyeler, dairenizde yemek alanına ayırdığınız alan ölçülerine göre belirlenir. Duvar dekorları, konsol ve diğer mobilyaların kapladığı alan hesaplanarak yemek masası için maksimum ebatları hesaplayabilirsiniz. Bu yazımızda büyük yemek masaları ile ilgili şık ve özenle tasarlanmış örnekleri bir araya getirdik. Büyük yemek masaları ile ilgili ilham veren şık örnekler bulabilirsiniz.


1. Kalabalık sevenler için 16 kişilik yemek masası

Hem görkemli hem de şık dekorasyonu ile geniş bir yemek alanı dizayn edilmiş. Doğal renklerin hakim olduğu dekorasyonu zenginleştiren detaylarla 16 kişilik bir yemek masası modeli kullanılmış. Oval formların estetik kıldığı masa ve sandalye modelleri klasik stil şıklığı yansıtıyor. Klasik avize modelleri ile göz alıcı bir tavan dekorunun eşlik ettiği bu yemek salonu, klasik stil zarafet unsurları ile ilgilenenlerin beğenisini kazanabilir.

2. Lacivert ve altın sarısı detaylar

ANTE MİMARLIK – Yemek odası: tarz Yemek Odası,
ANTE MİMARLIK

Yemek odası

ANTE MİMARLIK

Modern ve şık bir tasarıma sahip yemek masası ile sandalyeler muntazam bir düzen oluşturuyor. Şık aydınlatma aksesuarlarıyla sıcak bir atmosfer oluşmuş. Asimetrik sarkıt lambalar yemek alanını odak alıyor. Lacivert ve altın sarısı uyumunu yakalayan sandalyelerle uyumlu şık ve modern bir lacivert yemek masası kullanılmış.

3. Klasik stil zarafet arayanlara

homify: tarz Yemek Odası,

Sandalye modellerinden masa tasarımına son derece şık bir yemek masası. 8 kişilik klasik yemek masası olarak tasarlanan bu örneğimizde detaylar ve ince işçilik göz okşuyor. Klasik stil acize şıklığı eşliğinde beyazlara bürünen yemek alanı ile uyumlu koyu mavi perdeler kullanılmış. Görkemli ve şık yemek alanı dizaynı arayanlara hitap edebilir.

4. 8 kişilik yuvarlak yemek masası

Macitler Mobilya – Yuvarlak Yemek Masası Dekorasyonu: tarz Yemek Odası,
Macitler Mobilya

Yuvarlak Yemek Masası Dekorasyonu

Macitler Mobilya

Yemek masalarında ister ahşap ister cam materyal tercih edin; eviniz için en uygun ve doğru formu bulmalısınız. Yuvarlak yemek masaları kare planlı yemek alanları için son derece uygundur. Kontrast renklerin ağırlıklı kullanıldığı bu yemek alanı modern ve klasik stil unsurları bir araya getiriyor. Yemek odaları için ilham verecek fikirler ararken dekoratörler tarafından dizayn edilen projelere göz atabilir, beğendiğiniz projelerle ilgili profesyonellere danışabilirsiniz.

5. Konforlu ve şık

ANTE MİMARLIK – Yeme içme alanı: tarz Yemek Odası,
ANTE MİMARLIK

Yeme içme alanı

ANTE MİMARLIK

Nötr renklerin ağırlıklı kullanmayı tercih edenler için son derece konforlu ve şık bir yemek alanı. Duvar dekorlarından masa ve sandalyelere renk uyumu hakim. Nötr gri tonları ile natürel kahverengi tonları muntazam denge oluşturmuş. Soğuk renklerle sıcak tonları bir araya getirerek denge unsuru oluşturarak uyum yakalayabilirsiniz.

6. Natürel renklerle şık bir yemek alanı

homify: tarz Yemek Odası,
homify

Keyifli ve sıcak alanlar

homify

Tavan dekorundan yemek alanına natürel kahve tonları göz okşuyor. Doğal renk tonları huzur veren bir atmosfer oluşturur. Son derece sıcak bir atmosfer oluşturmak için ahşap yemek masaları ya da natürel renk tonlarını kullanabilirsiniz. Sandalyelerinden yemek masasına muntazam düzen ve uyumun hakim olduğu şık bir yemek alanı.

7. Nötr ve kontrast renkler

homify: tarz Yemek Odası,

Altın sarısı detaylarla kontrast renklerin bir araya geldiği şık ve özenle tasarlanmış bir yemek masası. Yemek masası tablası parlak tonlarda ve ışığı yansıtıyor. Yeşil ve beyaz yemek takımları son derece şık dizayn edilmiş yemek masası için kontrast uyum oluşturuyor. Yemek alanlarını dekore etmeden önce profesyonellerden destek alarak yemek masası tasarımını bu örnekteki gibi inceleyebilir, gereken değişiklikleri yaparak sizin için en doğru modeli tasarlatabilirsiniz.

8. Modern ve rahat

VERO CONCEPT MİMARLIK – Primus Villa Güzelbahçe: tarz Yemek Odası,
VERO CONCEPT MİMARLIK

Primus Villa Güzelbahçe

VERO CONCEPT MİMARLIK

Yalın çizgilerle modern ve konforlu bir yemek masası tasarımına ne dersiniz? Ev dekorasyonunda modern ya da minimalist çizgiler kullanmayı tercih edenler için, daha basit ve sade çizgilerle sandalye ve masa tasarımları mevcut. Modern aydınlatma aksesuarlarıyla göze hitap eden bir uyum oluşmuş. Dairesel formların ahenk kattığı yemek sandalyeleri tasarımı ile dekoratif yuvarlak ayna modeli muntazam uyum ve ahenk sağlıyor.

9. Geleneksel çizgilerle klasik şıklık

Öykü İç Mimarlık – Bursa Misspark Villa: tarz Yemek Odası,
Öykü İç Mimarlık

Bursa Misspark Villa

Öykü İç Mimarlık

Ahşap yemek masası ve sandalyeler geçmişten günümüze kullanılagelmektedir. Retro mobilya ürünleri ise son dönemlerde oldukça revaçta. Vintage öğeler kullanmayı tercih ediyorsanız ahşap yemek masası ve sandalye modelleri ilginizi çekebilir. Bej rengi ile doğal ahşap dokusu muntazam uyum sağlarken natürel dokularla renkler göz okşuyor. Ahşabın sıcaklığı ile natürel renklerin uyumu huzur veren bir atmosfer oluşturuyor.

Daha fazla örnek için, ayrıca 'Yemek odalarına şık çözümler' yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu yemek masalarından hangisi size hitap ediyor.
Casas inHAUS: tarz Evler,

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!