Kırklareli Lüleburgaz'da dış cephe kaplama projesi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Kırklareli Lüleburgaz'da dış cephe kaplama projesi

Homify TR Homify TR
MAG Tasarım Mimarlık İnşaat Emlak San.ve Tic.Ltd.Şti. – Lüleburgaz Erdem Sitesi:  tarz Ofis Alanları
Loading admin actions …

homify sayfalarında sizlerle Türkiye’nin dört bir yanındaki farklı şehirleri ziyaret ediyor ve farklı kategorilerde, farklı özellikleri olan mimari yapıları, dış cephe çalışmalarını, inşaat uygulamalarını paylaşıyoruz. Paylaştığımız her bir proje oldukça farklı özellikleriyle öne çıkıyor ve o kategoride çalışma ve uygulamalar yaptırmak isteyen okurlarımıza ilham ve fikir veriyor. Bugünkü yazımızda ele alacağımız konumuz ise dış cephe kaplamaları kategorisinden oldukça şık bir örnek proje.

Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde yer alan 8 adet villanın dış cephe kaplamalarını merkezi Çorlu’da bulunan deneyimli bir firma olan MAG Tasarım üstlenmiş. Yeni nesil bir kaplama malzemesi olan ve her geçen gün giderek daha da yaygınlaşan fibercement panel kaplamalar ile hayata geçirilmiş olan bu yalıtım ve kaplama uygulaması, müstakil yapıların ya da apartmanların dış cepheleri için hem estetik hem kullanışlı, sağlam ve uzum ömürlü yalıtım ve kaplama fikirleri arayan okurlarımız için ilham verici özellikler taşıyor. 

Gelin teknik yönüyle de, yeni nesil üretim ve uygulama teknolojileriyle de dikkat çeken bu dış cephe kaplamalarına proje aşamasındaki fotoğrafları ile şöyle bir göz gezdirelim…   

Hareketli ve modern bir görünüm

Sekiz adet villadan oluşan bu projede MAG Tasarım isimli firma dış cephe kaplamasında ahşap dokulu fibercement yalıpan uygulamasını, daha minimal dokulu kaplama panelleri ve dış cephe boyası ile bir araya getirerek hem hareketli hem de modern bir görünüm ortaya çıkarmayı tercih etmiş. 

Ahşap dokusu ile şık ve doğal bir yalıtım malzemesi

Binaların dış cephelerinde uygulanacak olan kaplama panelleri için üretilen, ahşap dokulu güçlendirilmiş çimentolu levhalara yalıpan adı veriliyor. İçeriğinde bulunan silike ve çimento sayesinde oldukça dayanıklı, sağlam ve uzun ömürlü hale gelen bu fibercement paneller, üzerine eklenen ahşap dokusu ile de oldukça şık bir doğallık kazanıyor. 

Farklı tercihler için farklı dekoratif alternatifler

Fibercement paneller son yılların en çok tercih edilen kaplama malzemelerinden biri çünkü sadece ahşap dokusu eklenen modellerden ibaret değil. Her türlü yapının dış cephe kaplamasında güvenle kullanılan fibercement levhalar; düz, ahşap desenli, fugalı, siding, taş ve kerpiç gibi farklı dekoratif desenlerde de üretilebiliyorlar. Sudan etkilenmeyen, nem, rutubet ve koku yapmayan, insan ve çevre dostu fibercement A1 sınıfı levhalar, oldukça sağlam ve dayanıklı olmalarının yanı sıra aynı zamanda yanmazlık özelliğine de sahipler ve bu yüzden de oldukça güvenli bir dış cephe kaplaması seçeneği olarak öne çıkıyorlar. 

Her iklim koşuluna uyum sağlayabilen yapı

Fibercement panellerle yapılan dış cephe kaplamalarının bir diğer avantajı da soğuk bölgeler için oldukça ideal bir uygulama olmaları çünkü donmaya karşı da dayanıklılar. Ayrıca Nemden etkilenmeyen yapıları dolayısıyla deniz kenarları ve sahil bölgelerinde de rahatlıkla kullanılabilen fibercement levhalar su geçirmez malzemelerdir ve su emme oranları betonarme binalara göre daha düşüktür, yani fibercement panellerle kaplanan dış cephelerin iç yaşam alanlarındaki nem ve rutuber gibi sıkıntılar tamamen yok olur.

Pratik ve kolay

Dış cephe yalıtım projelerinde en can sıkıcı durumlardan biri de bu işin oldukça zahmetli bir iş olması ve uzun sürelere yayılması. Özellikle apartmanlar için uzun süren tadilat çalışmaları apartmanın içindeki yaşantıyı rahatsız edebiliyor. Hızlı ve pratik bir çözüm arayanlar için de fibercement kaplamalar oldukça ideal bir alternatif diyebiliriz. Uygun aletlerle kolay işlenebilen fibercement levhalar hem estetik hem de mimari olarak tüm ihtiyaçlara cevap verebiliyorlar.

- Benzer alternatifler için…

Eğer dış cephe yalıtım ve kaplama seçeneklerinde başka ne gibi alternatifler olduğunu incelemek isterseniz Farklı tarzlarda dış cephe giydirme örnekleri başlıklı yazımızdaki örnek ve önerilerimize de göz gezdirmeyi unutmayın. 

Bu dış cephe uygulamalarını beğendiniz mi? 
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!