Daha şık bir ofis için 9 aksesuar örneği

nihal e. nihal e.
PEKER HOLDİNG , Proje Z Proje Z Klasik Sergi Alanları
Loading admin actions …

Herhangi bir ofis dekorasyonunda öncelik çalışma hayatının gerektirdiği ihtiyaçlar olmalıdır. Bu ihtiyaçlardan kasıt konforlu bir çalışma ortamından iş yaşamının gerektirdiği zorluklara anında cevap vermeye dek bir sürü çeşitlilik içerir. Ancak ofis dekorasyonunu sadece işlevsellikle ibaretmiş gibi düşünmeyin.

İş yeriniz ve ofisiniz şirketinizi temsil eder. Zaman zaman iş yaptığınız insanlar ve müşterilerinizi ofisinizde ağırlamak durumunda kalırsınız. Böyle bir durumda ofisinizin şıklığını ihmal etmemeli ve estetikten yoksun bir stilden kaçınmalısınız. Bir ofiste kullanılacak belli başlı mobilyalar vardır. Örneğin bir yönetici ofisi ise yönetici koltuğu, çalışma masası, raflık veya dolap, konuklar için kanepe ya da sandalye, ihtiyaca göre bir televizyon vb. gibi.

Ofis için kullanabileceğiniz aksesuarlar ise mobilyalara kıyasla çok daha fazladır. Bu aksesuarları işlevsel ve dekoratif amaçlı olarak ikiye ayırabiliriz. Dosya kabı, kalemlik, bantlık, makas gibi aletler genellikle işlevsel amaçlı kullanılan ve ihtiyaca göre ofiste bulunan aksesuarlardır. Duvar saati, tablo ve bitki gibi şeylerse daha çok dekoratif amaçlı kullanılır.

Bugünkü yazımızda temel gereksinimler dışında estetik niteliğiyle ön plana çıkan çeşitli aksesuar örnekleri inceleyeceğiz. Siz de bu örnekleri incelerek kendi ofisiniz için ilham alabilirsiniz.

1- Led ışıklı duvar dekoru

73 // Office Project, Escapefromsofa Escapefromsofa Eklektik Okullar Ofis Alanları
Escapefromsofa

73 // Office Project

Escapefromsofa

Küçük ofislerde duvar tasarımı en az büyük şirketler kadar ilgi çekici olabilir. Sadece yaratıcılığınıza güvenmeniz gerekiyor. İlk ofis örneğinde iki kişilik bir çalışma alanı görüyoruz. Tek parçadan oluşan masa duvara dayalı yerleştirilmiş. Bu nedenle çalışanlar doğrudan duvara bakıyor. Bununla birlikte beyaz tuğla duvar üzerine eklenen led ışıklı yazı, ortama eğlenceli bir hava katıyor.

2- Yaratıcı lamba

Can Seracılık ANTE MİMARLIK Ticari alanlar iç mekan tasarım,mimari tasarım,konut,villa,apartman,ofis,izmir mimarlık,ante mimarlık,Ofis Alanları
ANTE MİMARLIK

Can Seracılık

ANTE MİMARLIK

Tıpkı evlerimizde olduğu gibi iş yerlerinde de modern lambalarla etkileyici bir atmosfer elde edebilirsiniz. Görseldeki bir ofisin karşılama bölümü. Bu tür alanlar insanların şirketinizle ilgili ilk izlenimi edindiği yerlerdir. Dolayısıyla kesinlikle sönük olmayan ama abartıya da kaçmayan bir lamba giriş bölümü için idealdir.

3- Ofiste yeşil alan

İş yerleri ve ofisler kapalı alanlar oldukları için dekorasyonda yeşil bitkilere yer vermek önemlidir. Çünkü yeşil bitkiler kapalı ortama canlılıklarıyla ferahlık katarak havayı temizler. Bu nedenle gerek yaşam alanlarımız için gerekse iş yerleri için yeşil bitkiler en iyi aksesuardır. Örnek görselde yüksek tavanlı bir duvar alanına dikey bahçe yapılarak iç açıcı bir alan elde edilmiş.

4- Klasik tarz ofise klasik avize

PEKER HOLDİNG , Proje Z Proje Z Klasik Sergi Alanları Ofis Alanları
Proje Z

PEKER HOLDİNG

Proje Z

Nasıl ki her evin modern, rustik veya minimalist gibi farklı bir stili olur, aynı durum ofisler için de geçerlidir. Bir ofis modern, endüstriyel ya da bu örnekte olduğu gibi klasik tarzda döşenebilir. Böyle bir durumda tarza uygun aksesuarlar seçilmelidir. Klasik stil bir ofis için de klasik tasarımlı bir avize çok yakışır.

5- Küçük ve dekoratif bir köşe

Yönetici Odası (Manager Room) Mons Mimarlık Ticari alanlar Ofis Alanları
Mons Mimarlık

Yönetici Odası (Manager Room)

Mons Mimarlık

Ofis aksesuarlarını tek parça ya da grup olarak değerlendirebilirsiniz. Örneğin fotoğrafta küçük bir ofis alanı görüyoruz. Bir duvar köşesine iki adet saksı çiçeği bir kütük eklenerek yaratıcı bir dekor tasarlanmış. Sonuç olarak basit ama etkili bir aksesuar ünitesi.

6- Duvar kağıdı

OFİS 24 ANTALYA, Mimoza Mimarlık Mimoza Mimarlık Ticari alanlar Ofis Alanları
Mimoza Mimarlık

OFİS 24 ANTALYA

Mimoza Mimarlık

Bildiğiniz üzere duvar kağıtları tekrardan hayatımıza girdi. Artık pek çok evde duvar kağıdı görebilirsiniz. Ofis dekorasyonu söz konusu olduğunda da duvar kağıtları büyük bir fark yaratabilir. Örnek fotoğrafta çalışma masasının arka planında duvarın yarısını kaplayan devasa bir saati görseli mevcut.

7- Duvar saati

Her evde saat bulunur ancak iş yerleri için saat en önemli aksesuarlardan biridir. Günümüzde cep telefonları, bilgisayarlar ve diğer dijital aletler sayesinde saate her an ulaşabiliyorsunuz. Ancak iş hayatında zaman yönetiminin önemini vurgulamak amacıyla mutlaka bir duvar saati kullanın.

8- Duvar resimleri

Resimler de ofis duvarları süslemek için bir diğer fikirdir. Çoğu ofiste genellikle bir adet büyük boyutlu resim tercih edilir. Fakat daha küçük ofislerde bu örnekte olduğu gibi birden fazla resmi birlikte kullanabilirsiniz. Ancak bu öneri daha çok hol ve koridorlar için geçerlidir.

9- Küçük objeler

Küçük boyutlu biblolar ofislerde çok fazla kullanılmaz. Yine de ofisinizi daha renkli ve sıcak hale getirmek istiyorsanız küçük objelerden yararlanabilirsiniz. Özellikle yaratıcılık gerektiren bir sektörde çalışıyorsanız çeşitli tasarım objeleri ofisinizi daha cazip kılar.

Bu yazıyı beğendiyseniz Lüks ve verimli bir ofis başlığına göz atabilirsiniz.

Bu örnekleri beğendiniz mi?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!