Dekorasyonda açık renk halı kullanımı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Dekorasyonda açık renk halı kullanımı

Aydin Sanli Aydin Sanli
Sinar İç mimarlık – Sinem ARISOY KEÇECİ:  tarz Oturma Odası
Loading admin actions …

Halılar, ev dekorasyonunun oldukça önemli ve aynı zamanda bir o kadar işlevsel parçalarıdırlar. Özellikle sonbahar ve kış aylarında işlevleri daha da belirginleşen halılar, evlerimizin sıcak kalması, zeminden gelen soğuğun kesilmesi, çeşitli kir ve toz çeşitlerinin havada uçuşması yerine tek noktada toplanması gibi işlevlere sahiptirler. Aynı zamanda ev dekorasyonunun da önemli bir parçası olan halılar, özellikle oturma odası, antre, çocuk odası gibi alanlardaki dekorasyonun ana unsurları olarak dikkat çekerler. Hem dekorasyon ve estetik yönüyle, hem de pratik işlevleri ile evimiz için bu kadar önemli bir yere sahip olan halıların da kendi içlerinde bir modası, zaman zaman ortaya çıkıp sönümlenen trendleri ve akımları vardır. Açık renk halılar, yıllar içinde bu moda ve trendlere yenik düşmeyen, halı dünyasının kalıcı parçaları haline gelmiş denebilecek özel bir alanı temsil ederler. Bununla birlikte açık renk halıların ev içinde kullanımı da belli bir özen gerektirir.

Toprak tonları

My Home Halı – Diğer Projeler:  tarz Duvarlar
My Home Halı

Diğer Projeler

My Home Halı

Toprak tonlarındaki açık renk halılar, pastel renklerin ağırlıkta olduğu oturma odası ve salon dekorasyonlarına oldukça yakışan bir gruptur. Ayrıca bu örnekte olduğu gibi ceviz gibi koyu renk ahşap dokularıyla da güzel bir kontrast oluşturur ve doğal bir görüntü sergilerler.

Mutfakta açık renk halı kullanımı

LIA Mimarlik İcmimarlik – Özkan Evi Konut İç Mekan Tasarımı:  tarz Mutfak
LIA Mimarlik İcmimarlik

Özkan Evi Konut İç Mekan Tasarımı

LIA Mimarlik İcmimarlik

Mutfaklarımız hijyenin ön planda olduğu ve temizliği görünür kılmak için de açık renklerin sıkça tercih edildiği alanlardır. Bununla birlikte tezgah veya mutfak dolaplarında açık renk kullanmakla halıda açık renk kullanmak birbirinden çok farklı şeylerdir. Özellikle çocukların bulunduğu ve halıya sıkça yiyeceklerin döküldüğü evlerde, açık renk mutfak halıları çok iyi bir tercih olmasa da, bu tarz risklerin olmadığı durumlarda, özellikle de koyu zeminler üzerinde açık renk halılar mutfağınıza çok yakışabilir.

Çocuk odalarında açık renk halılar

Hilal Tasarım Mobilya – Bebek Odası ve Aksesuarlar:  tarz Çocuk Odası
Hilal Tasarım Mobilya

Bebek Odası ve Aksesuarlar

Hilal Tasarım Mobilya

Çocuk odaları genellikle parlak ve canlı renklerin, özellikle de gökkuşağı renklerinin sıkça tercih edildiği odalardır. Çocuğunuzun yaratıcılığını ortaya çıkarabilecek ve onu neşelendirecek bu canlı renk tercihi de aslında doğru bir tercihtir. Ancak çocuğunuz henüz çok küçükse, hijyen ve temizlik göstergesi olarak açık renkli halılar tercih etmeniz iyi bir seçim olabilir.

Açık gri tonlarında halılar

Gri tonları son yıllarda bir hayli yaygın kullanılıyor ev dekorasyonunda. Mobilyalarda, özellikle de kanepe ve oturma gruplarında çok sık rastlıyoruz grinin pek çok farklı tonuna. Siz de evinizde bu renklerde bir oturma grubu kullanıyorsanız, gri tonlarında bir halı sizin için çok şık bir tercih olmayabilir. Ancak herhangi başka bir renkte koltuklarınız varsa, açık gri tonlarında bir halı büyük ihtimalle oturma odanıza çok yakışacaktır.

Kabartma dokulu halılar

ZEN HALI – Özel Tasarım :  tarz Duvar & Zemin
ZEN HALI

Özel Tasarım

ZEN HALI

Halı üretimi ve teknolojisi de, ev dekorasyonunun hemen her alanındaki üretim gibi gelişti ve çeşitlendi. Buna paralel olarak halı üretiminin ezici çoğunluğu fabrika ortamında gerçekleştirilir hale geldi. Her ne kadar el dokuması halılar hâlâ daha dünyanın her yerinde büyük bir rağbet görüyor ve ciddi fiyatlara alıcı buluyor olsa da, yeni üretim tekniklerinin halı dünyasına getirdiği yenilikler de yadsınamaz. Kabartma dokulu halılar bu yeniliklerden sadece bir tanesi. Özellikle açık renk halılarda kendini daha iyi gösteren bu dokular, yalnızca görüntüleriyle değil, dokunma hissine hitap etmeleriyle de ilgi çekiyorlar.

Dengeleyici bir unsur olarak açık renk halılar

Evinin Ustası – Bu Benim Tarzım Diyebilcekmisiniz Hadi Bakalım:  tarz Oturma Odası
Evinin Ustası

Bu Benim Tarzım Diyebilcekmisiniz Hadi Bakalım

Evinin Ustası

Ev dekorasyonunda belli bir tarza sıkışık kalmak yerine eklektik bir üslup benimsiyor, birbirinden çok farklı tarzlarda parçaları bir arada kullanmayı seviyorsanız, en çok güçlük çekeceğiniz alan bir denge kurmak olacaktır. Açık renk halılar bu noktada da yardımınıza koşarlar. Birbirinden farklı tarzda, renkte ve çizgide mobilya ve aksesuarı dengeleyici bir unsur olarak şık bir açık renk halı kullanmak bu sorununuzu rahatlıkla çözecektir.

Halı seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? isimli yazımız da ilginizi çekebilir.

Peki ya siz yaşam alanlarınızda açık renk halılar mı tercih ediyorsunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!