Evinizin girişi için 8 aksesuar fikri

Aydin Sanli Aydin Sanli
Seba Life , Canan Delevi Canan Delevi Koridor, Hol & MerdivenlerAksesuarlar & Dekorasyon
Loading admin actions …

Evlerin girişleri eve geldiğimizde hem ev sahiplerini hem de konuklarımızı karşılayan alanlar oldukları için huzurlu ve davetkâr bir dekorasyon için mutlaka şık bir tasarımla buluşmaları gerekir. Ancak yine giriş holleri ve koridorlar, geçiş alanları olmalarından dolayı genellikle dar ve küçük olurlar ve mobilyalarla dizayn edilemezler. Giriş hollerinde kullanılan belli başlı bazı mobilyalar vardır; dresuar, ayakkabılık, portmanto gibi. Bunların dışında bir mobilya kullanamamak da antre dizaynlarını sıradanlıktan kurtarmayı zorlaştırır. 

Evinizin giriş alanının sıra dışı, yenilikçi, göz alıcı ve şık bir estetik görünüme sahip olmasını istiyorsanız antre ve giriş holünü şık aksesuarlar kullanarak süslemeli ve tarzınızı yansıtmalısınız. 

Bu yazımızda antrelerini daha çekici hale getirmek isteyen okurlarımız için evlerin giriş alanlarında kullanılabilecek 8 aksesuar fikrini derledik…  

1- Sanatla güzelleştirin

Sanat içine girdiği her mekanı daha da güzelleştirmeyi ve çok daha sofistike ve stil sahibi bir estetikle buluşturmayı başaran yegane şeylerden biridir. Güzel bir heykel de evinizin girişine karakter sahibi bir doku katabilecek aksesuar fikirlerinden biri.

Heykel denilince elbette insanın aklına önce çok heybetli heykeller geliyor ancak giriş koridorunuzun boyutlarına ve dekorasyonunuza göre mini heykeller bile tercih edebilirsiniz. Bu örnekte girş koridorundaki dresuarın üzerinde bulunan büst şeklinde bir heykel evin sofistike ve modern dokusunu bize daha içeri girerken anlatıyor.

2- Resimlerle kişisel ve özel bir dekorasyon yaratabilirsiniz

Durmaz Dekorasyon, durmaz dekarasyon durmaz dekarasyon Modern Koridor, Hol & Merdivenler
durmaz dekarasyon

Durmaz Dekorasyon

durmaz dekarasyon

Profesyonel dekoratörler bir evin daha güzel ve size ait olan tarzı benimseyen bir estetik anlayışına sahip olması için evinizin belirli yerlerine mutlaka kişisel dokunuşlar katmanız gerektiğini söylüyor. Mutlu anılarınız da yorgun bir iş gününden sonra eve döndüğünüzü sizi karşılayabilecek en güzel şeylerdir şüphesiz. Evinizin giriş koridorunda çerçeveli resimlerle şık bir tasarım yaratarak daha kapının girişinde negatif enerjiyi dışarıda bırakabilirsiniz.

3- Puf

Seba Life , Canan Delevi Canan Delevi Koridor, Hol & MerdivenlerAksesuarlar & Dekorasyon
Canan Delevi

Seba Life

Canan Delevi

Küçük bir puf koridor için pek de yer kaplamaz ama hem bu geçiş alanını daha dolu ve sıra dışı gösterir hem de ayakkabılarınızı giyerken size büyük bir kolaylık sağlar.

4- Ayaklı şamdanlar

Aslında şamdanlar yalnızca ayaklı modelleri ile değil, masa üstü tasarımları ile de şahane bir ev herdiyesi olabilirler. Ancak özellikle ayaklı şamdanlar evlerin girişlerindeki dekorasyonu çok daha şık ve zarif bir estetik anlayışla buluşturuyorlar.

5- Tablolar

Dekoratif objeler ANTE MİMARLIK Klasik Koridor, Hol & Merdivenler iç mekan tasarım,villa,duvar dekorasyon,aksesuar seçimi
ANTE MİMARLIK

Dekoratif objeler

ANTE MİMARLIK

Tıpkı heykel seçeneğinde olduğu gibi şık tablolar da bu gibi yaşam alanlarına her zaman sanatsal ve sofistike bir etki yaratmayı başarıyor. Özellikle dar koridorlar için en ideal çözümlerden biri alanı daraltacak ya da olduğundan kalabalık gösterecek mobilya ve aksesuarlar yerine yer tasarrufu açısından kullanışlı olan duvar dekorasyonuna yoğunlaşmak olmalı.

6- Lambader modelleri

Giriş alanlarının ışıklandırma unsurları çok önemlidir. Eksik aydınlanan bir giriş kasvetli ve itici görünebilir. Modern lambader modelleri ise hem mekanın aydınlatmasını kusursuz hale getirmek, hem de girişte dikkat çekici şık bir aksesuar işlevini yerine getirmek için eşsiz bir alternatif olabilir.

7- Neon ışıklı harflerle enerjik bir karşılama

VILLA KEMALPAŞA, PRODİJİ DİZAYN PRODİJİ DİZAYN Rustik Koridor, Hol & Merdivenler
PRODİJİ DİZAYN

VILLA KEMALPAŞA

PRODİJİ DİZAYN

Son dönemde popülerleşen duvar süsleme trendlerinden biri de bu ışıklı harfler! İstediğiniz kelimeyi ya da cümleyi duvarınızda böyle neşeli bir dekor haline getirebilirsiniz.

8- Yeşil bitkiler

Hem havayı temizleyen, hem ortama ferahlık katan ve doğal görünümleriyle her tarza hitap edebilen ev ağaçları, yeşil bitkiler ve çiçekler de evlerin girişleri için kullanılabilecek en şık ve pratik fikirlerden biri.

Eğer koridorunuz için çiçek almayı düşünüyorsanız Ev içinde yetişen çiçekler: 16 örnek isimli yazımıza da tıklayabilirsiniz.

Sizce en güzeli hangisi?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!