Farklı mutfak tipleri için büyük mutfak masası modelleri | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Farklı mutfak tipleri için büyük mutfak masası modelleri

Aydin Sanli Aydin Sanli
Villa - İç Mekan Modern Mutfak Dündar Design - Mimari Görselleştirme Modern
Loading admin actions …

Mutfak dekorasyonları söz konusu olduğunda kullanıcıların en büyük ihtiyaçlarından biri de geniş tezgahlar ve geniş masalardır. İşlev açısından bakıldığında en aktif yaşam alanlarının başında gelen mutfaklar küçük masa ve tezgahlarla tasarlandığı zaman yeterince fonksiyonel bir alan ortaya çıkarmıyor ve kullanım zorlaşıyor.

Mutfaklar için büyük masa ve tezgahlar söz konusu olduğunda ise mutfak alanının daralması gibi bir endişe ve dezavantaj ortaya çıkıyor. Bu endişe ve dezavantajın önüne geçebilmek için de ergonomik ve kullanışlı büyük masa modelleri tasarlanıyor ve üretiliyor. İşte hem şık, hem modern, hem de kullanışlı büyük mutfak masası modelleri…  

Kullanışlı ve entegre tasarım

GREY Modern Mutfak Ada Ahşap Modern

L şeklinde dizayn edilen mutfak ünitelerine entegre edilerek mutfak tasarımını U formuna tamamlayan oldukça kullanışlı bu dizayn, hem mutfağın tezgah ve dolap ünitelerinin kullanım alanını kısıtlamıyor, hem de şık tasarımı ile bütünleyici ve doğal bir görünüm sergiliyor. 

Minimal tarzlı masalar

Modern Mutfak homify Modern

Minimalist tasarımlı mutfak masaları, ince tablaları ve ince ayak tasarımları ile çok daha ferah ve modern bir estetik görünüm ortaya koyuyor. Geniş masaların çoğunlukla hantal tasarımlardan oluştuğunu düşünenler ve farklı bir alternatif arayanlar için ince hatlara sahip olan bu tip masa modelleri ideal. 

Cam masa modelleri

Yeşil Vadi 2012 Modern Mutfak ARTISTIC DESIGN Modern
ARTISTIC DESIGN

Yeşil Vadi 2012

ARTISTIC DESIGN

Büyük olduğu kadar ferah ve iç açan bir görünüm ortaya koyan masa modellerinin başında cam masalar geliyor. Oldukça zarif görünümüyle özellikle klasik stil mutfak dekorasyonlarına yakışan cam masalar, eskimeyen ve zamana meydan okuyan modelleri oluşturuyor. 

Hem tezgah hem masa

OLABELLA // RESIDENTIAL PROJECT Modern Mutfak Escapefromsofa Modern
Escapefromsofa

OLABELLA // RESIDENTIAL PROJECT

Escapefromsofa

Mutfak adalarının uzantısı olarak tasarlanan ve mutfak adasına entegre halde dizayn edilen mutfak masaları çift fonksiyonlu kullanılabildikleri için istenildiğinde mutfak tezgahı, istenildiğinde ise yemek masası olarak değerlendirilebiliyorlar. Bu da size hem büyük bir yemek alanı, hem de kullanışlı ve geniş bir yemek hazırlama tezgahı avantajı sağlıyor. 

Uzun ve ince modeller

Büyük yemek masaları genellikle dikdörtgen formda tasarlanıyorsa en ve boyu belirli bir oran içinde tasarlanır ve boyları uzadıkça da enleri de genişler. Bu da mutfaklar için kısıtlı bir alan söz konusu olduğundan dolayı pek kullanışlı olmayabilir. Uzun ve ince masalar ise mutfak kullanımları için hem çok oturma alanı sağlıyor hem de daha dar bir alana yayıldığı için ferah bir kullanım alanı sağlıyor. 

Kütük mutfak masaları

Eğer estetik olarak çarpıcı bir mutfak masası arıyorsanız masif ahşaptan üretilen kütük masa modellerini değerlendirmenizi öneriyoruz. Masif kütüklerden imal edilen bu masalar, doğal ve sıra dışı görünümleri ile büyük masalar için oldukça etkileyici bir dekoratif görünüm kazandırıyorlar. 

Ada mutfaklar

Beylerbeyi Villa Eklektik Mutfak HD Eklektik Ahşap Ahşap rengi
HD

Beylerbeyi Villa

HD

Mutfakta yemek masası olarak kullanılabilecek ama mutfağın alanını kısıtlamayacak bir mutfak masası modeli arıyorsanız, en ideal seçeneklerden birinin geniş mutfak adaları olduğunu belirtelim. Etrafına yüksek tabure ya da sandalyeler yerleştirilebilen geniş mutfak adaları hem çok işlevli hem de modern mutfaklar için oldukça kullanışlı ve şık bir dekorasyon unsuru olarak öne çıkıyorlar. 

Yenilikçi tasarımlar

Yenilikçi tasarımlar ile kullanışlı mutfak masaları ortaya çıkarmak da özellikle farklı şekilli ve farklı iç mimari özelliklere sahip olan mutfak alanları için harika bir fikir. Mutfak tasarımcıları, farklı mutfak tipleri için özel mutfak masası ve tezgah modelleri tasarlayarak kullanımı çok daha pratik hale getiriyorlar. 

Yuvarlak masa modelleri

Çok oturum alanına sahip bir masa için daha az yer kaplayan bir alternatif de yuvarlak masalar. Yuvarlak masalar genişlediğinde dikdörtgen masalardan daha çok yer kaplasalar da daha küçük modelleri dikdörtgen masalara göre daha çok oturum sağlar. 

Birbirinden şık yuvarlak masa tasarımları için Mutfak ve yemek odaları için ideal yuvarlak masa modelleri isimli yazımıza göz gezdirebilirsiniz. 

Siz bu modellerden en çok hangisini beğendiniz? 
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!