İstanbul Ümraniye'de 110 m²'lik bir konut renovasyonu

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İstanbul Ümraniye'de 110 m²'lik bir konut renovasyonu

Meral Eser Meral Eser
Evde Mimar – Koridor Aydınlatma ve Dekorasyon:  tarz Koridor ve Hol
Loading admin actions …

Bu yazımızda Ümraniye'de bulunan 110 m²'lik bir konut renovasyonunu üstlenen Evde Mimar imzalı firma renovasyon projesini yakından inceleyeceğiz. Ev dekorasyonu, boya badana, parke, perde ve avize değişimi gibi daire yenilenmesi konularında hizmet veren firma, renovasyon projesinde zemin kaplamalarından aydınlatma unsurlarına birçok yeniliğe imza atıyor.

Antrasit renge boyanan konut duvarları ile uyum ve ahenk sağlayan kapılar beyaz renge boyanmış. Döşeme kaplaması olan parkeler laminat ile değişiyor ve süpürgelikler yenileniyor. Tasarımıyla fark yaratan sürpriz bir portmanto modeli ile depolama ihtiyacı muntazam karşılanıyor. Aydınlatma aksesuarları modern modelleriyle değiştirip yenileniyor.

Evde Mimar imzası taşıyan diğer projeleri görmek ve incelemek için firmanın homify sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Tadilat hizmetleri, duvar ve tavan zeminleri kaplaması, döşeme kaplaması, aydınlatma sistemleri, boya badana ve dekorasyon hizmetleri sunan firma profesyonelleri ile homify sayfası üzerinden direkt iletişim kurabilirsiniz.

Duvarlardan tavan dekoru ve aydınlatma unsurlarına yenilenen konut projesini yakından tanımak üzere fotoğrafları incelemeye başlayalım.

Parke zemin ve kapı rengi renovasyonu

Evde Mimar – Parke Renovasyon:  tarz Koridor ve Hol
Evde Mimar

Parke Renovasyon

Evde Mimar

Salon ve koridor dekorasyonunda antrasit rengini ortaya çıkarmak için açık renk laminat parke döşenmiş. Laminat parke hem uzun ömürlü bir malzeme hem de mekanda sıcak bir atmosfer katıyor. Eski parkelerini yenilemek için laminat parke alternatifleri farklı renk ve doku seçenekleriyle zengin alternatifler sunuyor. Mevcut kapılar olan meşe oda kapıları elden geçirilerek dekorasyona uygun beyaz renge boyanmış. Duvar zemini uygulamasıyla kontrast oluşturarak göze hitap eden şık bir sonuç ortaya çıkmış. Profesyonel boyacılar desteğiyle sizler de evinizi yenileyebilirsiniz.


LED aydınlatmalı portmanto tasarımı

Evde Mimar – Özel Dolap Yapımı:  tarz Koridor ve Hol
Evde Mimar

Özel Dolap Yapımı

Evde Mimar

Koridor için özel olarak tasarlanan dolaplar duvar hizası alanda nötr gri tonlarıyla modern ve şık bir görünüme sahip. Çift kapılı lake portmanto dizayn edilirken iç kısımlarda görülen LED ışıklandırma sistemleri ile dekorasyonda fark yaratıyor. Özellikle giriş holü ve koridorlar gibi doğal ışık alamayan mekanlar için son derece ideal ve fonksiyonel. Ayrıca dekorasyon için yapılan yenilikler arasında süpürgelik yenileme mevcut. Eski ahşap süpürgelikler sökülerek yenisi ile değiştiriliyor ve dekorasyona uygun beyaz renge boyanıyor.


Stropiyer uygulama

Evde Mimar – Stropiyer Uygulama:  tarz Oturma Odası
Evde Mimar

Stropiyer Uygulama

Evde Mimar

Salon dekorasyonunda tavan dekoru için stropiyer uygulama yapılmış. Genel olarak evin her alanında renk uyumu ve ahenk oluşmuş. Şık ışıklandırma unsurlarıyla göze hitap eden bir salon alanı mobilyaların yerleşimi için hazır konuma getirilmiş. Natürel ve nötr renk tonlarını duvar zemininde kullanmayı tercih edenlere muntazam ve şık bir örnek teşkil ediyor.

Işıklandırma ve aydınlatma aksesuarları

Evde Mimar – Işıklandırma:  tarz Oturma Odası
Evde Mimar

Işıklandırma

Evde Mimar

Salon dekorasyonu göz önünde bulundurularak stil ve tarza uyum sağlayan bir avize modeli seçilip yenilenmiş. Dekorasyonda renkler, dokular ve eğer mevcutsa desenleri ortaya çıkaran en önemli unsur ışıklandırma öğesi. Modern avize modeli, oturma alanları için kullanıcı ihtiyaçlarına uygun dingin atmosfer oluşturuyor. Klasik avize modeli yerine daha modern çizgiler taşıyan avize modeli tercih edenlerin ilgisini çekebilir.


Perde unsuru

Evde Mimar – Perde Modelleri:  tarz Oturma Odası
Evde Mimar

Perde Modelleri

Evde Mimar

Salon perdeleri yenileniyor. Kırık beyaz renkli ip perde modeli, tavana monte edilen modern avize modeli ile uyum sağlıyor. Işıl ışıl ve derinlik katan unsurlarla salon dekorasyonunda göz yoran renk karmaşası yerine huzur veren bir atmosfer hakim. Özellikle natürel ve nötr renkleri kullanmayı tercih edenler için ideal, göze hitap eden bir uyum ve ahenk ortaya çıkıyor.


Koridor aydınlatma ve süpürgelik yenileme

Evde Mimar – Koridor Aydınlatma ve Dekorasyon:  tarz Koridor ve Hol
Evde Mimar

Koridor Aydınlatma ve Dekorasyon

Evde Mimar

Koridor dekorasyonunda aydınlatma unsurları tavan dekorları haricinde dolap tasarımıyla fark yaratıyor. LED aydınlatma üniteleri dolap tasarımına dahil ve koridorun ışıklandırma ihtiyacına katkı sağlıyor. Koridor duvar ve tabanlarına alçı sıva ve boya badana işlemleri uygulanmış. Tavan için beyaz renk, duvarlar için antrasit renk tonları tercih edilerek uyum yakalanmış. Tavan dekorunda ayrıca spot ışıklandırma unsurları kullanılarak aydınlatma unsurları tamamlanıyor.

Antrasit rengi duvarlar

Evde Mimar – Antrasit Rengi Boya Badana:  tarz Oturma Odası
Evde Mimar

Antrasit Rengi Boya Badana

Evde Mimar

Salon dekorasyonunda antrasit rengi boyanan duvarlar, beyaz kapı modelleriyle kontrast oluşturarak son derece şık bir görünüme kavuşuyor. Özellikle kontrast renkler kullanarak hem dinamik hem de göze hitap eden bir sonuç elde etmek istiyorsanız badana aşaması için kontrast oluşturacak renk tonlarını seçebilirsiniz. Burada görülen duvarlar antrasit renge boyanmadan önce, badana uygulaması öncesi duvarlarda mevcut olan alçı ve sıvalar giderilmiş, boyanmaya hazır hale getirilmiş. Duvar zemini antrasit renge boyanarak badana işlemi tamamlanıyor ve son derece şık bir sonuç ortaya çıkıyor.

Evde Mimar imzası taşıyan bir diğer proje için, ayrıca 'İstanbul'da bir boya badana uzmanı' yazımıza göz atabilirsiniz.


Bu yazımızı nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!