Fethiye'de kat planlarıyla birlikte 3 katlı modern bir villa projesi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Fethiye'de kat planlarıyla birlikte 3 katlı modern bir villa projesi

Aydin Sanli Aydin Sanli
LEYLA ERCAN MİMARLIK – Cephe:  tarz Evler
Loading admin actions …

Türkiye’nin en gözde turizm ve tatil mekanlarından birine, Muğla’nın Fethiye ilçesine konuk olacağız bugünkü yazımızda. Mimari detaylarını ve kat planlarını inceleyeceğimiz bahçeli ve zemin ve çatı katıyla 3 katlı bu harika yazlık villa projesi, Muğla’daki Leyla Ercan Mimarlık tarafından tasarlanmış. Bu şık villa projesi hem dış cephesindeki modern çizgilerle, hem bahçesi ve havuzu, hem de kat planlarındaki kullanışlı ve şık tasarımla sayfalarımızda öne çıkıyor. 

Özellikle yazlık ya da kır evi amacıyla kullanılacak müstakil bir villa yaptırmak isteyen okurlarımıza ilham verecek olan bu güzel tasarımın ayrıntılarına gelin birlikte bakalım…  

Dış cephe ve mimari özellikler

Evin dış cephesine baktığımızda ilk dikkatimizi çeken şey yüzeyde kullanılan renklerle oluşturulan kontrastın, form olarak akıcı bir tasarımla bir araya gelerek son derece yenilikçi ve modern bir tasarım ortaya çıkarması oluyor. Evin çatı katındaki balkonun tavanından başlayıp kıvrılarak ikinci katın balkonunun zemini ile biten farklı ve şık balkon duvarları eğlenceli ve sıra dışı bir görünüm ortaya koyuyor. Zemin katta da bu balkon duvarları modelinin teras kısmında uygulanmaya devam ettiğini ve böylece oldukça bütünlüklü ve tutarlı bir tasarımın tüm evin dış cephesine yayıldığını görebiliyoruz. 

Havuz kenarında kullanılan malzeme ve rengin evin bir devamı olarak görülmesi ve bahçenin düzenli ve bakımlı çimleriyle oluşturulan şık peyzaj da bu modern dokuya katkıda bulunan detayları oluşturuyor. 

Zemin kat

LEYLA ERCAN MİMARLIK – Zemin Kat Planı:  tarz Oturma Odası
LEYLA ERCAN MİMARLIK

Zemin Kat Planı

LEYLA ERCAN MİMARLIK

Evin zemin katı sosyal alanların bir arada bulunduğu açık plandan oluşuyor. Evin ön kapısından da, havuz kısmına açılan bahçe kapısının bulunduğu şık terastan da girilebilen salon, açık mutfak ve yemek alanını da kapsıyor. Yamak alanı mutfak ve oturma alanı arasında yumuşak ve şık bir geçiş bölgesi olarak değerlendirilmiş. 

Birinci kat planı

LEYLA ERCAN MİMARLIK – 1. Kat Planı:  tarz Yatak Odası

Birinci kat (ya da zemini birinci kat kabul edersek ikinci kat) planında ise iki adet yatak odası bulunuyor. Bu geniş yatak odalarının ikisinde de kendine ait bir tuvalet ve küçük de olsa bir banyonun bulunduğunu görebilirsiniz. 

Bu kat planında dikkat çeken bir diğer özellik ise alt kattaki yemek masasının üzerinde bir duvar olmadığını görmemiz. Yani salonun bir kısmı yüksek tavanlı yapısıyla çok daha ferah ve şık bir görünüm oluşturuyor. 

Çatı katı

LEYLA ERCAN MİMARLIK – Çatı Kat Planı:  tarz Yatak Odası
LEYLA ERCAN MİMARLIK

Çatı Kat Planı

LEYLA ERCAN MİMARLIK

Çatı katının planına bakalım… Çatı katında da yine banyosu içinde olan iki adet yatak odası bulunuyor ve bu yatak odalarından birinin geniş bir balkonu da var! İki yatak odası da havuza ve bahçeye bakan manzarasıyla oldukça kullanışlı ve konforlu bir plan. 

Teras ve havuz

Koyu rengin beyaz zarafeti ile bir araya geldiği ve böyle oldukça şık bir modern dokunun oluşturulduğu yapının mimari tasarımındaki dikkat çekici özelliklerin yanı sıra temiz çizgiler ve geometrik formlar da oldukça geleceğe dönük bir estetik anlayışı yaratıyor. Bu resimde özellikle yazlık evlerin olmazsa olmazlarından biri olan keyifli ve şık teras alanını ve göz alıcı gölgelik çözümünü görebiliyoruz. 

Kat planlarıyla size fikir verecek başka evlere de göz gezdirmek ister misiniz? O halde Planlarıyla birlikte ilham verecek iki katlı 5 ev! isimli yazımıza tıklayın. 

Bu evin planlarını beğendiniz mi? 
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!