İstanbul'dan fonksiyonelliğin ön planda olduğu modern ofis tasarımı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İstanbul'dan fonksiyonelliğin ön planda olduğu modern ofis tasarımı

Meral Eser Meral Eser
ARTERRA MİMARLIK LTD.ŞTİ. – NEF Office Projesi / NEF Office Project:  tarz Ofis Alanları, Modern
Loading admin actions …

Ofis projeleri, doğru planlama, estetik ve fonksiyonel unsurların bir araya getirilmesiyle profesyonellerin işidir. Bu yazımızda, 1986 yılından beri mimarlık sektöründe proje tasarım, uygulama ve kontrolörlük alanlarında hizmet veren Arterra Mimarlık imzası taşıyan bir ofis projesine yer verdik.

Nef Ofis Projesi adını alan çalışmada, küçük alanlar geometrik oyunlarla işlevsel hale getirilerek akılcı dizayn edilmiş. Küçük ofis alanlarının doğru planlama ve dekorasyonla işlevsel hale getirilmesi, fonksiyonel esneklik sağlanması göz önünde bulundurularak daha kullanışlı ve göze hitap eden bir sonuç ortaya çıkmış.

Firmaya ait kullanılmaktan vazgeçilmiş eski mobilyalar ile geçmişin izleri yeni ofise taşınmış, dekorasyonda karakteristik özellikler kullanılmış. Arterra Mimarlık'ın hizmet verdiği alanlar; mimari ve iç mimari konsept geliştirme, anahtar teslimi iç mimari uygulama, proje yönetimi ve danışmanlık, inşaat ve taahhüt.

Arterra Mimarlık'a ait projelere göz atmak için firmanın homify sayfasına buradan göz atabilir, beğendiğiniz çalışmalarla ilgili profesyonellerle direkt bağlantıya geçebilirsiniz.

Doğru planlama ve fonksiyonel unsurların öne çıkarak akılcı dizayn edildiği ofis projesini yakından tanımak için alt başlıklarımızı inceleyebilirsiniz.


Davetkar ve şık bir giriş holü

Giriş holünde illüzyonla, tavan dekoru ve aydınlatma sistemleri ile mekansal sürekliliğin yakalanması amaçlanmış ve davetkar bir karşılama alanı edilmiş. Dairesel plan şeması, özel tasarlanan ahşap tavan dekoru karşılama alanının odak noktası haline getirilmiş. Duvar kaplamasında kullanılan flexystone ile diğer alanları ayıran bölüm özelleşiyor, özel tasarım aydınlatma aksesuarları ise göze hitap ediyor. Dairesel planlı karşılama alanına açılan kapılar ve koridor girişi, daha geniş bir mekanın mevcut olduğu inancını kuvvetlendiriyor ve mekansal süreklilik sağlanıyor.
Bekleme alanı

Konukların kısa süreli ağırlanması için son derece zarif çizgiler taşıyan ve estetik unsurların göze hitap ettiği bir bekleme alanı dizayn edilmiş. Karşılama sonrası bekleyen konuklar için özel tasarım koltuk modelleri kullanılmış. Küçük ofisler için konfor sağlayan modern koltuklar yapısıyla alan tasarrufu sağlıyor.

Davetkar bir giriş dizayn etmek için, ayrıca 'Giriş holünü güzelleştirecek 11 duvar dekoru fikri' yazımıza da göz atabilirsiniz.

Ofis koridorları

Koridor planlamasında derinlik katan unsurlar yakalanıyor. Özellikle kısa bir koridor için daha uzun ve ferah gösterecek dekoratif unsurlar mevcut. Metrekare bakımından küçük bir alana yerleşen projede, mimari planlama ve dekorasyon öğeleriyle daha geniş gösterebilecek tasarım hedeflenmiş. Tüm cephelerin cam pencere olmasından kaynaklı ısı ve güneş ışığı sorunu, doğru detay ve yer yer paneller ile kapatılarak çözümlenmiş.


Koridorda duvar nişleri ve dekoratif unsurlar

Spot aydınlatma sistemleri ile duvar nişleri görsel açıdan ön plana çıkarılmış. Dar ve küçük geçişler için akılcı planlama uygulanırken, ışıklandırma unsurları ve duvar nişleri mekana derinlik katıyor. Firmanın kurumsal renk tonları kullanılmış ve bu yöntemle tanıdık hava estirilerek karakteristik öğeler kullanılmış. Kullanılan renk tonlarının kurumlar renklerle ilgili olmasının yanı sıra son yılların trend yaklaşımı sergilenmiş. Dekoratif çiçekler ve duvar resimleri ile göze hitap eden dekorlar oluşturulmuş.


Toplantı salonu

Kullanıcı ihtiyaçlarını muntazam karşılayan bir küçük toplantı salonu dizayn edilmiş. Kolon çevreleri dairesel planda alçıpaneller ile çevrilmiş, köşeler yumuşatılmış ve nişler dizayn edilerek kitapların depolanacağı ekstra alanlar oluşturulmuş. Akılcı çözümlerle alan tasarrufu sağlayan depolama alanları dizayn edilmiş. Mimarların profesyonel çalışmaları sonucu, doğru planlama ve nötr renklerle canlı renk tonları muntazam uyum sağlamış.


Çalışma alanı -1

Nötr renklerin ağırlıklı kullanıldığı ofis projesinde, soğuk etkiyi kıracak doğal malzemeler kullanılmış, ahşap mobilyalar dekorasyona sıcaklık katmış. Göz yormayan yaklaşımıyla yalın çizgilerle modern bir ofis dizayn edilmiş. Ses yalıtımına özen gösterilerek uygulanan stil ve tarza göre nötr renklerde karo halı kullanılmış. Yerden ısıtmalı sistemlerle bir ofisin tüm ihtiyaçları muntazam karşılanmış.


Çalışma alanı -2

Firma dekorasyonunda geçmişin izleri ve bilindik havayı estiren bir mimari dil kullanılmış. Maksimum depolama alanı ihtiyacını karşılayan nişler ve raflar dizayn edilerek ofis belgeleri için ekstra yer açılmış. Duvar dekorlarını süsleyen tablo ve çerçeveli resimler, çalışan kullanıcıların beğenilerine hitap edecek şekilde tercih unsuru olmuş. Genel itibariyle depolamadan alan tasarrufuna küçük bir afisin doğru ve akılcı planlamasıyla göze hitap eden bir sonuç ortaya çıkmış.


Bu yazımızı nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!