Yatak odanızın havasını değiştirecek en şık yatak başlıkları | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Yatak odanızın havasını değiştirecek en şık yatak başlıkları

Homify TR Homify TR
ESK HOUSE PANAVIA Modern Oturma Odası Esra Kazmirci Mimarlik Modern
Loading admin actions …

Yatak odalarının ev dekorasyonunda zaman zaman ihmal edilen alanlar olduğu, hepimizin bildiği ama pek de üzerinde durmadığı bir gerçek. Ancak yatak odaları aslında diğer tüm odalar kadar, hatta belki de onlardan daha fazla ilgiyi hak ediyorlar. Çünkü şık, sağlıklı ve huzurlu bir yatak odası, huzurlu ve kaliteli bir uyku demektir. Kaliteli bir uyku ise yaşam kalitenize son derece dolaysız biçimde etki eder. Bu yüzden yatak odanızın dekorasyonuna yapacağını yatırım, kesinlikle karşılığını verecektir. Elbette bir yatak odasında öncelik yatak, çarşaf, yastık, yorgan gibi ürünlerin en sağlıklı çeşitler arasında seçilmesidir. Ama karyolanız ve karyolanızın en önemli parçası olan yatak başlığınız da bu temel parçaları tamamlayacak vazgeçilmez mobilyalar olarak öne çıkıyorlar. Bu yazımızda sizler için yatak başlıklarını ele aldık ve farklı tarzlara hitap eden en şık yatak başlıklarından oluşan dikkat çekici bir derleme hazırladık. Siz de yatak odanızda yeni bir hava estirmek istiyorsanız, yatak başlıkları tam da aradığınız dokunuş olabilir.

Klasiklerden vazgeçemiyorsanız doğru yerdesiniz

Modern Yatak Odası homify Modern

Giyimde, ayakkabıda, arabalarda, renklerde ve tasarım konusu olan her şeyde olduğu gibi zaman daima yeni trendler getirir. Ve bu trendler de değişmez bir şekilde yerlerini çok geçmeden yenilerine bırakarak ortadan kaybolur veya moda tarihinin raflarına kaldırılırlar. Ama bu değişmez döngüye direnenler de yok değildir. Klasik tasarımlar, zamana yenik düşmedikleri gibi, bilakis zaman geçtikçe değer kazanır ve yıllanarak güzelleşirler. Kusursuz detaylarla süslü bu yatak odasının tarzıyla birebir uyum içindeki yatak başlığı, klasiklerden vazgeçemeyenler için dört dörtlük bir seçenek.

Modern ve huzurlu

Gösterişli, iddialı ve modaya uygun bir yatak odası yerine, sade, modern ve şık bir tasarıma, en önemlisi de huzurlu bir atmosfere sahip bir yatak odası istiyorsanız, bu dekorasyon sizin için biçilmiş kaftan. Kumaş kaplama kapitoneli yatak başlığı da bu modern dekorasyonun en önemli parçası olarak dikkat çekiyor.

Country tarzından ilham alan bir yatak başlığı

Country yatak odası Mahir Mobilya Rustik
Mahir Mobilya

Country yatak odası

Mahir Mobilya

Country tarzı esas olarak şirin ve mütevazi kır evlerinden ilham alıyor olsa da, bugün tasarım dünyasında pek çok farklı dekorasyon stilinin içine yedirilmiş örneklerini görmek mümkün. Modern klasik bir dekorasyona sahip bu yatak odasında kullanılan country tarzı yatak başlığı, bu duruma iyi bir örnek teşkil ediyor.

Uzakdoğu esintileri

Dekorasyon İşleri Daire Tadilatları Tropikal
Daire Tadilatları

Dekorasyon İşleri

Daire Tadilatları

Bilindiği gibi Japon tarzı karyolalar ve yatak odaları son dönemde bir hayli revaçta. Alçak bir profile sahip ve yere olabildiğince yakın tasarlanan bu tarz yatak odaları, hiç şüphesiz yatak başlıklarına da ilham veriyor ve bu tür yatak odalarına uygun yatak başlıkları giderek daha sık karşımıza çıkıyor. İki yönde simetrik duruşuyla dikkat çeken ve sade görüntüsüne karşın oldukça şık duran bu ilginç yatak başlığı, uzakdoğu esintilerinden hoşlananlar için harika bir seçenek.

Rafine bir tarzın yansıması

Modern Yatak Odası homify Modern

Küçük bir yatak odasında, mükemmel bir dekorasyon nasıl yaratılır? Doğrusu bu görsel, bu soruya son derece kısa ama bir o kadar da kesin bir yanıt veriyor. Alışılagelmiş yatak odası normlarına meydan okurcasına yatağın duvara bitişik iki cephesini birden saran bu ilginç yatak başlığı, her gün rastlayabileceğiniz türden bir tasarım değil. Kesinlikle rafine bir tarzın yansıması.

Odayla bütünleşen tasarım

As Tasarım - Mimarlık – J.A. KESEN ÇEŞME VİLLASI: modern tarz , Modern
As Tasarım – Mimarlık

J.A. KESEN ÇEŞME VİLLASI

As Tasarım - Mimarlık

Pek çok farklı mobilya türünde olduğu gibi, yatak başlıklarında da mekâna uygun özel tasarımlar daima daha iyi sonuç verir. Bu sade ve şık yatak odası ve yatak başlığı buna iyi bir örnek.

Şık ve iddialı bir çocuk odası ve ona denk bir yatak başlığı

Çocuk odaları, ev dekorasyonunun ve yanı sıra pedagojinin önemli bir alanı olsa da, bildiğimiz yatak odalarıyla kıyaslanacak bir tarzları olmaz. Daha doğrusu, genellikle olmaz. Bu örnek, alışılmış çocuk odalarının bir hayli dışına taşıyor ve her yönüyle sınırları zorluyor. Son derece şık yatak başlığı da bunun istisnası değil.

Yatak odanızda lake mobilya tercih etmek için 9 neden! başlıklı yazımız da yatak odalarınız için mobilya seçerken size ilham verebilir.

Sizin tarzınıza en çok hangi yatak başlığı uyuyor?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!