Mutfakta sarı renk kullanmanın 8 yolu

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Mutfakta sarı renk kullanmanın 8 yolu

Homify TR Homify TR
Ysk Dekorasyon – MUTFAK DEKORASYONU :  tarz
Loading admin actions …

Aslında her renk, kaynağını doğadan alır. Ama bazı renkler doğanın ve yaşamın enerjisini çok daha doğrudan yansıttıkları için yaşam alanlarında natürel bir doku yaratmak isteyen ev sahipleri belirli renkleri daha yoğun olarak tercih ederler. Doğanın sıcak ve canlı enerjisini yansıtan renklerin başında da tabii ki sarı geliyor. Güneşi, umudu ve iyimserliği temsil eden sarı, dahil olduğu tüm yaşam alanlarına iyimserlik, sıcaklık ve doğallık katmayı başarıyor. Sarı rengin neon ışıltılardan pastel tonlara, bal renginden hardal sarısına uzanan oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip olması da sarının her tarzdan her yaşam alanı dizaynına uyum sağlamasını kolaylaştırıyor. Sarı tonlarını kullanarak sanatsal ve modern bir enerji yakalamak da, yüksek enerjili, hareketli ve genç bir dekorasyon oluşturmak da mümkün. Sarı, aynı zamanda farklı tonları ile siyahtan pembeye pek çok farklı renk tonu ile de kolaylıkla uyum sağlayabiliyor. İşte bu yüzden sarı, profesyonel iç mimarlar tarafından da ev tasarımlarında en çok tercih edilen renklerin başında geliyor. 

Sarının sıcak, dinamik ve sosyal enerjisinin en çok yakıştığı yaşam alanlarından biri de birlikteliğin, yuva hissinin ve yaşam enerjisinin temsil edildiği mutfaklar pek tabii ki. Biz de bu yazımızda sizlere mutfak dekorasyonlarında sarı tonlarını kullanmanın farklı ve etkileyici yollarını derledik…  

1- Sarı ve beyazın zarif dansı

Ysk Dekorasyon – MUTFAK DEKORASYONU :  tarz Mutfak
Ysk Dekorasyon

MUTFAK DEKORASYONU

Ysk Dekorasyon

Sarı tonlarının en çok yakıştığı renk kombinasyonlarının başında tabii ki beyaz&sarı ikilisi geliyor. Beyaz, her zaman her stil için en çok tercih edilen mutfak renklerinden biri. Bunun en önemli sebeplerinden biri beyaz mutfakların eşsiz bir ferahlık ve zarafete sahip olması elbette. Ancak sadece beyazdan oluşan bir mutfak dekorasyonunu sıkıcı buluyorsanız, sarı tonları ile beyaz mutfağınıza renk katmak ama aynı zarafet ve ferahlık hissini muhafaza etmek mümkün.

2- Limon sarısı ile enerjik mutfaklar

BAGO MİMARLIK  – Selçuk Villa:  tarz Mutfak
BAGO MİMARLIK

Selçuk Villa

BAGO MİMARLIK

Limon sarısı, mutfağında enerjik bir doğallık yaratmak isteyenler için oldukça şık bir tercih olacaktır. Oldukça enerjik bir ton olan limon sarısı, açık bir ton olduğu için ayrıca küçük mutfaklarda ana renk olarak kullanmak için de son derece uygun diyebiliriz. Bu örnek mutfakta limon sarısı mutfak dolapları fıstık yeşili duvarlar ile bir araya getirilerek yüksek enerjili ve sıcacık bir atmosfer ortaya çıkarılmış. Dışarıdan içeri süzülen doğal gün ışığını adeta tamamlayan bir mutfak dekorasyonu…

3- Sarı & siyah ile karizmatik tasarımlar

Ysk Dekorasyon – MUTFAK DEKORASYONU :  tarz Mutfak
Ysk Dekorasyon

MUTFAK DEKORASYONU

Ysk Dekorasyon

Sarı tonlarını karizmatik ve çarpıcı bir şekilde kullanmak istiyorsanız aradığınız kombinasyon sarı ve siyah olmalı! Siyahın sarı ile oluşturduğu muhteşem kontrast, mutfaklara oldukça sıra dışı ve etkileyici bir karakter kazandırıyor.

4- Detaylarda sarı sıcaklığı

Mutfakta sarı tonlarını kullanmanın tek yolu mutfak dolapları değil elbette. Eğer baskın bir sarı renk istemiyor ama sarının sıcak hissinin mutfağınız için şık bir doku oluşturacağını düşünüyorsanız o halde farklı aksesuar ve mobilyaları sarı tonlarında tercih edebilirsiniz. Dediğimiz gibi sarı tonları, pek çok farklı renk tonuna uyum sağlayabilir; bunun için herhangi bir renk ile döşenmiş olan mutfağınıza sarı ile biraz daha doğallık katmak da çok kolay. Bu örnek mutfak dekorasyonunda, sarı sıcaklığı yüksek tabureler ile mekana yansıtılıyor. Harika değil mi?

5- Altın sarısı ışıltısı

Sarının en gösterişli hali elbette ki altın ışıltısıdır. Altın sarı dokunuşlar da mutfaklarda farklı ve etkileyici dokular oluşturuyorlar.

6- Dekorasyona şıklık katan alternatifler

HD  – Beylerbeyi Villa:  tarz
HD

Beylerbeyi Villa

HD

Dediğimiz gibi, sarı ışıltısını kullanmanın tek yolu mutfak dolapları ya da duvarlar gibi geniş yüzeyler değil. Işıklandırmanın etkisi ile muhteşem bir vurgu alanı oluşturan panellerle tavan dekorasyonunda da harikalar yaratabilirsiniz.

7- Turuncumsu sarı tonları

albox – alboxCERAMIX - Moss:  tarz Mutfak
albox

alboxCERAMIX – Moss

albox

Renk kartelasında ayrık sarı olarak bilinen sarı tonu, sarının en koyu tonlarından biridir ve turuncumsu bir enerjisi vardır. Bu renk oldukça vurgulayıcı bir etkiye sahiptir ve dahil olduğu yaşam alanlarının dokusunu tamamen değiştirecek kuvvetli bir modern tarz ortaya çıkarır. Bu şık ve modern mutfak örneğinde olduğu gibi, ahşap ya da koyu renk mutfak üniteleri için tamamlayıcı bir duvar rengi olarak kullanıldığında etrafına doğal, modern ve çarpıcı bir sıcaklık yayar.

8- Çift renkli dolaplarda popüler sarı tonları

Çift renkli mutfak dolapları son yılların en gözde trendlerinden birini oluşturuyor. Sarı renk de, mutfaklarda en çok kullanılan renklerle, yani hem siyah, hem beyaz, hem de ahşap renk tonları ile mükemmel bir uyum sağladığı için çift renkli dolap uygulamalarında sıklıkla tercih ediliyor.

Bu trendin mutfaklarda ne kadar şık dokular yarattığına Mutfak dekorasyonunda yeni trend: Çift renkli dolaplar başlıklı yazımızda da değinmiştik.

Sizce bu 8 örnekten en güzeli hangisi?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!