Eviniz için birbirinden güzel 17 banyo tasarımı

nihal e. nihal e.
Narlıdere Konut Projesi, MİMAR TUĞBA ÖZKILIÇ MİMAR TUĞBA ÖZKILIÇ Modern Banyo
Loading admin actions …

Yoğun ve stresli bir günün sonunda en büyük isteğimiz eve gidip ayaklarımızı uzatmak ve sıcak bir duş almaktır. Bu nedenle her evde banyo en önemli bölümlerden birdir. Ancak banyoyu sadece işlevsel özelliğiyle sınırlandıramayız. Banyo, tıpkı salon veya mutfak gibi evimizin dekorasyonunun bir parçasıdır. Dolayısıyla banyoların estetik görünümü de en az işlevi kadar üzerinde durulması gereken bir konudur.

Bugünkü yazımızda banyo dekorasyonu üzerine fikir edinmeniz sağlayacak 17 banyo örneği seçtik. Her bir banyo, farklı bir tasarımcı tarafından tasarlandı.

1- Mermerin zarafeti


Hamamlarda kullanılan mermerler artık banyolara da giriyor. Bu örnekte olduğu gibi hem beyaz hem siyah mermeri bir arada kullanacak çarpıcı bir banyo tasarımına sahip olabilirsiniz.

2- Banyoda siyah duvar


Banyolar genellikle küçük olduğu için beyaz renk tercih edilir. Oysa banyonuza derinlik katmak ve daha gizem bir hava oluşturmak için pekala siyahı da tercih edebilirsiniz. Ancak sadece bir duvara uygulamak şartıyla.

3- Oval çizgiler

Nevşehir - Konut Projesi, Antler İç Mimarlık Antler İç Mimarlık Kırsal Banyo Bakır/Bronz/Pirinç Ahşap rengi banyo
Antler İç Mimarlık

Nevşehir – Konut Projesi

Antler İç Mimarlık


Loş aydınlatmak ve nötr renkler ile huzurlu bir banyoya kavuşabilirsiniz. Ortamdaki gevşetici atmosferi görsel açıdan da güçlendirmek isterseniz eğer örnekteki gibi keskin hatlar yerine oval formlar tercih edin.

4- Köşe duşakabinHer odada duvar köşeleri ölü alanlardır. Zira bu alanlara uygun eşya bulmak zordur. Banyodaki köşeleri değerlendirmek için ise duşakabin tasarımlarına göz atabilirsiniz.

5- Büyük küvet


Küvetten vazgeçeyemeyenler duşakabin yerine küvet yaptırmaya devam etmeli. Bu örnekteki gibi büyük bir küvet ise keyifli saatler için ideal büyüklükte.

6- Banyoda fotoğraflar


Kim demiş banyo duvarına fotoğraf asılmaz diye! Sevdiklerinizin, ailenizin ve örnekte olduğu gibi çocuğunuzun fotoğraflarını banyonuza asabilirsiniz. Böylece ekonomik yoldan banyonuzu da güzelleştirmiş olursunuz.

7- Altın detaylarıyla göz kamaştıran banyo

Gol Duşakabin Serisi Çamlıca Duşakabin Modern Banyo Cam Altın Sarısı duşakabin,banyo,modern,cam duşakabin
Çamlıca Duşakabin

Gol Duşakabin Serisi

Çamlıca Duşakabin


Son yılların öne çıkan rengi metalik rengi gümüş gibi gözükse de altının modası hiçbir zaman geçmez. Altın detayları bu örnekte olduğu gibi ayna çerçevesinde kapıda ve hatta modern duşakabinde kullanabilirsiniz.

8- Rustik banyo estetiği


Modern ve klasik banyolar gibi rustik banyolar da evinize güzellik katıyor. Örnek banyoda malzeme olarak beyaz seramik kullanılmış. Bunun dışında desenli duvarlar, koyu zemin ve zarif oymalı lavabo dolabı dikkat çeken diğer parçalardan bazıları.

9- Kırmızı ahşap ve beyaz


Banyoda sadece siyah ve beyaz ile değil, koyu ahşap ve kırık beyazla da etkileyici bir kontrast elde edebilirsiniz. Fotoğrafta küvetin dış yüzeyinde bulunan ve kırmızıya çalan tonuyla öne çıkan küvet, oldukça güzel görünüyor.

10- Açık ahşap tonu

Narlıdere Konut Projesi, MİMAR TUĞBA ÖZKILIÇ MİMAR TUĞBA ÖZKILIÇ Modern Banyo
MİMAR TUĞBA ÖZKILIÇ

Narlıdere Konut Projesi

MİMAR TUĞBA ÖZKILIÇ


Koyu tonlar dışında ahşabın açık renkleri de banyolara çok yakışır. Bu örnekte bej fayanslı duvarları ahşap kapaklı banyo ünitesi tamamlıyor. Dolapların yan kısımları ise kapı gibi beyaz renkli.

11- Küçük banyolara geniş duşakabin

MA Evi. Tasarım ve Uygulama Projesi Sonraki Mimarlık 2018. MA House designed and applied by Sonraki Architecture, Sonraki Mimarlık Mühendislik İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. Sonraki Mimarlık Mühendislik İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. Modern Banyo
Sonraki Mimarlık Mühendislik İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.

MA Evi. Tasarım ve Uygulama Projesi Sonraki Mimarlık 2018. MA House designed and applied by Sonraki Architecture

Sonraki Mimarlık Mühendislik İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.


Duşakabinler özellikle küçük banyolar için hayat kurtarıcı özelliği taşıyor. Fakat bu durum duşakabinin mutlaka küçük ve dar olması anlamına gelmiyor. Mevcut banyo alanı iyi değerlendirildiği takdirde fotoğraftaki gibi geniş bir duşakabine sahip olabilirsiniz.

12- Banyoya siyah dokunuş


Banyolarda açık renkler kullanmak risksiz bir tercih. Zira beyazın yakışmayacağı bir alan yok. Ancak yine de alana derinlik katmak istiyorsanız en azından küçük bir bölüme koyu renk uygulayın.

13- Renkli lamba

INdesign, INdesign INdesign Modern Banyo
INdesign

INdesign

INdesign


Banyonuzda renk kullanmak istiyor fakat nereye uygulayacağınızı kestiremiyorsanız eğer renkli aplik modelleri size fırsat sunar.

14- Banyoda yeşil bitkiler

Banyo Tasarımı / Bathroom homify Modern Banyo Seramik Siyah Banyo,banyotasarımı,dekorasyon,tasarım,içmimar,içmimarlık
homify

Banyo Tasarımı / Bathroom

homify


Koyu tonların hakim olduğu modern bir banyoda dengeyi iyi kurmalısınız. Soğuk renkler ve endüstriyel aksesuarlar banyoya havalı bir görünüm katabilir. Ancak biraz yeşillikle ortama sıcaklık eklemeyi unutmamalısınız.

15- Manzaralı banyo


Bildiğiniz gibi banyolarda genellikle küçük pencere olur ya da hiç pencere bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kendinize ait bir evde yaşıyorsanız ve yüksek bahçe duvarlarınız varsa banyonuza büyük bir pencere eklemeyi düşünebilirsiniz.

16- Rengarenk banyo

Çocuk odası banyo ANTE MİMARLIK Modern Banyo Kırmızı iç mekan tasarım,çocuk odası banyo,renkli banyo
ANTE MİMARLIK

Çocuk odası banyo

ANTE MİMARLIK


Cesur ve eğlenceli bir dekorasyon için banyoda renk kullanmaktan çekinmeyin. Bu örnekte olduğu harika bir sonuç elde edersiniz.

17- Gri bir banyo

Metruk Bir Depoyu Restose Ederek Çalışma Ofisi Haline Getirmek, Vip Dekorasyon Vip Dekorasyon Klasik Banyo banyo dekorasyonu,banyo tasarımı,ofis banyoları,kullanışlı banyolar
Vip Dekorasyon

Metruk Bir Depoyu Restose Ederek Çalışma Ofisi Haline Getirmek

Vip Dekorasyon


Son banyo örneğimizde dumanlı gri renkli taşlarla kaplı etkileyici bir banyo tasarımı görüyoruz.

Daha fazla banyo modeli incelemek isterseniz 2019'a damgasını vuracak banyo dekorasyonu trendleri başlığına göz atabilirsiniz.


Sizin favoriniz hangisi?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!