Dekorasyonda kullanılacak yeşil rengin 14 tonu | homify

Dekorasyonda kullanılacak yeşil rengin 14 tonu

Meral Eser Meral Eser
Olea Bodrum Femaş Mobilya MutfakDolap & Raflar Ahşap Yeşil
Loading admin actions …

Yeşil renk, canlı dekorasyonların ve vintage tasarımların vazgeçilmez rengidir. Dekorasyon içinde kullanacağınız yeşil tonları hem birer geçiş rengi hem de vurgulamak istediğiniz objeleri veya mobilyaları ön plana çıkarmak için size yardımcı olacaktır. Yeşilin tonları aynı zamanda bahar esintilerini evinize getireceği için dekorasyonlarınızda mutlaka yeşilin tonlarını kullanmalısınız. Oturma odası ve salon dekorasyonlarında canlı yeşil tonları tercih ettiğinizde mükemmel bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Özellikle su yeşili rengi hem pozitif enerji yayacak hem de evinizde canlı ve iç açıcı dekorasyonlar yapmanıza yardımcı olacaktır. Yeşil tonları genel olarak dekoratörler tarafından da çok yoğun olarak tercih edilmektedir. Yatak odası, oturma odası, salon, mutfak, çocuk odası, genç odası ve giyinme odası gibi yaşam alanlarının tamamının dekorasyonlarında yeşil renkler kullanılmaktadır.

Natürel renkler, iç mekanda huzur veren bir atmosfer oluşturmanızı sağlar. Ferah ve iç açıcı bir atmosfer oluşturmak için yeşil tonları ile kombinasyon yapacağınız renklerle yaşam alanlarını huzurlu ve ferah kılabilirsiniz.

Mint yeşili, su yeşili, turkuaz tonları, pastel yeşil, zümrüt yeşili, avcı yeşili, ördek yeşili, çay yeşili, fıstık yeşili gibi birçok renk tonu mevcuttur. Yeşil rengi doğadan renk tonları ile ferahlık katar. Dekorasyon stili ve tarzına göre yeşil renk ile kombinasyon yapabileceğiniz renk tonlarıyla bir palet oluşturabilirsiniz.

Doğa ile özdeşleşen bir renk olan yeşil tonları, mavi tonları ile bir araya geldiğinde ferah ve dingin bir atmosfer oluşturur. Terapi etkisi olan dingin renklerin bir arada kullanımı özellikle oturma alanları için uygundur. Yatak odasında dingin bir atmosfer oluşturmak için yeşil ile açık renk tonları, bej, krem tonlarını bir araya getirebilir, natürel ya da sıcak renk tonları ile renk kombinasyonu yapabilirsiniz.

Parlak renk tonları için uygun bir zemin oluşturacak açık tonlar kullanabilirsiniz. Canlı ve sıcak yeşil tonları kullanıldığında bu renkleri ön plana çıkaracak sade ve göz yormayan bir zemin oluşturmak gerekir. Soluk yeşil tonları nötr renk ihtiyacını muntazam karşılar. Pastel tonlarla açık yeşil tonları uyum ve ahenk yakalar, dingin bir atmosfer oluşturur.

Yeşilin birbirinden güzel farklı tonlarını dekorasyonda kullanmak isteyenlere ilham verecek örnekler derledik. İşte dekorasyonda kullanabileceğiniz yeşil rengin 14 tonu.


Fıstık yeşili mobilyalar

Evlerinizde canlı bir dekorasyon yapmak isterseniz fıstık yeşili mobilyalar tercih edebilirsiniz. Vintage koltuklar, geleneksel yemek masaları gibi fıstık yeşili mobilyalar ile mükemmek dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Zümrüt yeşili yatak odaları

Yeşil tonu olarak zümrüt yeşilini kullanmak istediğinizde yatak odanızda çok asil bir dekorasyona imza atmış olursunuz. Yatak odamı hem aydınlık ve ferah gösterecek hem de iç açıcı dekorasyonlar yapmama yardımcı olacak renkler hangileridir diye düşünüyorsanız '' Evi aydınlık gösteren iç açıcı duvar renkleri '' yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

1. Açık yeşil tonları

Mutfak dekorasyonuna ahenk katan bir renk olarak açık yeşil tonları, bej, beyaz ve açık tonlarda ahşap dokuları kullanabilirsiniz. Özellikle küçük mutfaklar için açık tonların kullanımı derinlik katacaktır. Enerji tüketimini aza indirgeyen açık renk tonları ile daha aydınlık ve ferah bir görünüm oluşturabilirsiniz. Açık yeşil tonlarını kahverengi ve krem tonlarıyla bir renk paleti oluşturarak kullanabilir, ahşap mobilyalarla şık bir kombinasyon yapabilirsiniz. Küçük odalar, mutfaklar, banyo ve tuvaletler için açık yeşil tonlarını kullanarak daha aydınlık ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz.

2. Yeşilin farklı tonları

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi homify Akdeniz Banyo
homify

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi

homify

Yeşil renk huzur verir. Farklı tonları bir arada kullanıldığında uyum yakalayabilir ve dingin bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Hamam keyfini evlerinize getirmek isterseniz, geleneksel izler taşıyan banyo modelleri ilginizi çekebilir. Yeşil tonlarıyla banyo fayansları ve duvar kaplamaları, pencere pervazları ve yeşil tonları barındıran vitray modelleri ilginizi çekebilir. Geleneksel izlerle dekorasyonda yeşil tonlarının kullanımı dingin bir atmosfer oluşturur ve banyo dekorasyonu için uygundur.

3. Su yeşili

Beyazlara bürünen mutfağa renk katmak için su yeşili tonları göz alıcı bir sonuç ortaya çıkaracaktır. Döşeme kaplamasında kullanılan kontrast desenlerle beyaz ve su yeşili muntazam uyum sağlıyor. Açık bir renk tonu olarak değerlendirebileceğiniz su yeşili tonları açık renklerle bir arada kullanıldığında mutfaklar için ferah bir atmosfer oluşturacaktır. Perde unsuru ve sandalye tekstilinde renk yumu yakalamak için su yeşili tonlarının kullanımı ilham verebilir.

4. Fıstık yeşili

Ankara Park Vadi Ev Projesi homify Modern Oturma Odası
homify

Ankara Park Vadi Ev Projesi

homify

Canlı ve sıcak renk tonları ile kontrast oluşturan renkleri bir araya getirmeye ne dersiniz? Mavi ya da lacivert tonlarıyla son derece uyumlu olan fıstık yeşili tonlarını krem tonlarıyla kombinleyerek, rengin sıcak tonlarını ortaya çıkarabilirsiniz. Beyaz, krem tonları, mavi ve lacivert tonları ile uyumlu olan fıstık yeşili, aynı zamanda kahverengi tonları ile uyumlu olacaktır.

5. Orman yeşili

Doğadan renkleri dekorasyona taşımak isteyenler için orman yeşili ve beyazın kullanıldığı şahane bir mutfak. Beyaz ve yeşilin ağırlıklı kullanıldığı mutfak dekorasyonda, renk tonları bir kontrast oluşturuyor. Orman yeşili ile sıcak renk tonlarını bir araya getirebilirsiniz. Kırmızı, turuncu ya da sarı tonları gibi renklerle bir araya geldiğinde sıcak bir atmosfer oluşturur. Kontrast oluşturarak açık renk tonlarıyla bir kombinasyon oluşturup dinamik bir atmosfer oluşmasını sağlayabilirsiniz.

6. Ördek yeşili

Ördek yeşili tonu ferahlık katan doğadan yeşil tonlarından biridir. Krem, bej tonları ve kahverengi tonları ile bir araya geldiğinde doğadan renklerin uyumunu yakalar. Özellikle oturma alanları ya da yatak alanı için dingin bir atmosfer oluşturmayı amaçlıyorsanız ördek yeşili tonlarıyla doğal renk kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

7. Mint yeşili

Çocuk Odası Tasarımları AlevRacu Modern Çocuk Odası Ahşap Yeşil
AlevRacu

Çocuk Odası Tasarımları

AlevRacu

Şık ışıklandırma unsurlarıyla pastel tonlarının kullanıldığı mint yeşili ile kırık beyaz ve gri tonları bir araya geliyor. Çocuk ve genç odaları için pastel tonların ağırlıklı kullanıldığı dekorlar dingin bir atmosfer oluşturuyor. Mint yeşilinin açık ya da koyu tonları ile beyaz ya da krem tonları göz yormayan bir atmosfer oluşturmanızı sağlayacaktır.

8. Zeytin yeşili

Klasik stil zarafet unsurlarının kullanıldığı bu örneğimizde zeytin yeşili tonu duvar dekorları şık dekorları muntazam tamamlıyor. Koyu renk ahşap mobilyalar ve altın sarısı tonlarıyla göz alıcı bir uyum yakalıyor. Zeytin yeşili ile altın sarısı tonlarını bir araya getirerek göze hitap eden dekorlar oluşturabilir, uygulanacak stil ya da alana göre daha açık renk tonlarıyla da renk kombinasyonu yapabilirsiniz.

9. Yeşil dekoratif aksesuarlar

Doğal renklerin ağırlıklı kullanıldığı şık dekorlar oluştururken, kahverengi tonları ile bej ya da krem tonlarıyla uyum sağlayacak yeşil aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bu örneğimizde ise su yeşili tonları aksesuarlar sehpaları süslüyor. Son derece zarif ve şık. Kahverengi tonları ve krem tonları gibi natürel renklerin ağırlıklı kullanıldığı oturma odası dekorları için yeşil aksesuarların yanı sıra dekoratif bitki türleri de ferahlık katacaktır.

10. Nefti yeşil

Klasik stil zarafet unsurlarını tamamlayacak ve renk tonlarını ortaya çıkaracak bir duvar rengi seçmeye özen gösterin. Yeşil tonunu seçerken dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan biri de bir araya geleceği mobilya ve aksesuarlarla oluşturacağı renk paletidir. Mobilya ürünleri ve duvar aksesuarlarını ön plana çıkaran nefti yeşil duvar kaplaması için bu örneğimiz size ilham verebilir.

11. Doğal yeşil

Tropikal stil dekorasyon örneklerinde doğal bitki ve ağaçların dekoratif amaçlı kullanımına rastlayabilirsiniz. Yeşilin en güzel tonları doğadan gelen yeşil tonlarıdır. Huzur verir. Duvar dekorları için son derece şık bir örnek teşkil edece bitki cepleri ve hatta dikey bahçe modellerine göz atabilirsiniz. Doğadan yeşil tonlarını duvar dekorlarına taşıyabilir, yerden tasarruf sağlayabilirsiniz.

12. Zümrüt yeşili

Bu Benim Tarzım Diyebilcekmisiniz Hadi Bakalım Evinin Ustası Tropikal Mutfak
Evinin Ustası

Bu Benim Tarzım Diyebilcekmisiniz Hadi Bakalım

Evinin Ustası

Göz alıcı bir duvar kaplaması olarak zümrüt yeşili fayanslar gerek mutfaklar gerekse banyo duvarları için son derece şık bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Açık renk tonlarıyla muntazam uyum sağlayan zümrüt yeşilinin farklı tonlarını kullanabilirsiniz. Mutfak duvarlarında fark yaratacak bir dekor örneği. Ahşap raf sistemleriyle zümrüt yeşili duvar fayansları göz alıcı bir uyum sağlıyor.

13. Açık su yeşili

Barbara Becker imzalı yepyeni bir koleksiyon: "b.b. home passion V" HannaHome Dekorasyon Duvar & ZeminDuvar Kağıtları
HannaHome Dekorasyon

Barbara Becker imzalı yepyeni bir koleksiyon: b.b. home passion V

HannaHome Dekorasyon

Pembe tonları, kese kağıdı rengi ve açık su yeşili renk tonlarının muntazam uyum sağladığı şık bir oturma odası dizayn edilmiş. Pelikanların duvar dekoru için kullanıldığı bu örnekte pembe ile yeşil tonları göz alıcı bir uyum ve ahenk yakalıyor. Dekoratif yastık modelleri, sehpalar ve duvar dekorları için pembe ve yeşil uyumu yakalayan dekorlar kullanmayı tercih edebilirsiniz.

14. Dokulu yeşil tonları

Modern banyolar için ferahlık katan duvar dekorları için dokulu yeşil tonlarını kullanabilirsiniz. Okyanus dokulu ya da mermer dokusu gibi doğal renklerin ağırlıklı kullanıldığı kaplama türleri son derece şık ve göz alıcı bir atmosfer oluşturuyor. Banyo dekorları için dokulu yeşil tonlarını tercih edebilirsiniz. Beyaz renk ile muntazam uyum sağlayan yeşil tonları, ayrıca altın sarısı detaylarla muntazam uyum sağlayacaktır.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Ev dekorasyonu renkleri üzerine öneriler' yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yeşilin dekorasyonda kullanımı ile ilgili hangi örnek size hitap ediyor?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!