Konteyner evlerin 10 avantajı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Konteyner evlerin 10 avantajı

nihal e. nihal e.
MOVİ evleri – MOVİ 2+1 MOBİL EV : tarz Kır evi
Loading admin actions …

Konteyner evler, son yıllarda pek çok kişi tarafından tercih edilen evler arasında yer alıyor. Pek çok kişi daha konforlu, daha pratik, daha güvenilir ve daha işlevsel özelliklere sahip olan konteyner evlerde yaşamını sürdürmeyi tercih ediyor. Konteyner ev tasarımları arsalar üzerine inşa edilen evler değildir. Fabrikalarda üretilen bu evler belirli standartlara bağlı kalınarak üretilen evlerdir. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak da tercihlerinize uygun olarak tasarlanan evlerdir. Kullanım amaçlarınız, arsaların şekli ve ekstra taleplerinize göre farklı şekillerde fabrikalardan konteyner ev tasarımı da talep edebilirsiniz. Konteyner evleri mimarlar da tavsiye ediyor.

1- Optimum maliyet

İnsanların konteyner ev sahibi olmak istemelerindeki en temel sebepler arasında maliyetinin uygun olması yer almaktadır. Betonarme, ahşap, prefabrik ve diğer türlü evlere göre daha ucuza mal edilebilen bu evler kişilerin bütçesine destek sağlar. Betonarme bir evin satın alımında ortaya çıkan metrekare bazlı fiyatlandırmalar konteyner evlerde söz konusu değildir. Konteyner ev modelleri ve fiyatları arasında her kişinin bütçesine hitap edebilecek seçenekler mevcuttur.

2- Hızlı teslimat

Konteyner evler fabrikalarda üretildiği zaman birkaç gün gibi kısa bir süre içerisinde sizlere teslim edilir. Fabrikaların iş yoğunluğu veya sizlerin ekstra talepleri doğrultusunda bu süre uzayıp kısabilir. Fakat bir konteyner evin üretimi yalnızca günler sürecektir. Üretim aşaması tamamlandığı zaman evinizi kolay bir şekilde taşıyabilir veya arsanıza getirerek yerleştirildiği alanda da kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Konteyner ev planları hızlı bir şekilde uygulanan ev planları arasındadır.

3- Özelleştirilebilir Tasarımlar

Konteyner evler aynı zamanda özelleştirilebilir tasarımlara sahiptir. Eviniz için fabrikalara ya da farklı firmalara sipariş vereceğiniz zaman tamamen ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Evin büyüklüğü, mutfağın ve banyonun yerinin değiştirilmesi, zemin ve duvar kaplamaları gibi detayları standartlara bağlı kalmadan tamamen kendinize özel olarak belirleyebilirsiniz. Böylelikle eviniz fabrika tarafından üretilse bile belirli standartlara bağlı kalmadan tamamen size özel olarak imal edilebilir hale gelir.

4- Ferahlık Hissi

MOVİ evleri – MOVİ MOBİL VİLLA ( 1+0 ) : tarz Kır evi
MOVİ evleri

MOVİ MOBİL VİLLA ( 1+0 )

MOVİ evleri

Konteyner ev içi kısımları aynı zamanda ferah yapıya sahiptir. Kendinizi iyi hissedebileceğiniz ve özel zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz alanları sizlere sunan bu evler sayesinde karakterinizin belirli özelliklerini dışarıya da en iyi şekilde yansıtabilirsiniz. Ufak yapıya sahip olmasına rağmen tamamen ferah bir hissiyat yaratabilen bu evler kendinizi gün boyunca iyi hissetmenizi sağlar.

5- Isı ve Ses Yalıtımı

Next Container – Next Container - Modena Style: tarz Prefabrik ev
Next Container

Next Container – Modena Style

Next Container

Konteyner evlerde ısı ve ses yalıtımı mevcuttur. Çoğu kişi bu tür evlerde ısı ve ses yalıtımını problem haline getirebilir. Ancak normal betonarme evlerdeki ısı ve ses yalıtımı ile konteyner evlerdeki ısı ve ses yalıtımı arasında herhangi bir fark yoktur. Yüksek düzeyde ısı ve ses yalıtımı sunan bu evlerde rahat bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Konteyner ev içi tasarımlarında uygulanan bu izolasyon sistemleri uzun yıllar boyunca dayanıklı olabilecek yapıya sahiptir. Konteyner evler aynı zamanda mobil evler kategorisinde de yer almaktadır. Dağ başında dağ evi olarak kullanabileceğiniz bir konteyner evini dilerseniz deniz kenarında yazlık ev olarak da kullanabilirsiniz. Mobil konteyner ev seçenekleri arasında her kişinin bütçesine ve zevkine hitap edebilecek seçenekler bulunmaktadır.

6- Geliştirilebilir Özellikler

MOVİ evleri – MOBİL VİLLA ( 2 + 1 ) : tarz Bungalov
MOVİ evleri

MOBİL VİLLA ( 2 + 1 )

MOVİ evleri

Bu tür evler kullanıcılarına genişleme olanağına da sunan evlerdir. Konteyner evlerinizden sıkıldığınız zaman veya evinizi genişletmek istediğiniz zaman yıllar sonra bile rahat bir şekilde evinizi genişletmeye başlayabilirsiniz. Konteyner evinizin yanına ya da üstüne ek konteyner ekleyebilir ve bu eklerin mevcut eviniz ile olan bağlantılarını kısa sürede en düşük işçilik ile yapabilirsiniz. Bu sayede evinizi tamamen hayal ettiğiniz şekilde büyütebilir ve geliştirebilirsiniz.

7- Depreme karşı dayanıklı yapılar

MOVİ evleri – MOVİ MOBİL YAŞAM ALANLARI ( EV, OFİS, CAFE, RESTORAN, TURİZM KONAKLAMA ÜNİTELERİ ) : tarz Ahşap ev
MOVİ evleri

MOVİ MOBİL YAŞAM ALANLARI ( EV, OFİS, CAFE, RESTORAN, TURİZM KONAKLAMA ÜNİTELERİ )

MOVİ evleri

Ülkemizin hemen her bölgesinin deprem riskinde olması konteyner ev tasarımlarını isteyen kişilerin akıllarında büyük soru işaretleri yaratabilmektedir. Depreme dayanıklı olan konteyner evler sizlere yüksek bir güvenlik sunar. Bu sayede depreme karşı kendinizi güven altında tutmaya başlayabilirsiniz. Konteyner evin içerisindeki mobilyaların sabitlenmesi son derece kolaydır. Ayrıca konteyner evlerin üzerine yıkılabilecek başka binaların olmaması da avantajlı duruma geçmenizi sağlar.

Movi Evleri tarafından da sunulan modern konteyner evler sizlere dilediğiniz tasarımları hayata geçirebilme imkanını sağlar. Dilediğiniz zaman farklı bir bölgeye taşıyabileceğiniz mobil konteyner evler sayesinde kendi dünyanızı hayal ettiğiniz gibi istediğiniz bölgeye kurabilirsiniz. Ev, villa ya da kısa süreli kullanımlara uygun olan cafe ve restoran tipi iş yerleri olarak değerlendirebileceğiniz konteyner evler sizlere pek çok farklı açıdan avantaj sağlar. Konteyner evler aynı zamanda ofis, ticari konuklama üniteleri, fuar standları, satış ofisleri showroomlar ve daha pek çok farklı açıdan da değerlendirebilecek evlerdir. Karavan ve yüzer bir ev olarak da kullanabileceğiniz bu evlerin yapımı komplike bir yapıya sahiptir. Profesyonel firmalar tarafından inşa edilen bu evlerden yararlandığınız zaman kendinizi her zamankinden daha özgür hissetmeye başlayabilirsiniz. Konteyner ev yapımı konusunda profesyonel çalışmalar sergileyen Movi Evleri gibi firmaları tercih ederek ömür boyu kullanabileceğiniz mobil, estetik, konforlu ve kaliteli yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte tüm bu konfor ve hizmetin bedeli olarak belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Dolayısıyla Movi Evleri'ne ait konteyner yapılar, herhangi bir prefabrik kadar ucuz ya da küçük olmayacaktır.

8- Çatı ve teras seçenekleri

VAGOON HOUSE – VAGOON HOTEL: tarz Prefabrik ev
VAGOON HOUSE

VAGOON HOTEL

VAGOON HOUSE

Konteyner evler aynı zamanda teras ve çatı seven kişiler için de en ideal ev seçenekleri arasındadır. Çatılı konteyner ev seçeneklerini tercih ederek sizler de yaz ve kış aylarında keyifli bir şekilde vakit geçirebileceğiniz yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz. Çatı katlarından hoşlanıyorsanız hayal ettiğiniz tasarımları gerçeğe dönüştürebilecek firmalar ile iletişime geçerek kendi konteyner evinize sahip olabilirsiniz. Çatı ve teras seçeneklerine sahip olan konteyner evlerin maliyeti de tıpkı çatısız ve teras seçeneksiz evler gibi uygundur. Her kişinin bütçesine hitap etmeyi başaran bu evlerde misafirlerinizi gönül rahatlığı ile ağırlayabilir ve her mevsim keyifli vakit geçirmenin tadını çıkartabilirsiniz.

9- Kişiselleştirilebilir ölçüler

MOVİ evleri – MOVİ 2+1 MOBİL EV : tarz Küçük Mutfak
MOVİ evleri

MOVİ 2+1 MOBİL EV

MOVİ evleri

Bir ev satın almak istediğiniz veya kiralamak istediğiniz zaman tamamen ihtiyaçlarınıza uygun bir ev bulamazsınız. Standart ölçülerde üretilen evlerde yaşamak yerine tamamen kendi ihtiyaçlarınıza uygun bir ev sahibi olmak istiyorsanız konteyner ev tasarımları sizler için uygun olacaktır.

Konteyner ev gibi daha dar alanlara yönelik Küçük evler için doğrudan kullanabileceğiniz 12 parlak fikir başlığına göz atabilirsiniz.


10- Çevre dostu ve doğaya uyumlu

MOVİ evleri – MOVİ 2+1 MOBİL EV : tarz Kır evi
MOVİ evleri

MOVİ 2+1 MOBİL EV

MOVİ evleri

Konteyner ev tasarımları çevre dostu olarak tasarlanır. Profesyonel firmalardan destek aldığınız zaman doğaya ve çevreye tamamen dost olabilecek yapıya sahip evlere sahip olabilirsiniz. Bu evler aynı zamanda enerji tasarrufu da elde edebileceğiniz evlerdir. Minimum enerji tüketimi ile maksimum verimlilik elde edebileceğiniz konteyner evler sayesinde bütçenizden tasarruf ederken aynı zamanda çevreye karşı da duyarlı bir ev sahibi olabilirsiniz. Üretimi yapılan malzemelerine göre farklı şekillerde ön plana çıkan konteyner ev tasarımları arasında modern, avangard, klasik ve alternatif dekorasyon stillerine uyum sağlayabilecek tasarımlar yer almaktadır. Dekorasyon stilinizi hayal ettiğiniz şekilde hayata geçirebileceğiniz konteyner evler ile kişiliğinizi dışarıya en iyi şekilde yansıtabilirsiniz. Enerji tasarruflu yapıları, mobil özellikleri ve özgür ruhlara hitap edebilen duruşları ile dikkat çeken konteyner evler sayesinde betonarme yapılardan uzaklaşarak hayal ettiğiniz yaşam alanlarına en pratik şekilde sahip olabilirsiniz. Geleceğin mimarisi olarak adlandırılan konteyner evlere sahip olduğunuz zaman yatırımlarınızı daha iyi şekilde değerlendirebilir ve tamamen istediğiniz özelliklere sahip çevre dostu yapılara sizler de sahip olabilirsiniz.

Bu yazıyı bilgilendirici buldunuz mu?
Casas inHAUS: tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!