Minimalist dekorasyon

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Minimalist dekorasyon

homify.com.tr homify.com.tr
lights4life GmbH & Co.KG:  tarz
Loading admin actions …

Sizi bilmiyoruz ama ev dekorasyonunda minimalist yaklaşımlar Homify editörleri olarak bizim hep ilgimizi çekiyor. Bu yazıda da, minimalist tarzı yansıtan mobilyalara ve setlere bir göz atalım istedik. Minimalist mobilya hem tek başına hiçbir ilave süs ya da katman gerektirmeyecek kadar güçlü olmalı, hem de lüzumsuz unsurlardan arınmış bir işlevselliğe sahip olmalı. Aşağıdaki örneklerde göreceğiniz gibi:

20mm

Tüm projelerinde minimalizme önem veren 20M, farklı biçimlerin sentezinden yepyeni bir stil çıkarıp, sadece 20 milimetre inceliğindeki kompakt mobilyalar üretiyor. Mesela fotoğrafta görülen masanın ayakları o kadar ince ki, parça sanki havada duruyormuş gibi görünüyor.

Kareler dostum, kareler

Maximum Ballardin tarafından tasarlanan Square (Kare) minimalist yaklaşımıyla gerçekten çok zarif bir parça. Bu parçanın en özel kısımlarından biri de özel bir gümüş kaplama ve kumlama tekniği kullanılarak dekore edilen cam kapakları.

Askıda

Bir tasarım harikası olan bu göz alıcı uçan yatak minimalist yaklaşımın da çok nadide bir örneğini oluşturuyor. Hafif, merak uyandırıcı ve en önemlisi de biçim adına, yatağın asıl işlevinden taviz verilmemiş. Tam anlamıyla gerçek bir minimalizm harikası..

Teras keyfi

Kaya biçimindeki bir kanepe gerçekten rahat olabilir mi? Söz konusu olan minimalist tasarım ise eğer, kayaya şekil verip, onu insanı sarıp sarmalayan rahat ve rafine bir mobilya haline getirmek mümkün.  Rengi de hesaba katınca tam anlamıyla bir saflık, hafiflik ve cazibe sembolü duruyor karşımızda.

Minimal şıklık

Günümüzde minimal tasarım, eskisi gibi hiçbir dekorasyon yapılmamış neredeyse boş bir alan anlamına gelmiyor. Örneğin, kelimenin her anlamıyla fazlasıyla ince görünen bu lamba hem pırıltısıyla, hem de baistliğiyle pırıl pırıl parlıyor.

Yemek yapmanın geometrisi

Evinize minimalist bir dokunuş getirmek çok da zor bir iş değil. Örneğin özel ısmarlanmış mobilyalarıyla bu mutfağa bakın. Genel çizgi belli: İki kenar buzdolabı ve fırına ayrılmış, ortada ise geniş bir lavabo ünitesi bulunuyor. Böylece bu küçük adacık mutfağın tam kalbi haline geliyor.

70'ler

Bu fotoğrafta ise nostaljik bir fikrin modern tasarıma ne kadar güzel uygulandığını görüyoruz. 70'li yıllar mobilyalarına özgü kavisler, bildiğimiz anlamdaki sehpa fikrini tam bir dönüşüme uğratıyor. Bu sehpada köşe ve kenarlar yerine, sadece kavisler ve pürüzsüz eklem yerleri var.

Minimalist dekorasyon ve minimalist mobilyalar son zamanlarda daha çok insanın ilgisini çekiyor. 
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!