İstanbul'dan çocuk odaları için çevre dostu ve silinebilir ithal duvar kağıtları

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İstanbul'dan çocuk odaları için çevre dostu ve silinebilir ithal duvar kağıtları

Homify TR Homify TR
Çocuk Odası Duvar Kağıtları SK Concept Duvar Kağıtları Modern
Loading admin actions …

Duvarlar, yüzey olarak evlerimizde oldukça büyük bir alan kaplıyor olsalar da, ev dekorasyonunda gereken ilgiden mahrum kalmaları sık rastlanan bir durumdur. Hatta bazen duvarlarımızı dekorasyonun bir parçası olarak bile görmez, evimizi tuttuğumuzda nasılsa o halde bırakırız. Oysa duvarlar yalnızca evimizi bölümlere ayıran gerekli parçalar olmaktan ibaret değildir. Aynı zamanda bir evde muhtemelen en çok gördüğümüz şeydir duvarlar. Her oda için aynı durum söz konusu olduğu gibi çocuk odaları için de farklı değildir. Ama bir farkla, çocuk odalarındaki duvarlar yalnızca dekorasyonunuzun bir parçası değildir. Bir çocuk odasında bulunan her eşya, her aksesuar ve diğer her unsur gibi duvarlar da çocuğunuzun sağlığı ve bilişsel gelişimi üzerinde dolaysız bir etkiye sahiptir. Doğru renk ve desen seçimi çocuğunuzun zihnini açıp yaratıcılığını geliştirebileceği gibi, bunun tam tersi de aynı şekilde negatif etkiler gösterebilir.

1- Şık, sağlıklı ve antibakteriyel duvar kağıtları

PAJAMA PARTY WALLPAPER KJ53302 BY WALLQUEST SK Concept Duvar Kağıtları Modern
SK Concept Duvar Kağıtları

PAJAMA PARTY WALLPAPER KJ53302 BY WALLQUEST

SK Concept Duvar Kağıtları

Çocuk odası dekorasyonu estetik olmaktan ziyade pratik işlevleri etrafında tasarlanmalıdır. Bir çocuk odası öncelikle hijyenik olmalı, kirden ve tozdan olabildiğince arınmış kalabilmelidir. Duvarlar da yüzey alanı genişliği itibariyle temiz tutulması güç olan yerlerdir. Silinebilir duvar kağıtları, çocuk odası temizliğini kolaylaştımaları bakımından oldukça iyi bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Duvar kağıdı alanında deneyimiyle dikkat çeken ve merkezi İstanbullu firma SK Concept tarafından üretilen çocuk odası duvar kağıtları, silinebilir olmaları yanı sıra, su bazlı mürekkepler kullanılarak üretilmeleriyle de sağlıklı bir seçenek olarak öne çıkıyor.

2- Zihin açıcı desenler

PAJAMA PARTY BORDER KJ51157B BY WALLQUEST SK Concept Duvar Kağıtları Modern
SK Concept Duvar Kağıtları

PAJAMA PARTY BORDER KJ51157B BY WALLQUEST

SK Concept Duvar Kağıtları

Çocuk odası duvar kağıtlarında bir başka önemli konu da renk ve desenlerdir. Oturma odanıza ya da yatak odanıza duvar kağıdı seçerken tek kriteriniz kişisel zevkiniz ya da dekorasyonunuza uyumlu desenler tercih etmek olabilir. Ama çocuk odalarında öncelikle çocuğunuzun fiziksel ve zihinsel sağlığı ön plandadır. Çocuğunuzun hoşuna gidecek bir görselliğe sahip duvar kağıtları, onun zihinsel gelişimine de katkıda bulunacaktır.

3- Çocuğunuzun hobilerini önemseyin

PAJAMA PARTY KJ51002 BY WALLQUEST SK Concept Duvar Kağıtları Modern
SK Concept Duvar Kağıtları

PAJAMA PARTY KJ51002 BY WALLQUEST

SK Concept Duvar Kağıtları

Hobiler yetişkinler için olduğu kadar, hatta daha da fazla çocuklar için önemlidir. Kendilerini farklı alanlarda geliştirmeleri, yeni beceriler kazanmaları için rutin hayatları dışında yeni hobiler edinmeleri yönünde onları teşvik etmeliyiz. Ve en önemlisi de ilgi duyduğu hobilerini desteklemeliyiz. Çocuk odanızda tercih edeceğiniz duvar kağıtlarında bunu da göz önüne alabilirsiniz. Örneğin denizcilikle ilgilenen bir çocuk için böyle bir duvar kağıdı teşvik edici bir unsur olabilir.

4- Çocuğunuzun yönelimlerini pekiştirin

PAJAMA PARTY BORDER KJ52658B BY WALLQUEST SK Concept Duvar Kağıtları Modern
SK Concept Duvar Kağıtları

PAJAMA PARTY BORDER KJ52658B BY WALLQUEST

SK Concept Duvar Kağıtları

Çocukların ilgi alanları gelecekteki mesleki ve profesyonel tercihleri üzerinde hem fikir verici hem de belirleyicidir. İş makinelerine, vinçlere, kamyonlara ilgi duyan bir çocuk ileriki yıllarda mühendis olmak isteyebilir. Elbette onu gelip geçici de olabilecek bir heves üzerinden zorlayarak bu yöne itmek doğru değildir. Ama bu hevesin ne kadar süreceğini görmek için bu tarz bir duvar kağıdıyla bu ilgiyi pekiştirmek ve önünü açmak hiç de kötü bir fikir olmayacaktır.

5- Bebek odaları için hijyenik ve huzurlu duvar kağıtları

Daydream homify Modern
homify

Daydream

homify

Bebek odaları, tasarım ilkeleri gereği hem yetişkin yatak odalarından hem de çocuk odalarından farklıdır. Bebeklerin yaşları itibariyle ilgi alanları şekillenmemiş, çeşitli becerileri henüz gelişmemiştir. Bu yüzden onlar için en önemlisi sağlıklı beslenme, iyi bir uyku ve huzurlu bir yaşam alanıdır. Bir bebek odası için seçeceğiniz duvar deseni, onun daha huzurlu ve kolay uyumasına katkı sağlayabilir. Pastel renkler ve agresif çağrışımlara kapalı desenler, bebekler için iyi bir seçim olacaktır.

6- Zengin bir hayal gücü için

PAJAMA PARTY BORDER KJ53852B BY WALLQUEST SK Concept Duvar Kağıtları Modern
SK Concept Duvar Kağıtları

PAJAMA PARTY BORDER KJ53852B BY WALLQUEST

SK Concept Duvar Kağıtları

Çocukların hayalgücü en yaratıcı yetişkinden bile defalarca kez daha kuvvetlidir. Bu yüzden bir çocuk için her şey mümkündür. Yetişkinlerin sınırlayıcı deneyimleri ve bilgileri onları engellemez. Mesela çok uzak gezegenlere gitmenin önünde onlar için fizik yasaları gibi engeller yoktur. Doğru bir çocuk odası dekorasyonu, onların hayalgücünü daha da güçlendirecek ve nihayetinde kurdukları hayallerin önündeki gerçek engelleri kaldırabilecek birer yetişkin olmalarını sağlayacaktır.

7- Masallardaki gibi!

Çocuklar yatak odalarının bir masal diyarına benzemesine bayılırlar! Onları sevdikleri masal ve çizgi filmlerin dünyasına götürmenin en kolay yolu da birbirinden sevimli ve mutluluk veren desenleriyle bu canlı duvar kağıdı modelleri elbette…

8- Geleceğin sanatçıları için…

Özellikle hayal gücü ve sanatsal yönü kuvvetli olan çocukların küçük yaşlardan itibaren çevresindeki görsellerle bu özelliklerinin desteklenmesi ileride bu alanlarda büyük başarılara imza atabilmeleri için büyük önem taşıyor. Alışılmış desenler yerine sanatsal tarafı kuvvetli ve farklı desenli duvar kağıtları geleceğin sanatçıları için ideal.

9- Geleceğin astronotları için…

PAJAMA PARTY WALLPAPER KJ50102 BY WALLQUEST SK Concept Duvar Kağıtları Modern
SK Concept Duvar Kağıtları

PAJAMA PARTY WALLPAPER KJ50102 BY WALLQUEST

SK Concept Duvar Kağıtları

Geleceğin bilim insanlarını da unutmamak lazım… Çocuklar özellikle uzayla yakından ilgilidirler ve bir roketin parçalarının nasıl işlediğini gösteren bu çizim duvar kağıdı onları gerçekten de bilime yönlendirebilir ve meraklarını canlandırabilir. Ayrıca bu tip duvar kağıtları genellikle erkek çocuklarla özdeşleştirilse de kızların da en az erkekler kadar başarılı bilim insanları olabileceğini unutmayın!

10- Desenleri çocuğunuzun seçmesine izin verin

Çocukların odalarının tarzlarını kendilerinin belirleyebilmeleri onları karar verme konusunda geliştiriyor ve uzmanlara göre odalarındaki tasarım unsurları hakkında onların da mutlaka söz sahibi olması gerekiyor. Bunun için duvar kağıdını seçerken mutlaka çocuğunuza da danışın!

En güzel çocuk odası dekorasyonları için 10 öneri başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir…

En çok hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!