Küçük yatakodaları için 6 ipucu

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Küçük yatakodaları için 6 ipucu

homify.com.tr homify.com.tr
Spazio 14 10 di Stella Passerini:  tarz Yatak Odası
Loading admin actions …

Kimi zaman varolan alanı iyi kullanmak dekorasyonun en önemli unsurudur. Dar bir oturma odası ferah bir salon kadar davetkâr görünmeyebilir, ama evinizdeki her odanın illâ ki büyük olması da gerekmiyor. Özellikle küçük yatakodaları feng shui ilkelerini uygulamak için ideal yerler olabilir. İşte küçük yatakodalarından maksimum verim alamk için birkaç parlak fikir:

1. Aynalardan kaçmayın

LEIVARS:  tarz Yatak Odası
LEIVARS

Marylebone

LEIVARS

Ayna kullanımı herhangi bir mekânı büyük göstermek için kullanılan en popüler tekniklerden biridir. Bu fotoğraftaki küçük yatakodasına  bir bakın mesela: Dolaba entegre edilen ayna hem yer tasarrufu sağlıyor, hem de odanın olduğundan geniş görünmesini.

2. Çatıyı tasarıma dahil edin

Çatı katında yaşıyorsanız, pencerenin altında kalan dar bölümü kullanamazsınız diye bir kural yok elbette. Hatta bu bölgeye konulacak bir yatak, küçük bir masa ya da koltuk çok sıcak ve konforlu bir hissiyat da yaratabilir. Yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi.

3. Kargaşaya dur deyin

Herhangi bir odayı olduğundan büyük göstermenin ilk yöntemi odadaki gereksiz unsurlardan kurtulmak. Bu fotoğraftaki gibi çıplak duvarlar, mekâna hafif endüstriyel bir görünüm katsa da, ekstra alan açmak için iyi bir başlangıç olabilir.

4. Renkleri akıllı kullanın

Yatakodanız küçükse, duvar ve aksesuarlarda kullanacağınız renkler, mekânın olduğundan büyük görünmesi için çok önemli hale geliyor. Sözgelimi bu fotoğrafta, gri yüzeyin üzerindeki açık ve parlak renklerle gölgeler ferah bir etki yaratıyor. Sarı rengin dengeli kullanımı da bu etkiyi vurguluyor.

5. Dar alandan verim alın

LEIVARS:  tarz Yatak Odası
LEIVARS

Porthleven

LEIVARS

Alan darsa, onu en iyi şekilde kullanmak da elzem haline geliyor. Tabii bir yatakodasında elbiselerinizi koyacak bir yere de ihtiyacınız var. Elbette yatağınızdan ve rahatınızdan feragat edin demiyoruz, ama alan açmanın en temel ilkelerinden biri mobilya seçiminde dikkatli davranıp, daha küçük ve kompakt seçeneklere yönelmek.

6. Az ama öz

Kimi zaman sahip olduğunuz her şeyi yatakodanıza tıkıştırmanız yerine daha İskandinav tarzı bir yaklaşıma ihtiyacınız olabilir. Sözgelimi bu fotoğraftaki gibi bir yatakta uyumak uyku kalitenizde herhangi bir fark yaratmayacağı gibi odanın kullanım alanını da artıracaktır.

İşte yatakodası küçük olanlar için bazı yatakodası fikirleri. 
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!