Klasik ve lüks banyolar

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Klasik ve lüks banyolar

homify.com.tr homify.com.tr
LEIVARS:  tarz Banyo
Loading admin actions …

Dergilerde ve mobilya mağazalarında görmekten bıktığımız birörnek modern banyolardan sıkıldıysanız, tekdüzelikten kurtulup farklı banyo alternatiflerine ve belki de geçmişe bakmanın zamanı gelmiş demektir. Öyle ki, beyaz ve kromun banyolardaki egemenliği artık tamamıyla sıkıcı ve ruhsuz bir hale bürünmeye başladı.

İnce işçilik ve süslemenin ön plana çıktığı bu tasarım anlayışı 1900'lı yılların başlarından itibaren popülaritesini yitirmeye başladı. Neyse ki, halen bu mimari geleneği yaşatıp, klasikle lüksün buluşmasını bir alternatif olarak sunan tasarımcılar var. Biz de evsahiplerine ilham vermesi için bu ilginç banyo fikirlerinden bir derleme yaptık.

Mermer mucizesi

Celia Sawyer Luxury Interiors:  tarz Banyo
Celia Sawyer Luxury Interiors

Fairways at the Bishops Avenue

Celia Sawyer Luxury Interiors

Zeminden tavana kadar mermer kaplama nerede olursa olsun bir zarafet ve klas simgesi. Biraz pahalıya patlayacağı kuşku götürmez, ama aynalı çekmecelerden yansıyan mermer görüntüsü bu banyoya asil bir hava katıyor.

Mood ışıkları

Brilliant Lighting:  tarz Banyo
Brilliant Lighting

Bay window bath framed with LED uplighters

Brilliant Lighting

Klasik stil içinde bir küvet sahibi olacaksanız, işte o bu küvet olmalı. Ahşap panelli duvarlar ve katmanlı perdelerle mükemmel uyum sağlayan küvetiyle, bu banyo tam anlamıyla kral ve kraliçelere layık. Özellikle de ışıklandırma düzeneği ve lambaların yeri çok özenle seçilmiş. Kuvvetli bir tavan ışığı ya da LED lambalar bu mekânı fazla parlak hale getirebilir, görmek istemediğiniz çıkıntı ve eğrilikleri öne çıkarabilirdi. Oysa bu ışıklar sayesinde hem gölgeler doğru yerel düşüyor, hem de mekân çok daha duyusal bir atmosfere dönüşüyor.

Güzellik kraliçesi

LEIVARS:  tarz Banyo
LEIVARS

Wimbledon

LEIVARS

Aynanın iki yanındaki yuvarlak ışıklar bu banyoya bir Hollywood cazibesi eklerken, sağdaki pencereden gelen doğal ışık da mekâna daha ruhani bir hava katıyor. Zemin dışında tüm banyoya beyaz rengin egemen olması ise günümüzün klasik tasarım anlayışının güzel örneklerinden biri. Bu üslubu mekânın bütününde uygulamak zor olabilir, ama gördüğünüz gibi tasarımcı burada ufak tefek dekoratif unsurlarında da yardımıyla tutarlılıktan ödün vermek zorunda kalmamış.

To see more stunning examples of bathroom design see ’The Italian bathroom and Bathroom suites’.  

Sert tonlar

Britannicus Stone:  tarz Banyo
Britannicus Stone

Gilston Road, Anglesey vanity top

Britannicus Stone

Beyazdan uzak duran bu tasarımcı ise daha koyu ve dolayısıyla biraz daha duyusal renk tercihlerinde bulunmuş. Çift lavabolu banyo tezgâhı klasik tasarımın kusursuz örneklerinden biri olduğu gibi, bir o kadar da güzel görünüyor. Ayaklardan duvar ışıklarına kadar kompozisyonda kendine yer bulan her türlü küçük unsurun özenle hazırlandığı bir tasarımla karşı karşıyayız. Evsahipleri genellikle sadece bir rengin farklı tonlarını kullanmaktan kaçarlar, ama bu uygulamada her şey gayet yerli yerinde ve stil sahibi görünüyor.

Geçmiş zaman olur ki…

homify:  tarz Banyo
homify

Classic bathroom 3d visual

homify

Enfes bir mermer pencere, göz alıcı bir şamdan ve ortada bağımsız duran küvet bu banyoda çok güzel bir sentez oluşturuyor. Mermerin grisinin küvetin yan yüzeylerinde de devam etmesi de banyonun çok daha bütünlüklü görünmesini sağlıyor. Bir sukûnet ve harmoni sembolü gibi görünen bu banyo zor bir günün sonunda gevşemek için ideal ortamı sunuyor.

Banyonuzu yenilemek istiyorsanız, sizin de aklınızda parlak banyo fikirleri varsa yorum bölümünde bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Klasik ve lüks banyolar, tekdüze banyo fikirlerinden sıkılanlar için iyi bir alternatif olabilir. 
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!