İstanbul'daki üniversitenin dinamik ve özgün iç mekan tasarımı | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İstanbul'daki üniversitenin dinamik ve özgün iç mekan tasarımı

Meral Eser Meral Eser
Özyeğin Üniversitesi Modern Okullar Este Mimarlık Tasarım Uygulama Modern
Loading admin actions …

homify'da tasarım ve uygulama projelerinden danışmanlık hizmetlerine, iç ve dış mekan dizaynı ile ilgili hizmet veren birçok firmanın çalışmalarına yer veriyoruz. İç mekan tasarımı, deneyimlerle harmanlanan güçlü mimari bakış açısı gerektirir. Profesyonel desteği ise dekorasyonda estetik unsurlarla işlevsel öğeleri bir araya getirmenizi sağlar.

Bu yazımızda tasarım ve uygulama projeleri, kontrolörlük ve danışmanlık hizmetleri konusunda profesyonel hizmet veren Este Mimarlık imzası taşıyan bir üniversite binası projesine yer verdik.

2013 yılında kurulan Este Mimarlık; mimari projeler, danışmanlık hizmetleri, konsept proje geliştirme, inşaat alanı, tasarım ve uygulama projelerinde hizmet veriyor. Özgün ve çağdaş mimariyi hedef alan firma, projelerinde estetik ve işlevsel unsurları bir araya getiren akılcı planlama çözümleri sunuyor. Ticari yapıların yanı sıra; villa projeleri, hastane, okul ve lüks konut projeleri alanlarında hizmet veriyor. Ofis projeleri, mağaza, kafe, otel ve restoran işletmeleri de buna dahil.

İstanbullu firmanın modern çizgilerle tasarladığı okul binasını yakından incelemeye başlayalım. Renklerin ahengi ve şık ışıklandırma unsurlarıyla göze hitap eden iç mekan tasarımlarına mutlaka göz atın!

Koridor tasarımında dinamik atmosfer

Üniversiteler, gençlerin dinamik ve renkli dünyalarına hitap edecek şekilde dizayn edildiğinde fark yaratıyor. Bu projede akılcı tasarım unsurlarıyla modern çizgiler buluşuyor. Kontrast renkler olan turuncu ve yeşil duvarlar, zıt tonların oluşturduğu dinamik atmosferi ön plana çıkarıyor. Renklerin uyumunun yakalandığı koridor tasarımında zemin alanı daha sade tonlarla diğer renkleri ön plana çıkaracak şekilde dizayn edilmiş.

Renk ahengi

Projede göz önüne alınması gereken bir diğer dekoratif unsur; şık ışıklandırma unsurları. Modern duvar aplikleri ile duvar dekorları ışıl ışıl ve sıcak bir hava oluşturmayı sağlıyor. Renklerin ahengini ön plana çıkaran aydınlatma üniteleri koridoru daha geniş gösterir. Modern mobilyaların yanı sıra retro dekor unsurları ise dekorasyonda fark yaratıyor.

Etkinlikler için geniş alanlar

Muntazam bir düzen oluşturulan etkinlik salonunda göz yormayan bir düzen oluşturulmuş. Duvar dekorlarında canlı sarı tonları ile plakalar mevcut. Zemin kaplamasında desenler kullanımı tercih edilmiş. Kullanım ihtiyacı duyulan zamanlarda sunum projeleri ve diğer etkinlikler için bir platform mevcut.

Çok amaçlı salon

Gençleri bir araya getiren etkinlik alanlarında benzer bir mimari dil kullanılmış. Dans ve egzersizler için ayna kullanımı ihtiyacını karşılayan bir duvar dizayn edilmiş. Asma tavan uygulaması ile iç mekanda ferah ve aydınlık bir atmosfer oluşturulmuş.

Alanında uzman mimarların profesyonel desteğiyle konut projelerinden ticari yapılara profesyonel hizmet almak için, Este Mimarlık homify sayfasından iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Derinlik katan unsurlar

Alanları görevlerine göre ayırırken, akılcı planlama unsurları ile cam bölmeler derinlik katıyor. Özellikle küçük alanlar ya da dar ve uzun alanlar için mekana derinlik katacak şeffaf dokuların kullanımı tavsiye edilir. Göz hizası alanlarda buzlu cam dokusu ile kullanıcıların odak ihtiyacını bölmeyecek şekilde dizayn edilmiş.

Asma tavan uygulamaları

Geniş açıklıklarda aydınlatma sistemlerini gömerek ve sistem teçhizatı taşıyan bir asma tavan kullanımı muntazam bir görünüm oluşturur. Sanayi yapıları, ofis projeleri, restoran, otel ya da okul projelerinde geniş açıklıklar için asma tavan uygulamaları uygundur. Duvar kaplaması ile uyum sağlayan tavan rengi ile daha geniş bir görünüm kazandırılmış.

Duvar ve tavan dekorlarında bütünlük sağlayan renk

Geniş ve ferah bir koridor dizaynı için kullanılan dekoratif ayrıntılara değinelim. Tavan dokusu ile duvar dekorlarında benzer renk tonlarının kullanımı sınır algısını yok eder ve dar alanları daha geniş gösterir. Spot aydınlatma unsurları ile iç mekanda ışıklandırma ihtiyacı muntazam karşılanıyor. Modern çizgilerle dizayn edilen okul projesinde göz yormayan yaklaşımla ferah bir koridor tasarlanmış.

Este Mimarlık imzası taşıyan bir diğer proje için, İstanbul Etiler'de yenilenen bir dairenin önce ve sonra fotoğrafları başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Okul projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!