İstanbul Ataşehir'de giydirme cepheleri ve iç mekanlarıyla ofis tasarımları

Homify Homify
OFİS TASARIMLARI, CENKER OKTAV MİMARLIK CENKER OKTAV MİMARLIK
Loading admin actions …

Ofisleri yalnızca çalışma amacıyla kullanılan bir alan olarak değil firmanın yüzünü yansıtan bir vitrin olarak görebilmek firma prestiji açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle ofis ve iş yeri tasarımlarının mimarlık sektöründe önemli bir yeri vardır. Firma vizyonunu belirtecek detayları, sektörel gereklilikleri, konfor ve ergonomi ihtiyaçlarını barındıran, aynı zamanda iş sahiplerinin hobi ve ilgi alanlarının dekorasyona yansıtılabildiği bir tasarım yaratmak zor ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Eğer şirketinizin ziyaretçilerini etkileyerek sektörde yer edinmesini istiyorsanız, siz de ofis tasarımınıza uzman dokunuşlar kazandıracak bir yenilemeye gidebilirsiniz. Ofis yenileme veya sıfırdan bir çalışma alanı oluşturma gibi ihtiyaçlarınıza, alanında uzman mimari tasarım ve uygulama şirketleri yardımıyla çözüm bulabilirsiniz.

homify ekibi olarak bu yazımızda sizlere İstanbul Ataşehir’de mimari tasarım ve uygulama alanlarında hizmet veren bir firmayı tanıtmak istiyoruz. Cenker Oktav Mimarlık, mimari tasarım, 3D modelleme ve animasyon, uygulama gibi alanlarda müşterilerinin ihtiyaçlarına modern tekniklerle en uygun çözümleri sunuyor. Sektöre adım attığı günden bu yana onlarca farklı alanda tasarım ve uygulamalar gerçekleştirmiş olan firma, tasarım, kalite ve maliyet gibi kriterleri müşterinin talepleri doğrultusunda dengeleyerek en uygun çözümü sunmayı hedefliyor. Dış cephe ve iç mekan gibi alanlarda hem tasarım ve modelleme hem de uygulama hizmeti veren firma sizin iş yeriniz için de en doğru çözümleri sunabilir. Gelin firmanın işlerine birlikte daha yakından göz atalım.  

Giydirme cephe

GİYDİRME CEPHE TASARIMLARI CENKER OKTAV MİMARLIK
CENKER OKTAV MİMARLIK

GİYDİRME CEPHE TASARIMLARI

CENKER OKTAV MİMARLIK

Ofisler, iş yerleri ve kurumsal yapılar için dış cephe çözümleri üreten Cenker Oktav Mimarlık tasarımlarında öncelikle müşterinin kurumsal kimliğini, ihtiyaçlarını ve binanın mimari özelliklerini göz önünde bulunduruyor ve bütün bu ölçütleri en doğru şekilde işleyerek yapıya görkemli bir cephe kazandırmayı başarıyor.     

Giydirme cephe tasarım ve uygulama

GİYDİRME CEPHE TASARIMLARI CENKER OKTAV MİMARLIK
CENKER OKTAV MİMARLIK

GİYDİRME CEPHE TASARIMLARI

CENKER OKTAV MİMARLIK

Bir binanın dış görüntüsü gözlemcilere iç mekânları hakkında da fikir verir. Bu nedenle etkili bir karşılama için giydirme cephenin önemi büyüktür. Cenker Oktav Mimarlık hem giydirme cephe tasarımları hem de uygulamaları konusunda titizlikle çözümler üretiyor.  

İç mekan tasarımları

Yapıların en az dış cephesi kadar önem arz eden iç mekân tasarımlarında da Cenker Oktav Mimarlık’tan destek alabilirsiniz. İş yerlerinin her alanında her ihtiyaca çözüm üretebilen firma döşeme, kaplama, giydirme gibi konularda da ustaca hizmet sunmaktadır.     

Lobi tasarımları

Lobi tasarımında mekanın aydınlatma özellikleri, mimari yapısı, mobilyaların uygunluğu, malzemelerin dayanıklılığı, ortamın renk dengesi gibi birçok ölçütü değerlendirmek gerekir. Hem konuklar için dinlendirici ve akılda kalıcı bir tasarım, hem de çalışanlar için konforlu bir ortam oluşturmak ciddi tecrübe gerektirir.

Gösterişli bir karşılama

İş yeri ziyaretçilerine gösterişli bir karşılama sunmak için kullanılan malzemelerin renk ve stil dengesini iyi planlamak önemlidir. Özellikle avangart gibi gösterişin ana unsur olduğu stillerde hem gözü yormayacak hem de şıklıktan ödün vermeyecek bir uyum yakalamak ancak uzman tecrübesiyle mümkün olacaktır.

Şık ve konforlu alanlar

Ofis tasarımında atlanmaması gereken en önemli özelliklerden biri de konfor ve ergonomidir. Çalışanlara sağlıklı ve huzurlu bir iş ortamı sunmak için oldukça gerekli olan ergonomik tasarım özelliklerini, mekana en doğru şekilde yedirmek gerekir. Ofis tasarımının yanı sıra konut iç mekan tasarımları da yapan Cenker Oktav Mimarlık, konfor ögelerini en doğru şekilde uygulamaktadır.

Daha iyi fikir edinmek için Profesyonelin diğer projelerini de incelemek isterseniz İstanbul’dan dış ve iç mekanları 3D modellenmiş apartman tasarımı başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ferah ve göz alıcı tasarımlar

MÜDÜR ODASI TASARIMI CENKER OKTAV MİMARLIK
CENKER OKTAV MİMARLIK

MÜDÜR ODASI TASARIMI

CENKER OKTAV MİMARLIK

Ofis ortamları için olmazsa olmaz detaylardan biri olan aydınlatma da ustalık gerektiren bir düzenleme ister. Mekanın aydınlatma özelliklerinin en doğru şekilde planlanması sağlıklı bir iş ortamı için önemlidir. Aşağıda görebileceğiniz 3 boyutlu modelleme, ferah ve şık bir ofis için muhteşem bir örnek sayılabilir.

Yönetici odası için akılda kalıcı çözümler

MÜDÜR ODASI TASARIMI CENKER OKTAV MİMARLIK
CENKER OKTAV MİMARLIK

MÜDÜR ODASI TASARIMI

CENKER OKTAV MİMARLIK

Ofislerde yönetici odasının şık ve akılda kalıcı bir tasarıma sahip olması firma prestiji açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle yönetici odası tasarımına önem veren bir firmayla çalışarak, bu özelliği iş yerinize kazandırmanızı tavsiye ederiz.

Bu müdür odası tasarımına uygulanan renk dengesi, stil ve aydınlatma özellikleri ile göz alıcı bir uyum oluşturmuş.

Müdür odası tasarımı

MÜDÜR ODASI TASARIMI CENKER OKTAV MİMARLIK
CENKER OKTAV MİMARLIK

MÜDÜR ODASI TASARIMI

CENKER OKTAV MİMARLIK

Koyu renklerin ferah bir mekanda buluşturulduğu bu müdür odası tasarımı başarılı aydınlatma özellikleri ve ikonik mobilyaları ile öne çıkıyor. Şirketin en akılda kalıcı odası olarak gösterilebilecek bu mekanın bir uzman elinden çıktığı her halinden belli.Osmanlı temalı tasarımlar

KLASİK OSMANLI OFİS TASARIMI CENKER OKTAV MİMARLIK
CENKER OKTAV MİMARLIK

KLASİK OSMANLI OFİS TASARIMI

CENKER OKTAV MİMARLIK

Modern ve yenilikçi dizaynların yanı sıra müşterinin istekleri doğrultusunda farklı stil ve temalarda tasarımlar da hazırlayan firmanın Osmanlı temalı çalışmalarını incelemenizi özellikle tavsiye ederiz. Farklı temalarda tasarımlara ilgi duyuyorsanız hemen profesyonel ile iletişime geçerek mekanınıza özel çözümler talep edebilirsiniz.

Bu ofis tasarımlarını nasıl buldunuz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!