10 muhteşem yüzme havuzu

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

10 muhteşem yüzme havuzu

homify.com.tr homify.com.tr
MINNOVA BNS GmbH:  tarz Havuz
Loading admin actions …

Havuzları kim sevmez ki? Büyük ya da küçük, lüks ya da mütevazı, yüzmek için ya da manzarası için; hepimizi evimizde bir havuz olmasının hayalini kurarız. Bu yazıda sizler için dünyanın dört bir yanından gerçekten nefes kesen yüzme havuzlarını derledik. Buyrun birlikte kulaç atalım:

1. Sonsuz havuzlar

Sonsuz havuzlar, yalnızca yüzmeye değil estetiğe de önem verenler için olabilecek en muhteşem manzaralardan birini sunuyorlar. Bu görsel devamlılık etkisi için illa ki deniz kenarındaki bir havuza da ihtiyacınız yok. Aynı etkiyi şehirdeki bir evin çatısında ya da yemyeşil dağ yamaçlarında da elde edebilirsiniz.

2. Doğal havuzlar

Dünyadaki yüzme havuzu severlerin belki de en çok sevdiği havuz türü işte bu tarz doğal havuzlar. Klorin ve benzer kimyasalların kullanılmadığı bu havuzların hem suyu çok temiz ve kaliteli, hem de manzarası son derece göz alıcı.

3. Dönüşebilen havuzlar

London Swimming Pool Company:  tarz Havuz
London Swimming Pool Company

Concert Hall Moving Floor Pool

London Swimming Pool Company

Resimde gördüğünüz bu kapalı yüzme havuzunun on kulvarında on marifet var. Örneğin havuzun tabanını yükseltip alçaltarak havuzun derinliğini değiştirebildiğiniz gibi, dilerseniz havuzu tamamen ortadan kaldırıp evinizde çok-amaçlı olarak kullanabileceğiniz geniş bir alan açmanız da mümkün.

4. Mağara havuzlar

Böylesine şık görünümlü bir Akdeniz mağarasında yüzüp rahatlamak: İnsan hayattan başka ne isteyebilir ki?

5. Panoramik havuzlar

Panoramik manzarası olan bir havuzda yüzmenin keyfi hiçbir şeyde yok. Dağ, deniz, orman ya da şehir manzarası olduğu fark etmeksizin, böyle bir havuzun tadını çıkarmak her durumda olağanüstü bir deneyim olsa gerek.

6. Küçük havuzlar

Özellikle küçük bahçeler için ideal bir çözüm sunan bu havuzda yaşlısı genci birlikte eğlenebilir, havuza kolaylıkla girip çıkabilirler. Hatta sıcak günlerde hızlı bir duş niyetine bile kullanabilirsiniz.

7. Doğru ışık, güzel havuz

Kim demiş havuzlar hep mavi renkte olmak zorunda diye. Bunun yerine parlak yeşil ya da sarı bir havuza ne dersiniz? Doğru ışıklandırma ile havuzunuza kişisel bir dokunuş katmak her zaman mümkün.

8. Çifte havuz

İki tane havuza sahip olmak dururken neden biriyle yetinesiniz ki? Özellikle bu örnekte havuzların simetrik konumlanışı, evin mimarisindeki simetriyle kusursuz bir uyum sağlayarak havuzlara müthiş bir cazibe katıyor.

9. Mozaikli havuzlar

Yüzer misiniz yoksa seyrine mi bakarsınız size kalmış ama bu havuzun tabanındaki mozaik deseni insana sanki mercan kayalıkları arasında yüzüyormuş hissini verebilir.

10. Manzaralı havuzlar

Kapalı havuzdan manzara seyretmek her zaman mümkün değil ama bu örnekteki gibi bir havuzdaysanız işler tamamen değişiyor. Şehrin ortasındaki bir çatıda yer alan bu havuzda yüzüp, sonra da şehir manzarasını seyretmek büyük bi zevk olmalı. Günün her saatinde, yılın her mevsiminde…  Dış mekânlar için daha çok ilhama ihtiyacınız varsa aşağıdaki yazılara da göz atmayı deneyebilirsiniz:  

Peyzaj tasarımının 8 şahane örneği  

Yaz balkonları için ipuçları

Dünyanın dört bir yanından en güzel yüzme havuzlarını bu yazıda derledik. 
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!