Ankara'da bir firmadan göz alıcı bir mutfak tasarımı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ankara'da bir firmadan göz alıcı bir mutfak tasarımı

Homify TR Homify TR
Mimayris Proje ve Yapı Ltd. Şti. – Bağlıca'da Mutfak Tasarımı:  tarz
Loading admin actions …

Hem güzel, hem ferah, hem de kullanışlı bir mutfak tasarımı hayatımızı kolaylaştırır, yaşam kalitemizi yükseltir, evimizin değerini arttırır ve estetik olarak da göz zevkimize hitap eder. Mutfak dekorasyonlarının diğer yaşam alanlarından daha önemli olmasının nedeni özellikle mutfakta çokça zaman geçirilen evlerde bu alanların çok yönlü ve trafiği fazla yaşam alanları olmasıdır. Mutfaklar çoğu zaman hem sosyal açıdan hem de kullanım açısından evlerin en önemli odalarını oluşturur. Zaten bu yüzden, profesyonel dekoratör ve iç mimarlar mutfakları genellikle evlerin kalbi olarak tanımlar. 

Güzel bir mutfak, her zaman ev sahiplerinin kalbini çalmayı başarır. Bu yüzden bir ev satın alırken ya da kiralarken ilk baktığımız yaşam alanlarının başında mutfaklar gelir. Çoğu insan, mutfak tasarımına göre ev seçiyor. 

Sayfalarımızda her zaman sizlerle ilham verici ve hayran bırakan mutfak tasarımlarını paylaşıyoruz. Bu yazımızda ziyaret edeceğimiz mutfak ise hem planıyla, hem ferah tasarımıyla, hem kullanışlı özellikleri ve estetik dokusuyla sayfalarımızın öne çıkan çarpıcı ve başarılı tasarımlarından biri. Ankara’da yer alan Mimayris Proje ve Yapı isimli deneyimli ve uzman kadrosu ile göz dolduran firma tarafından tasarlanan ve uygulanan bu mutfak projesinde malzeme olarak MDFLAM paneller ve boyalı cam kapaklar tercih edilmiş. Sosyal olarak da oldukça yoğun kullanılan mutfakta, çalışma alanı ve yemek masası dışında bir de TV köşesi ve oturma alanı bulunuyor. Konforun fonksiyonellikle, ferahlığın modern bir estetikle iç içe geçtiği bu mutfağın tasarım ve uygulaması ise 35000 TL’ye mal olmuş. 

Ferah, fonksiyonel ve şık

Mimayris Proje ve Yapı Ltd. Şti. – Mutfak Dolaplar:  tarz Mutfak
Ahşap doğallığının beyaz sadeliği ile harmanlandığı renk seçimi ile ferah bir kontrast oluşturulan mutfak daha ilk bakışta ne kadar fonksiyonel ve şık bir yerleşim ile planlandığını gösteriyor. Olabilecek en geniş alana yayılan ve böylece bir hayli büyük ve kullanışlı bir çalışma tezgah alanı sunan tasarımda tezgah altında ahşap desenli levhalar, tezgah yüzeyinde ise açık renkli lake malzeme tercih edilmiş. Tezgahın oturma alanı ile sırt sırta tasarlanması oldukça fonksiyonel bir kullanım oluşturuyor. Tavandaki aydınlatma ve dekor bölümlenmesi de bu iki fonksiyonel alanı vurgulayacak şekilde tasarlanmış.

Verimli ve çok yönlü alan kullanımı

Mimayris Proje ve Yapı Ltd. Şti. – Yemek Bölümü:  tarz Yemek Odası
Geniş bir mutfak alanı herkesin hayali, ancak geniş mutfağı tasarlamak da sanıldığı kadar kolay değil. Çoğu zaman geniş alanlar mutfak çalışma alanı ve yemek alanı olarak ikiye bölünüyor. Oysa bu projede sıra dışı bir uygulama söz konusu. Yemek masası çalışma tezgahlarının olduğu bölüme yerleştirilerek ekstra bir oturma alanı oluşturacak bir kurgu ortaya çıkarılmış. Bu da oldukça kullanışlı ve çok yönlü bir çözüm olarak dikkat çekiyor.

Tezgah ve depolama alanları

Mimayris Proje ve Yapı Ltd. Şti. – Mutfak Bölümü:  tarz Mutfak
Duvara yaslanan tezgah ve mutfak dolaplarının yanı sıra ada tezgah ile de desteklenen ve oldukça geniş bir tezgah alanı oluşturulan tasarımda aynı yöntemle depolama alanlarının da maksimum verim ile yerleştirildiğini görebiliyoruz. Buzdolabını çevreleyen duvarın tamamının dolaplarla kaplanması ve bu duvarı kesen duvarda tezgah üstü dolapların kullanılması organizasyon için mükemmel bir genişlik ve ferahlık sunuyor. Lavabonun üzerindeki düşürülmüş cam kapak da dikkat çeken şık ve sıra dışı ayrıntılardan biri…

İncelikli ayrıntılar

Mimayris Proje ve Yapı Ltd. Şti. – Bağlıca'da Mutfak Tasarımı:  tarz Mutfak
Mimayris Proje ve Yapı Ltd. Şti.

Bağlıca'da Mutfak Tasarımı

Mimayris Proje ve Yapı Ltd. Şti.
Aksesuar ve tamamlayıcı tasarım ögeleri de özenle seçilmiş. Aydınlatma unsurlarının modern ve şık dokusundan yemek masasındaki sandalyelerin modern ve konforlu şıklıklarına ve köşedeki salon ağacının doğal ve canlandırıcı katkısına kadar her şey incelikle tasarlanmış diyebiliriz.

Oturma alanı

Mimayris Proje ve Yapı Ltd. Şti. – Köşe Takımı:  tarz Mutfak

Oturma alanında kullanılan köşe takımı ise projeye özel olarak ve genel tasarım anlayışına uygun şekilde tasarlanmış. Oturma odası konforunda ve modern bir estetik stille dizayn edilen bu köşe mutfağın adeta bir stüdyo daire gibi kullanılacak kadar çok yönlü bir yaşam alanı olmasına olanak veriyor.

Mimayris Proje ve Yapı, yalnızca ev dekorasyon ve tasarımları ile değil, ticari işletmeler için ürettiği projelerle de öne çıkan bir firma. İstanbul'da gurme kahvaltılık ürünler satan mağazanın iç mekan tasarımları başlıklı yazımızda da firmanın ticari bir mekan projesini ziyaret etmiştik.

Bu mutfak tasarımında en çok neyi beğendiniz? 
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!