İzmir Güzelbahçe'de modern villa tasarımı

Meral Eser Meral Eser
Güzelbahçe villa, ANTE MİMARLIK ANTE MİMARLIK Modern Evler
Loading admin actions …

Müstakil konutlar sunduğu avantajlar bakımından tercih ediliyor. Bahçeli ev hayali kuranların tercihi olan müstakil evlerin çeşitleri bulunuyor. Villa tipi projeler bunlardan biri. Bu yazımızda İzmir Güzelbahçe'de modern stil dizayn edilen bir villa projesine yer vereceğiz.

Cephe tasarımları ve yaşam alanları Ante Mimarlık tarafından yapılan projede ahşap giydirme cephe ve doğal taş kaplama uyumunu görebilirsiniz. İzmirli firma 2004 yılında kurulmuş. Mimari projeler, iç mekan tasarımı, uygulama projeleri, şantiye denetimi, arsa seçimi ve saha incelemeleri alanlarında hizmet veren firma Türkiye'de ve yurtdışında faaliyet gösteriyor.

Ante Mimarlık, aynı zamanda okul, mağaza, restoran, cafe gibi birçok farklı alanda 300'ün üzerinde farklı projelere imza atmış. Tasarımı bir bütün olarak alan firma; planlar, cephe tasarımları, iç mekan tasarımı, peyzaj ve uygulama projelerinde her aşamada profesyonel destek veriyor.

İzmir Güzelbahçe'de konumlanan villa 2.565 m² alana yerleşiyor. 284 m² kapalı alandan oluşuyor. Ante Mimarlık imzası taşıyan bahçeli villa projesini cephe tasarımlarıyla birlikte yakından tanımaya başlayalım.


Modern ve şık bir villa

1. kat planı ANTE MİMARLIK Modern Evler villa tasarım,bahçe +havuz,salon,mutfak,peyzaj
ANTE MİMARLIK

1. kat planı

ANTE MİMARLIK

Bahçe ve havuz alanına çıkış olan bu kat bünyesinde 50 m² genişliğinde bir salon, TV odası, mutfak ve kiler bulunuyormuş. Kullanıcı ihtiyaçlarını esas alan Ante Mimarlık mimarları, bu istekler doğrultusunda zemin kat planına TV odası tasarlamış. Huzur veren bahçe manzarası ve modern havuz modeli ile rüya gibi bir manzaraya eşlik ediyor.

Ante Mimarlık; mimar, iç mimar, görselleştirme ve grafik tasarımcılardan oluşan güçlü ekibi ile her proje için ayrı araştırma ve tasarım grupları oluşturarak çalışıyor. Modern ve çağdaş stil çizgilerle konut projelerinden ticari yapılara birçok alanda hizmet sunuyorlar.


Villa girişi ile yol ilişkisi

Bina girişi ile yol ilişkisini burada görebilirsiniz. Otopark sorunu çözümleniyor. Oto araçlarının giriş ve çıkışı ana bina girişini kapatmayacak şekilde yola bağlantılı olarak konumlandırılmış. Bina girişi ile üst kat ilişkisinde bir galeri boşluğu mevcut ve mekana ferahlık katıyor.

Modern villa projesinde cephelerde geniş pencere açıklıklarıyla doğal ışığı muntazam alan mekanlar dizayn edilmiş. Geniş pencere açıklıkları aynı zamanda mekanları daha ferah ve geniş gösterir.


2. kat planı

2. kat planı ANTE MİMARLIK Modern Evler iç mekan tasarım,mimari tasarım,villa tasarım,dış cephe tasarım,havuz,bahçe,izmir mimarlık,ante mimarlık,karşıyaka
ANTE MİMARLIK

2. kat planı

ANTE MİMARLIK

İkinci katta 2 adet yatak odası ve çalışma odası bulunuyor. Geniş olan yatak odasında giyinme odası , banyo ve havuza bakan geniş bir balkon tasarlanmış. İkinci yatak odasında ise alanı daraltmamak adına yalnızca banyo dizayn edilmiş. Görüldüğü üzere havuz keyfi ile iç açıcı bir bahçe manzarası mevcut.

Dış cephe tasarımı

Dış cephe tasarım ANTE MİMARLIK Modern Evler mimari tasarım,villa tasarım,galeri boşluğu
ANTE MİMARLIK

Dış cephe tasarım

ANTE MİMARLIK

Ahşap giydirme cephe uygulamaları ve doğal taş kaplama ile modern bir cephe dizayn edilmiş. Doğal malzemelerle nefes alan yapı, tasarım amacı ve mekana göre materyaller seçilerek dizayn edilmiş. Giydirme cephe uygulamaları estetik bir görünüm sağlarken üst yapının hafifletilmesini sağlıyor. Hem şık hem de göze hitap eden bir sonuç ortaya çıkıyor.


Huzurlu ve sakin

Cephe konumlama ANTE MİMARLIK Modern Evler iç mekan tasarımı,dış cephe,çalışma odası,aydınlıklar
ANTE MİMARLIK

Cephe konumlama

ANTE MİMARLIK
Kullanıcı ihtiyaçları esas alınarak tasarlanan villa projesi, birçok insanın hayallerini süsleyebilir. Villanın ikinci katında bulunan çalışma odası giriş cephesinde konumlandırılmış. Havuz ve bahçe yönüne bakan ikinci kat yatak odası balkonlarının daha keyifli hale gelmesi amaçlandırılmış.

Veranda ve havuz keyfi

Veranda ve havuz ANTE MİMARLIK Bahçe havuzu villa tasarım,havuz,veranda,mimari tasarım
ANTE MİMARLIK

Veranda ve havuz

ANTE MİMARLIK

Havuz ile yakın ilişkili veranda dizaynını burada görebilirsiniz. Villaların gayrimenkul değerini arttıran unsur olarak veranda ve havuz modeli tasarlanmış. Geniş bir veranda alanı ile son derece kullanışlı ve konforlu oturma alanları dizayn edilmiş. Havaların ısındığı günlerde konukların ağırlanması için muntazam bir düzen oluşturulmuş.


Ante Mimarlık imzası taşıyan bir diğer projeyi görmek için, ayrıca Balıkesir'de bir villanın iç mekan tasarımı yazımıza göz atabilirsiniz.


Villa tasarımını nasıl buldunuz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!