Modern mutfaklar

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Modern mutfaklar

homify.com.tr homify.com.tr
Kitchen Architecture:  tarz Mutfak
Loading admin actions …

Her geçen gün daha fazla evsahibi evinin mutfağını değiştirmek, daha modern alternatiflere yönelmek istiyor. Bunun elbette birçok nedeni var. Bunlardan biri bu tarz mutfakların minimalist tarzının mutfağı temiz tutmak açısından ekstra bir avantaj sunması. Bunun haricinde dikdörtgen biçimli olan bu mutfaklaın dar mekânlara sığdırılması daha kolay oluyor. Üçüncü olaraksa tarzın gitgide daha popüler olması sayesinde, evin satılması durumunda değerinin yüksek olması. 

Ama iş modern mutfak istiyorum demekle bitmiyor elbette, önemli olan nasıl bir modern mutfak istediğiniz. Bu konuda kafası karışık olan okurlarımız için dünyanın dört bir yanından bazı modern mutfak örneklerini derledik. Belki bu örnekler seçim yapmanızı kolaylaştırır.

Mutfağın ortasında bir ada

Kitchen Architecture:  tarz Mutfak
Kitchen Architecture

Contemporary townhouse

Kitchen Architecture

Mutfağı geniş olanlar için ilginç alternatiflerden biri tıpkı bir ada gibi mutfağın ortasına yerleştirilen böyle bir tezgâh olabilir. Dolaplar için ekstra alan açan bu tarz bir mutfak, yemek yapmayı sanat olarak görenler için de ideal mutfak dekorasyonu olabilir. Ayrıca misafirlerinizin önünde yemek yapmayı seviyorsanız, onlar etrafınızda sohbet ederken, siz de iş üstündeyken yeteneklerinizi onlara sergileyebilirsiniz.

Uzun ince bir mutfak

Kitchen Architecture:  tarz Mutfak
Kitchen Architecture

Luxury London apartment

Kitchen Architecture

Bu sahne kimilerine tanıdık gelebilir. Fazla hareket alanı bırakmayan ince uzun bir mutfak. Eğer evinizde durum buysa, yer sıkıntınız varsa, modern bir mutfaktan büsbütün vazgeçmek yerine, daha akıllıca dekorasyon seçimleri yapmayı düşünebilirsiniğz. Sözgelimi birçoğu gereksiz olan tezgâh-üstü elektronik aletlerden vazgeçmek sizi yer anlamında bir hayli rahatlatacaktır. Bu konularda uzman değilseniz ve yukarıdaki gibi bir mutfak istiyorsanız, belki de işin uzmanına danışmak en iyi çözüm olabilir.

Tarzların dansı

The Leicester Kitchen Co:  tarz Mutfak
The Leicester Kitchen Co

Handleless Kitchens Leicester

The Leicester Kitchen Co

Parlak malzemeler, paslanmaz çelik ve huş ağacının karışımı bu müthiş modern mutfak tasarımını ortaya çıkarmış. Zaten modern mutfakların en önemli özelliklerinden biri de tek bir malzeme ya da renge mahkûm olmak yerine, bu örnekte görüldüğü gibi yaratıcı sentezlere gidebiliyor olmanız. Bu mobilya seçimi ve dekorasyon pratik ve işlevsel olmasının yanısıra, minimalizm düşkünleri için de ideal ortamı sunuyor.

Kare mutfak

Laura Gompertz Interiors Ltd:  tarz Mutfak
Laura Gompertz Interiors Ltd

Westbourne Grove, Notting Hill, London Kitchen

Laura Gompertz Interiors Ltd

Apartman dairelerinde alanların sınırlı olması oradaki hayatınızı da sınırlayacak diye bir kural yok. İşte size kare biçimindeki dar bir odanın işlevli ve zevkli bir mutfak haline nasıl getirilebileceğinin bir örneği. Tamam, bu mutfakta çok fazla insanı ağırlayamazsınız, ama isterseniz bar taburelerinde, isterseniz pencerenin önünde ayakta zevkli bir akşam yemeği deneyimi yaşayabilirsiniz. Burada tasarımcının en cesur kararlarından biri tezgâhı mutfağın ortasına bir ada gibi yerleştirmek olmuş, ki bu mutfağı özgün ve stil sahibi haline getiren etken de bu.

Manzaralı bir mutfak

CATO creative:  tarz Mutfak
CATO creative

Family Living

CATO creative

Son olarak, dış mekânla neredeyse bütünleşmiş gibi görünen bir mutfağı inceleyelim. Buzlu camdan mutfak tezgâhı hem temiz tutulabilmesi, hem de estetik cazibesi açısından şahane bir seçim. Çelik yüzeylere göre hem daha az çizilip lekelenen, hem de çok daha kolay temizlenen bir malzeme olduğu kesin. Ayrıca ince uzun bir odanın nasıl işlevsel kullanıldığını da görmeniz mümkün, özellikle en arkadaki küçük oturma grubuna kurulup bir şeyler içmek müthiş bir zevk olmalı.  

Modern mutfaklar hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Bu fikirlerden herhangi birini kendi evinize uygulamak ister miydiniz?

Daha fazla orijinal mutfak fikrine ihtiyacınız varsa, ’Görüp görebileceğiniz en cool mutfaklar’ yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

Modern mutfak isteyen okurlarımız için birkaç parlak mutfak dekorasyon fikri.
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!