Kocaeli Körfez’den butik villa tasarımı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Kocaeli Körfez’den butik villa tasarımı

nihal e. nihal e.
Halif yapı – BUTİK VİLLA : tarz Oturma Odası
Loading admin actions …

Her insanın hayali kendine ait bir eve sahip olmaktır. Günümüzde ev satın almak isteyenler için müstakil, apartman dairesi, prefabrik gibi çeşitli ev modelleri mevcut. Bu evlerden biri de villalar. Geçmiş yıllarda sadece yüksek gelir grubuna ait insanlar villa sahibi olabiliyordu. Şimdi ise pek çok kişinin bütçesine uygun villa modelleri mevcut. 

Girişten anlayacağınız üzere bugün size tanıtacağımız proje, Halif Yapı tarafından tasarlanmış bir butik villa. Firma, 1999 yılından beri piyasada olup 2015 yılında kurumsallaştı. Bu alanda önde gelen şirketlerden biri olan Halif Yapı, konut projeleri dışında; otel, ofis ve fabrika gibi ticari kurumların tasarımını da yapıyor. Firma iç mimarlık uygulamaları, A dan Z ye dekorasyon, iç tasarım, mevcut bir mekanın yeniden dekore edilmesi, tadilat, ısı ve su yalıtımı gibi çok çeşitli hizmetler sunuyor. Bunları yaparken ücretsiz keşif, anahtar teslim çalışma ile hızlı ve bütçeye uygun çözümler de sağlıyor.

Aşağıda fotoğraflarını detaylı olarak inceleyebileceğiniz butik villa, Körfez’de bulunuyor ve toplam alanı 250 metrekaredir. Benzer projeler konusunda uzman ekibe ve tecrübeye sahip Halif Yapı tarafından villanın tasarımı ve uygulaması gerçekleştirilmiş olup yaklaşık olarak 15 gün sürmüştür.

Kırmızı tuğla duvar

Halif yapı – giriş vestiyer: tarz Duvarlar
Halif yapı

giriş vestiyer

Halif yapı

Giriş kapısının hemen yanında bulunan duvar ilk andan itibaren kırmızı tuğla duvarlarıyla dikkat çekiyor. Mekana hem modern hem endüstriyel bir hava katan taş kaplama, rengiyle de görsel çekiciliği arttırıyor.

Giriş bölümü

Halif yapı – giriş kapısı : tarz Ön kapılar
Halif yapı

giriş kapısı

Halif yapı

Koyu ahşap renkli giriş kapısıyla uyumlu olarak petek ve su hattının üstü koyu ahşap dolapla kamufle edilmiş. Zemin de kapı gibi koyu ahşaptan yapılma. Kapının sağ tarafında ise ahşap çerçeveli bir ayna ise tuğla duvar üzerine monte edilmiş ahşap bir vestiyer mevcut.

Şömine

Halif yapı – salon : tarz Oturma Odası

Şöminenin bulunduğu duvar kaplamasına giriş bölümünde olduğu gibi tuğla duvar uygulanmış. Sadece bu defa siyah taş tercih edilmiş. Bu siyahlık mekanın kalanındaki beyaz duvarlarla hoş bir kontrast sağlıyor.

Salon

Halif yapı – salon: tarz Oturma Odası

Salon oldukça geniş ve ferah olup L şeklinde tasarlanmış. Zeminde yine koyu bir ahşap kaplama mevcut. Bu salonda aynı zamanda birkaç pencere ve balkon bulunuyor.

Kemerli geçiş bölümü

Halif yapı – BUTİK VİLLA : tarz Küçük Mutfak
Halif yapı

BUTİK VİLLA

Halif yapı

Mutfakla salon ayrı alanlara sahip olmakla birlikte salondan mutfağa geçişte bir kapı yerine kemerli bir geçiş bölümü yapılmış. Peteklerin ahşap kaplaması ve pencerelerde kullanılan stor modelleri mutfak tezgahı ile aynı renk seçilerek uyum sağlanmış.

Mutfak

Halif yapı – mutfak: tarz Küçük Mutfak

Tasarımcılar, dar mutfak alanını kullanışlı bir şekilde organize ederek her iki duvara mutfak ünitesi eklemiş. Sol taraftaki tezgahta lavabo bulunurken karşısındaki tezgahta ocak mevcut. Bu açıdan bakıldığında mutfağın ikinci girişi olduğu da görülüyor.

Ahşap tezgah ve seramik duvar

Halif yapı – Mutfak : tarz Mutfak üniteleri

Mutfak ünitesinin detaylarını inceleyebileceğimiz bu fotoğrafta tezgahların zemin gibi ahşaptan yapıldığı görülüyor. Dolaplar ise açık tonlu. İç duvara beyaz seramik kaplama uygulanmış.

Işık oyunları

Halif yapı – merdiven: tarz Merdivenler
Halif yapı

merdiven

Halif yapı

Üst kata erişim sağlayan merdiven açık tonlu mermer kaplama olup alüminyum parmaklığa sahip. Duvarla aynı renkteki merdiven bu sebeple ferahlık hissini güçlendirmiş. Tavan aydınlatmasına ek olarak basamaklara uygulanan LED ışık hoş bir görsel efekt yaratmış.

Merdiven

Halif yapı – koridor: tarz Koridor ve Hol

Villanın koridor bölümünde bir başka merdiven daha görüyoruz. Bu defa koyu ahşaptan bir merdiven tasarımı söz konusu.

Banyo lavabosu

Halif yapı – BUTİK VİLLA : tarz Banyo
Halif yapı

BUTİK VİLLA

Halif yapı

Banyonun lavabo ünitesi oldukça modern ve estetik bir kombinasyona sahip. Oval şekilli lavabo, klozet gibi siyah renkli. Duvarlar granit kaplama olup lavabo tezgahında ve diğer parçalarda ahşap kullanılmış.

Jakuzi

Halif yapı – jakuzi: tarz Banyo

Butik villaya konfor sağlayan bölümlerden biri yatak odasının içindeki jakuzi. Ahşap kaplama jakuzi, ev sahiplerinin villanın keyfini çıkarması için düşünülmüş. Evin diğer odalarında olduğu gibi jakuzi ışığı için de odak noktalı aydınlatma uygulanmış.

Yatak odası lavabosu

Halif yapı – yatak odası lavabosu: tarz Banyo
Halif yapı

yatak odası lavabosu

Halif yapı

Yatak odasında jakuzi dışında bir de lavabo ünitesi mevcut. Firma yatak odasının bir köşesini ebeveyn banyosuna dönüştürerek daha kullanışlı ve lüks bir alan yaratmış.

Çatı katı

Halif yapı – BUTİK VİLLA : tarz Beşik çatı
Halif yapı

BUTİK VİLLA

Halif yapı

Villanın çatı katı oldukça geniş olup tamamı ahşap lambri ile kaplanmış.

Yaratıcı depolama tasarımı

Halif yapı – BUTİK VİLLA : tarz Beşik çatı
Halif yapı

BUTİK VİLLA

Halif yapı

Çatı katının eğimli tavanına karşı duvar bölümlerinde çeşitli depolama alanları tasarlanmış. Kimi açık kimi kapaklı bölümler farklı eşyalara uygun görünüyor.

Tuvalet lavabosu

Halif yapı – tuvalet lavabosu: tarz Banyo
Halif yapı

tuvalet lavabosu

Halif yapı

Son olarak butik villanın tuvaletini görüyoruz. Kare şekilli lavabo musluk tasarımı ve rengiyle dikkat çekici.

Firmaya ait başka projeler incelemek isterseniz dergimizin 'Kocaeli’nden mutfak tasarımları ve uygulamaları' başlıklı yazısına göz atabilirsiniz.


Bu şık villanın en çok hangi odasını beğendiniz?
Casas inHAUS: tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!