Antalya'daki bir firmadan modern mutfak tasarımları

umit atdağ umit atdağ
Mutfak PRATIKIZ MIMARLIK/ ARCHITECTURE Akdeniz Mutfak
Loading admin actions …

Mutfaklar, evde çokça vakit geçirdiğimiz alanlardan bir tanesidir. Bu nedenle mutfak tasarımları fonksiyonel özelliklere sahip, pratik yaşam imkanı sunacak şekilde tasarlanmalı ve hayata geçirilmelidir. Günümüz teknolojisi ile tasarlanan modern mutfaklar bu özelliklere sahip olmakla birlikte görsel olarak da kusursuz mutfaklardır.

Bu yazımızda modern mutfak tasarımları yapan Pratikiz Mimarlık tarafından tasarımları yapılmış modern mutfakları inceliyoruz. Birbirinden farklı evler için tasarlanmış ve hayata geçirilmiş olan bu mutfaklarda tüm detaylar düşünülmüş. Modern mutfak tasarımları pratik mutfak yaşamına imkan verirken bir taraftan da görsel olarak genel dekorasyonun tüm izlerini taşıyan mükemmel dekorasyonlara sahip. Mutfak tezgahından, ankastre setlerin yerleşimine kadar en küçük detayların bile özenle tasarlandığı bu mutfaklar evinize farklı bir hava katacaktır.

Birbirinden modern ve şık mutfak tasarımları yapan tasarım firmasının yapmış olduğu tasarımlara ve firma bilgilerine buradan ulaşabilir, eviniz için tarzınıza özel tasarımlar yaptırabilirsiniz.

Zıt renklerin tasarımı

Ferah bir iç mekan yaratmak adına beyaz ve siyah renkler kullanılmış. Mutfak adası olarak entegre bir mutfak masası kullanılarak açık mutfak ile salon arasında sanal bir sınır oluşturulmuş. Özel aydınlatma armatürleri ışığın daha özel alanları aydınlatmasını sağlamış.Gün ışığının kullanımı

Mutfak ile bağlantılı olan balkon aynı zamanda mutfağın gün ışığından daha fazla yararlanmasını da sağlıyor. Geniş bir kapı pencere görevi görerek mutfak içine daha fazla gün ışığı girmesini sağlamış.


Mutfak tezgahı ve dolap kombinasyonu

Mutfağın ana kısmını incelediğinizde işlevsel bir mutfak tezgahı dekorasyonu yapıldığını görebilirsiniz. Bulaşık makinası ve fırını barındıran mutfak tezgahı dolaplara göre daha açık renk olan gri olarak tercih edilmiş ve bir geçiş rengi olarak kullanılmış.

Küçük mutfak tasarımı

Mutfak alanı küçük olan yerlerde '' U '' ve '' L '' konsept mutfak tasarımları yapan firma bu mutfak için L konsept tercih etmiş. Bu tercih ile mutfak tezgah alanını uzatmış ve tasarımın daha işlevsel olması için bir yemek bankosu tercih edilmiş.


Küçük ve pratik mutfak

Mutfağın küçük olması bir dezavantaj olsa da pratik bir mutfak oluşmasının önüne geçmemiş. L konsept mutfak içinde bir mutfakta olması gereken tüm unsurlara yer verilmiş, ek olarak duvar rafları düşünülerek mutfak dolabı eksikliği giderilmiş.

Mutfak dolabı tasarımı

Mutfak alanı küçük olduğu için ihtiyaç duyulan mikrodalga fırın mutfak dolabı içinde tasarlanmış. Bu sayede mutfak içinde ekstra yer kaplamasının önüne geçilmiş. Renk geçişleri çok titiz bir şekilde yapılmış ve kahve renk ile gri kombinasyonu kusursuz bir şekilde hayata geçirilmiş.

Mutfak adası tasarımları

Geniş mutfakların vazgeçilmezi olan mutfak adası tasarımları da yapan firma geniş mutfaklar için özel tasarımlara imza atıyor. Mutfak adası önüne yemek bankosu gibi şık tasarımlar aynı zamanda özel aydınlatma tasarımları ile taçlandırılmış.

Restoran masası tasarımı

Mutfak adasını yemek masası olarak kullanmak yerine özel bir tasarım yapılarak ayrı bir yemek bankosu düşünülmüş. Ayrıca restoran masası konseptine göre yapılan tasarım mutfağın bir mutfaktan çok özel bir mekan olmasını sağlamış.

Dikdörtgen mutfak tasarımları

Modern mutfak tasarımları konusunda çok tecrübeli olan tasarım firması dikdörtgen mutfak tasarımlarında da farkını ortaya koymuş. Mutfak adasını bir mutfak sınırı gibi düşünerek yapılan tasarım aynı zamanda mutfağın daha özel bir forma sahip olmasını sağlamış.

Modern tasarım içinde özel renkler

Mutfak tasarımı yapılırken renk seçimleri de özel olarak yapılıyor. Fıstık yeşili ile süt kahve tonları aynı mutfak içinde çok çekici bir kombinasyona sahip. Mutfak planlayıcıları tarafından dekorasyonu yapılan bu mutfakta beyaz tabureler mutfak içindeki yeşil rengi bir adım öne çıkarmış.

Köşe konsept mutfak dolabı

Mutfak içinde ölü alan bırakmamak için köşe konsept dolap tasarımları yapılmış. Bu tasarım mutfak tezgahının köşegen şeklinde olmasını sağladığı gibi ekstra muhafaza alanı oluşmasına da katkı sağlamış.

U konsept mutfak tasarımları

Modern mutfak tasarımları yapan firma geniş mutfaklar için '' U '' konsept mutfak tasarımları da yapıyor. Daha fazla kullanım alanına sahip olan bu mutfakların bir diğer özelliği de alaktronik cihazların bir kolon içinde toplanmış olmasıdır. Bu durum hem elektrik tesisatlarının bir arada olmasını sağlıyor hem de kullanım açısından size kolaylık sağlıyor.

Geniş açıdan modern mutfak tasarımı

Geniş mutfak u konsept tasarımı ile göz boyuyor. Mutfağın hemen bitiminde beyaz renkli altı kişilik yemek masası mutfağın incisi gibi duruyor. Beyaz renk kahverengin daha fazla ön plana çıkmasını sağlamış.

Evinize özel bir mutfak yaptırmak istiyorsanız size özel ve pratik mutfak tasarımları hakkında bilgi sahibi olmanız şarttır. Bu nedenle mutfak tasarımı yapmadan önce '' Sade ve kullanışlı bir mutfak için 10 pratik fikir '' başlıklı yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

Bu mutfakları beğendiniz mi ? 

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!