İzmir Selçuk'ta eski bir dairenin modern dönüşümü | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İzmir Selçuk'ta eski bir dairenin modern dönüşümü

Meral Eser Meral Eser
Çarşı Daire Yenileme Projesi Orby İnşaat Mimarlık
Loading admin actions …

Eski binalar, renovasyon veya tadilat işleriyle elden geçirildiğinde değer kazanıyor. Eskiyen banyo ve mutfakların tesisatını tamamlayan armatür, lavabo ve eviye modeli gibi aksamların yeni ve fonksiyonel modelleriyle değişimi daha kullanışlı hale getiriyor. Görsel açıdan göze hitap edecek estetik bir görünüm sağlayan seramik zemin kaplamaları ve şık duvar dekorları dizayn edilerek fonksiyonel unsurlarla eski daire yenileniyor.

Bu yazımızda artık eskiyen bir dairenin çatı hasarlarının giderilmesinden mekanların baştan aşağı modern dönüşümüne bir uygulama projesine yer verdik. Asma tavan uygulamaları ile ısı ve rutubet sorunu çözülmüş, birinci sınıf Kütahya seramik kaplama uygulanmış, lake ahşap boyama uygulamaları ile evin eski görünümünden eser kalmamış. Çatı uygulamalarında ise rutubet sorunları giderilmiş.

Aydınlatma sistemleri elden geçirilen daire projesi Orby İnşaat Mimarlık imzası taşıyor. İzmir, Aydın ve çevresinde birçok inşaat ve bakım onarım işlerini gerçekleştiren firma, 2015 yılından beri Türkiye genelinde hizmet veriyor. 10.000 m²'den fazla inşaat tecrübesi bulunan firma; 3D görselleştirme, tasarım, mimari projeler, renovasyon ve tadilat işleri ile uygulama projelerinde hizmet veriyor. Projelerin başlangıç ve bitiş süresi belirlendikten sonra, yüksek kalite standartlar ve kullanıcı ihtiyaçlarını esas alan projelendirme unsurları doğrultusunda deneyimli teknik ekip hizmet sunuyor.

1982 yılında inşa edilen ve bugüne dek herhangi bir tadilat uygulaması bulunmayan dair projesi, İzmir Selçuk'ta bulunuyor. 110 m²'lik bir alana yerleşen 2+1 daire projesinin iç mekan görsellerini yakından inceleyelim. Banyo ve mutfaklardan odalara eski halinden eser kalmayan yenileme projesinin önce ve sonra fotoğraflarına mutlaka göz atın!


Eski mutfak

Selçuk merkezde bulunan eski dairenin mutfağından bir görünüm. 2+1 olan dairede herhangi bir onarım görmeyen iç mekanların yenilenmesi için öncelikle bilgisayar ortamında 3 boyutlu mimari görselleştirme projeleri hazırlanmış. Ev dizaynı belirlendikten sonra dairenin altyapısı elden geçirilmiş. Zemin ve duvar kaplamaları, mutfak dolapları ve planlama yapılan değişiklikleri mutfağın yeni halinde gözlemleyebilirsiniz.


Eski banyo

Tavan ve duvarlardan zemine elden geçirilmesi gereken banyonun eski hali. Yıllara dayalı hasar oluşumları tespit edilerek firma tarafından deneyimli teknik ekip ile yeniden tasarlanıyor. Banyoda çamaşır makinesi için gömme dolaplar dizayn edilecek. Zemin, duvar ve tavan kaplamaları onarılacak. Duş teknesi ekipler tarafından monte edilecek.

Salon ve inşa süreci

Salon - Yapım Aşaması Orby İnşaat Mimarlık
Orby İnşaat Mimarlık

Salon – Yapım Aşaması

Orby İnşaat Mimarlık

Döşeme ve tavan kaplamalarının yanı sıra duvar yer döşemeleri yenilenecek. Aydınlatma sistemleri modern çözümlerle uygulama projesine dahil. Salonu baştan aşağı değiştirecek tüm kullanıcı ihtiyaçları esas alınıyor. Bu aşamada salonun tadilat esnası görünümünü gözlemleyebilirsiniz.

Laminat parke kaplama

Laminant Kaplama Çalışması Orby İnşaat Mimarlık
Orby İnşaat Mimarlık

Laminant Kaplama Çalışması

Orby İnşaat Mimarlık

İç mekanlarda sıcak bir atmosfer oluşturmak için laminat parke uygulamaları tercih ediliyor. Bu aşamada laminat parke uygulamalarını görebilirsiniz. Zemin kaplamalarında ağacın doku ve renklerini kullanmayı tercih edenler için ekonomik açıdan lamine parkeye oranla laminat parke uygulamaları daha uygundur.

Asma tavan uygulamaları

Salon - Asma Tavan ve Yalıtım Çalışmaları Modern Oturma Odası Orby İnşaat Mimarlık Modern
Orby İnşaat Mimarlık

Salon – Asma Tavan ve Yalıtım Çalışmaları

Orby İnşaat Mimarlık

Yalıtım unsurlarıyla modern aydınlatma sistemlerinin geçişlerinin sağlandığı ve muntazam bir görünüm sağlamak için gizlendiği asma tavan uygulamaları evin görünümünü büyük orada değiştiriyor. İç mekanda sıcak bir atmosfer oluşturmak için aydınlatma sistemleri deneyimli ekipler tarafından inşa ediliyor.

Balkon zemininde seramik kaplama

Natürel doku ve renk tonları mekanlara sıcaklık katar. Seramik kaplama uygulamaları için günümüzde doğal ahşap görünümlü materyaller mevcut. Ev dekorasyonu stiliyle uyumlu, sıcak bir atmosfer oluşturulmuş.

Giriş için seramik zemin kaplama

Giriş Zemin Seramik Kaplama Çalışmaları Modern Koridor, Hol & Merdivenler Orby İnşaat Mimarlık Modern Seramik
Orby İnşaat Mimarlık

Giriş Zemin Seramik Kaplama Çalışmaları

Orby İnşaat Mimarlık

Davetkar ve şık bir giriş için seramik zemin kaplama uygulamaları ile göze hitap eden bir sonuç ortaya çıkıyor. Seramik uygulamaları esnasından giriş alanından bir görünüm.

Banyo tadilatı aşaması

Banyo - Yapım Aşaması Orby İnşaat Mimarlık
Orby İnşaat Mimarlık

Banyo – Yapım Aşaması

Orby İnşaat Mimarlık

Banyo duvarlarındaki fayansların sökülmesi ve yen kaplama malzemelerinin uygulamaları yapılırken tadilat aşamasından görünüm. Banyonun atmosferini değiştirecek fayans uygulamaları için hazır bir zemin oluşturuluyor.

Yeni haliyle modern ve şık bir mutfak!

Mutfak - Tamamlanmış Hali Orby İnşaat Mimarlık
Orby İnşaat Mimarlık

Mutfak – Tamamlanmış Hali

Orby İnşaat Mimarlık

Aydınlatma sistemleri ile açık renk tonların ahenk oluşturduğu aydınlık ve ferah bir mutfak dizayn edilmiş. Modern çizgilerle donanımlı mutfağın eski halinden eser kalmamış. Son derece şık ve göze hitap ediyor.

Yatak odası yenilenmiş hali

Yatak Odası - Tamamlanmış Hali Orby İnşaat Mimarlık
Orby İnşaat Mimarlık

Yatak Odası – Tamamlanmış Hali

Orby İnşaat Mimarlık

Son derece ferah atmosferiyle yatak odasının yeni halinden bir görünüm. Duvar aplikleriyle göze hitap eden dekorlar hem estetik unsurlar taşıyor hem de fonksiyonel.

Banyo – Öncesi / Sonrası

Banyo - Öncesi / Sonrası Orby İnşaat Mimarlık
Orby İnşaat Mimarlık

Banyo – Öncesi / Sonrası

Orby İnşaat Mimarlık

Banyo dönüşümünü daha belirgin görmek için öncesi ve sonrasıyla bir arada gözlemleyebilirsiniz. Eskiyen ve bakımsız banyonun yeni hali göz okşuyor. Duvar kaplamalarından zemine yenilenmiş banyo ile dairenin mülk değeri artıyor.

Giriş holü – Öncesi / Sonrası

Giriş Holü - Öncesi / Sonrası Orby İnşaat Mimarlık
Orby İnşaat Mimarlık

Giriş Holü – Öncesi / Sonrası

Orby İnşaat Mimarlık

Tavan uygulamaları değiştirilen girişte zemin kaplaması uygulamaları esnasından bir fotoğraf görmüştük. Burada eski ve yeni haliyle büyük değişimi gözden geçirebilirsiniz. Ayna kapak gömme dolaplar ile akılcı depolama sistemleri dizayn edilmiş.

Yatak odası – Öncesi / Sonrası

Yatak Odası - Öncesi / Sonrası Orby İnşaat Mimarlık
Orby İnşaat Mimarlık

Yatak Odası – Öncesi / Sonrası

Orby İnşaat Mimarlık

Ahşap rengi ve dokusu ile şık ışıklandırma unsurlarıyla yatak odası dizaynında sıcak bir atmosfer oluşturulmuş. Açık renk duvarlar ise mekanı daha geniş göstereceğinden tercih edilerek yine tercih edilerek ferah bir atmosfer oluşturuluyor. Yatak odasındaki yüklük bölümü gömme şeklinde tasarlanmış. Anahtar prizlerde metal çerçeve uygulanmış.

 

Muftak- Öncesi / Sonrası

Muftak- Öncesi / Sonrası Orby İnşaat Mimarlık
Orby İnşaat Mimarlık

Muftak- Öncesi / Sonrası

Orby İnşaat Mimarlık

Eski fayanslar sökülerek yeni ve daha geniş mutfak tezgahı uygulamaları tamamlanıyor. Mutfağın eski hali eski moda fayanslar yerine daha modern ve şık bir görünüm sağlayacak kaplama malzemeleri kullanılmış. Tam donanımlı, şık ve modern bir mutfak dizayn edilmiş. Mutfak tezgahı ve dolap arasında kalan bölüm tamamen çimstone ile kaplatılmış.

Banyonun son hali

Banyo - Tamamlanmış Hali Orby İnşaat Mimarlık
Orby İnşaat Mimarlık

Banyo – Tamamlanmış Hali

Orby İnşaat Mimarlık

Daire yenileme projesinde yüksek lümene spot ledler kullanılmış. Daha iyi aydınlatma ve şık bir görünüm için ışıklandırma unsurlarına tüm dairede önem veriliyor. Banyo gömme çamaşır makinesi dolapları dizayn edilerek akılcı depolama sistemleri tasarlanmış. Çimstone özel taştan özel kesim yapılarak duş teknesi uygulaması tamamlanmış.

 

Davetkar ve şık bir giriş


15 cm. atrasit renk leke süpürgelikle tüm daire kaplanmış. Zeminde uygulanan laminat parke grubuda 10 mm. platinum serisi kullanılmış. Giriş holünde Kütahya Seramik'e ait iki farklı model, özel ebatlarda kesilerek uygulanmış.

 

Daireye ait kat planı

Kat planında mekanlar arası ilişkileri gözlemleyebilirsiniz. Mutfak ve odaların ilişkileri, yerleşim planı, banyo elemanlarının yeri görülebilir. Kapı konumu ve açılış yönleri plan düzleminde işlenmiş. Tüm dairenin tadilatı Orby İnşaat Mimarlık tarafından deneyimli teknik ekip tarafından tamamlanmış. Yıllara dayalı hasar oluşumları onarılmış, yeni ve modern görünümüyle şık bir daire dizayn edilmiş.

Orby İnşaat Mimarlık imzası taşıyan diğer projelerin yer aldığı dergi yazımıza göz atabilirsiniz. Örnek fikirler için Küçük ev dekorasyonu için 13 yaratıcı çözüm yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu yazımızı nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!