İstanbul’da bir firmadan çağdaş, ferah ve şık mekan tasarımları | homify

İstanbul’da bir firmadan çağdaş, ferah ve şık mekan tasarımları

Aydin Sanli Aydin Sanli
MİM102 GÖKTÜRK, MİMPERA MİMPERA İskandinav Mutfak Seramik
Loading admin actions …

Bir mekanın kullanıcının isteklerine uygun şekilde oluşturulması süreci, iç mimari tasarımdan başlar ve mobilya ve aksesuar seçimlerine kadar uzanır. Pencerelerin boyutlarından zemin döşemesinde kullanılan malzemeye, duvar renklerinden odada kullanılan desenlere kadar her şey tasarım sürecinin oldukça önemli parçalarını oluşturur. Tüm bu parçalara özenle ve tecrübeden gelen bilgelikle yaklaşabilen ve kullanıcının yaşam tarzını ve mekanların amaçlarını kavrayabilen profesyonel firmaların ortaya çıkardıkları tasarımlar her zaman göz kamaştıran ve ilham veren tasarımlar olmuştur.

Mimpera Mimarlık da tasarımları ile göz kamaştıran projelere imza atan profesyonel firmalardan. İstanbul’da konumlanan firma, mimari tasarım ve dekorasyon konularında birçok alanda hizmet sunuyor. Cephe tasarımı, proje geliştirme, 3D plan ve çizim, renk ve malzeme, dekorasyon, aydınlatma ve mobilya danışmanlığı gibi belirli alanlarda sizlere destek olan firma bir yapının mimari ve dekoratif tüm tasarım süreçlerinde görev alabilen geniş bir ekibe sahip. Yani Mimpera’ya yalnızca eviniz ya da iş yeriniz için danışmanlık hizmeti almak için başvurabileceğiniz gibi sıfırdan proje çiziminde, yeni bir ev yaptırırken, evinizi yenilerken ya da dekorasyonunuzu değiştirirken de gönül rahatlığıyla başvurabilirsiniz.

Aşağıda bu uzman ve deneyimli ekibin meydana getirdiği bazı öne çıkan tasarım projelerini derledik.

İç mimari tasarım

Salon MİMPERA Modern Oturma Odası Ahşap Ahşap rengi salon tasarımı,mimari proje,uygulama

Belirttiğimiz gibi, bir mekanın tasarımı iç mimari unsurlardan başlar ve zemin döşemesi ve duvar kaplaması gibi aslında arka planda kalan unsurlar genel görünüm ve konfor açısından çok önemli unsurlardır. Ahşap dokulu gri parkeler ile doğallık ve modern tarzın yansıtıldığı zemin döşemesi de bu odanın genel karakterini belirleyen en önemli seçimlerden birini oluşturuyor. Duvar renkleri, TV'nin bulunacağı duvardaki beyaz tuğla duvar kaplaması ve aydınlaşmalı duvar nişi uygulamaları da öne çıkan şık detaylardan.

Evinizin değerini arttıracak değişimler

Merdiven MİMPERA İskandinav Koridor, Hol & Merdivenler Ahşap Ahşap rengi merdiven,merdiven tasarımı,merdiven yenileme,dubleks daire,mimari proje,uygulama

İstanbul Göktürk'te konumlanan bu ev tasarımı, bir gayrimenkul geliştirme projesinin ürünü. Evinizi satışa çıkarmadan önce yapabileceğiniz en akıllıca yatırımlardan olan bu tür geliştirme projeleri ile gayrimenkulünüzün değerini arttırabilirsiniz. Pürüzsüz zeminler, merdiven alanında bu örnekte olduğu gibi demir profillerle modern ve yenilikçi bir tasarım, ferah ve şık duvarlar ve doğru aydınlatma uygulamaları ile evinizi çok daha kolay ve çok daha yüksek fiyata satabileceğiniz gibi , evin içindeki yaşam kalitesi ve konfor düzeyini de arttırmış olacaksınız.

Aydınlatma projeleri

Yatak Odası MİMPERA Klasik Yatak Odası Ahşap Ahşap rengi yatak odası tasarımı,mimari proje,uygulama

Dekorasyon ve tasarım projelerinde sık yapılan hatalardan biri mobilya yerleşimlerinden sonra aydınlatma projelerini oluşturmaktır. Işıklandırma bir mekanın en önemli dekorasyon unsurlarından biridir ve mobilya ve malzeme seçimi ile eşzamanlı olarak tasarlanmalı ve sabit ışıklandırma unsurları mobilyalardan önce yerleştirilmelidir. Bu örnekte modern bir yatak odası ışıklandırması görüyorsunuz.

Modern ve ferah yaşam alanları

Salon MİMPERA İskandinav Oturma Odası Masif Ahşap Rengarenk salon tasarımı,mimari proje,uygulama
İç mimari tasarım unsurlarından sonra mobilya seçimleri de elbette oldukça özenli bir şekilde tamamlanması gereken bir süreç. Mobilya tasarımlarında hem stil ve iç mimari özelliklere uyum, hem de mekanın kullanım amacının gözetilmesi gerekiyor. Beyaz kanepeyi tamamlayan kırmızı berjerler, açık tonlarda ahşap malzeme ile üretilmiş İskandinav stil yemek masası ile eşya kalabalığından kaçınılan minimalist, modern ve son derece ferah bir dekorasyon oluşturulmuş.

Kullanışlı ve şık bir mutfak

Mutfak MİMPERA İskandinav Mutfak Ahşap Ahşap rengi iskandinav,mutfak tasarımı,mutfak yenileme,mutfak dolabı,mutfak zemini,mimari proje,uygulama

Mutfaklar hem ev sahiplerinin en çok dikkat ettiği ve özen gösterdiği, hem de en zorlu tasarım ve uygulama süreçlerine sahip olan yaşam alanlarıdır. Mutfak tasarımlarında ferah ve aydınlık bir görünümün yanı sıra belli başlı işlevsel ünitelerin doğru tasarım ve yerleşimi mutlaktır. Şık bir mutfakta yalnızca iç açıcı bir estetik görünüm değil aynı zamanda kullanımı kolaylaştıran ve ergonomik bir tasarım bulunur. Mat siyah ve parlak beyazın göz kamaştırıcı kontrastı ile öne çıkan bu mutfak dizaynında da tüm bu özelliklere rastlayabiliyoruz.

Canlandırıcı bir tasarım

Açık Mutfak Planı MİMPERA İskandinav Mutfak Ahşap Ahşap rengi

Mimpera imzası taşıyan bir başka mutfak tasarımında ise kırmızı ve beyazın canlandırıcı kombinasyonu ile karşılaşıyoruz. Geniş mutfak dolapları ve tezgah alanına eşlik eden bar tabureleri ile oturma alanı da oluşturulmuş ada mutfak, mekana profesyonel mutfak havası ve pratikliği kazandırıyor.

Sanatsal ve konforlu bir mekan

ALTERNATİF ÇALIŞMA ORTAMI MİMPERA İç bahçe Ahşap Ahşap rengi içmekantasarımı,atölye,salıncak,çalışmaodası,dekorasyon,İç Dekorasyon

Bu fotoğraf ise, Galata’da konumlanan bir dairenin yaratıcı yazarlık atölyesine dönüştürülmesi hikayesinden bir parça. Sanatsal dokunuşlara eşlik eden salıncak koltuk konforu manzara ile bütünleşiyor.

Bu mekanın daha ayrıntılı fotoğraflarına ve dönüşüm hikayesinin bütününe göz gezdirmek isterseniz İstanbul Galata’da yaratıcı yazarlık atölyesi tasarımı isimli yazımıza tıklayabilirsiniz.

Siz bu örnek tasarımlardan en çok hangisini beğendiniz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Öne çıkan makaleler