İzmir Bostanlı'da iç mekan tasarımı ve uygulama projesi | homify

İzmir Bostanlı'da iç mekan tasarımı ve uygulama projesi

Meral Eser Meral Eser
Hande E. Konut ANTE MİMARLIK Mutfak üniteleri Kahverengi
Loading admin actions …

Ev dekorasyonu keyifli bir iş olduğu kadar, profesyonellerin desteğiyle akılcı çözümlerin ortaya çıktığı bir uzmanlık alanıdır. Konfor sunan bir ev dizayn etmek için, uzmanların desteğiyle hem estetik hem de fonksiyonel unsurları ön plana çıkarabilirsiniz. Bu yazımızda iç mekan tasarımında uygulanan stil ve akılcı çözümler ile ev dekorasyonunda fark yaratan bir projeyi ele aldık. İzmirli firma olan Ante Mimarlık imzası taşıyan projede iç mekan tasarımı ve uygulama projesi görselleri yer alıyor.

İzmir'de faaliyet gösteren Ante Mimarlık; mimari proje, iç mekan tasarımı ve uygulama projeleri alanlarında hizmet sunuyor. 2004 yılında kurulan firma, ayrıca şantiye denetimi, arsa seçimi ve saha incelemeleri alanlarında hizmet sunuyor. Ante Mimarlık, İzmir başta olmak üzere Türkiye'de ve yurtdışında faaliyet gösteriyor.

300'ün üzerinde farklı projelere imza atan Ante Mimarlık; okul, mağaza, restoran, cafe gibi birçok farklı konuda planlama, cephe tasarımı, peyzaj, iç mekan tasarımı ve uygulama projelerinde hizmet vermiş. Özellikle villa ve konut projelerinde mimari ve iç mekan tasarımı yapan ve bu alanlarda uzmanlaşan Ante Mimarlık; müstakil ev, konut siteleri ya da okul kampüsleri gibi farklı ölçeklerde tasarım çalışmaları ve uygulama projelerine devam ediyor. Ayrıca titiz kadrosu ve uygulama ekipleri ile tasarımını yaptığı mekanları hayata geçiriyor.

İzmir – Bostanlı'da iç mekan tasarımı ve uygulamasını üstlenen firmanın proje ismi: Hande E. Konut Projesi. Renklerin ahengi ve şık ışıklandırma unsurlarıyla bütünlük oluşturulan projede modern çizgiler hakim. İç mekan tasarımı ile ilgili daha fazla fikir için proje görsellerini yakından incelemeye başlayalım.
Konforlu ve şık bir salon

Salon aydınlatma ANTE MİMARLIK Duvar & ZeminResim & Çerçeveler
ANTE MİMARLIK

Salon aydınlatma

ANTE MİMARLIK

Renklerin ahengini öne çıkaran modern bir salon dizayn edilmiş. Lacivert koltuk takımı ile sarı bir koltuk kullanılan salonda, canlı renkleri ortaya çıkaran nötr renk tonlarıyla duvar ve zemin kaplamaları uygulanmış. Mimarların profesyonel desteğiyle dekoratif detaylardan biri ise, mobilya üzerine entegre olmuş aksesuarların doğru seçimi olmuş. Estetik unsurlarla ışıklandırma sistemleri uygulanmış. Modern avize modeli oturma odasını odak alırken, duvar dekorları için spot aydınlatma ve asma tavanda renkli ışıklandırma kullanılmış.


Yemek odası

Oturma alanı ile yemek alanı görevlerine göre ayrılıyor. Alanlar görevlerine göre ayırlırken; oturma grubu ile TV ünitesi konumlandığı alan ile yemek masasının konumlandığı alan benzer mimari dil taşıyor. Dekorasyonda kullanılan renk, doku ve malzemeler bakımından uyum, ahenk ve şıklık göze hitap ediyor. Duvara entegre edilen ayna, daha geniş ve ferah bir görünüm oluşmasını sağlıyor. Yansıma unsurlarıyla ayrıca derinlik katıyor.


Balkon tasarımı

Balkon tasarım ANTE MİMARLIK Modern Yemek Odası
ANTE MİMARLIK

Balkon tasarım

ANTE MİMARLIK

Hem yaz hem de kış aylarında balkon alanını daha kullanışlı kılan bir dekor oluşturulmuş. Soğuk hava koşulları göz önüne alınarak, pencere sistemi dizayn edilmiş. Balkon alanı daha verimli dizayn edilerek kullanışlı hale getirilmiş. Salon dekorasyonu ile uyumlu mobilyalar seçilerek bütünlük sağlayan bir dil kullanılmış.


Salonla bütünleşen giril

Karanlık, dar ya da kasvetli bir giriş yerine, doğru planlama ile daha ferah bir görünüm sağlanmış. Giriş alanı ile salon bir bütün olarak devam ettirilmiş. Aydınlık, ferah ve davetkar bir giriş dizayn edilmiş.

Yatak odasında pastel tonlar

Yatak odasında dingin bir atmosfer oluşturan pastel renk tonları kullanılmış. Pastel pembe tonları ile beyaz ve yumuşak kahve tonlu mobilyalar kullanılmış. Yumuşak renk tonları muntazam ışıklandırma unsurları ile buluşuyor ve göz okşuyor. Asma tavan arası kullanılan LED ışıklar spotlar ile desteklenmiş. Yatak başında ise duvar aplikleri kullanılarak dekoratif açıdan ahenk yakalanırken aydınlık bir atmosfer oluşturulmuş.


Modern mutfak

Ankastre mutfaklar ANTE MİMARLIK Mutfak üniteleri Kahverengi
ANTE MİMARLIK

Ankastre mutfaklar

ANTE MİMARLIK


Nötr gri tonu ile sıcak bir renk olan turuncu ile muntazam uyum sağlıyor. Nötr renkler, sıcak renk tonlarını ön plana çıkarıyor. Tam donanımlı mutfak dekorasyonunda modern çizgiler hakim. Geniş mutfak planlamasında yemek alanı için mutfağın en ferah ve aydınlık noktası, pencere önü yemek masası konumlanmış. Ankastre mutfak seti ile uyumlu dolaplar tasarlanırken, turuncu renk tonu mutfak dekorasyonunda sıcak bir atmosfer oluşturuyor.


Banyo dekorasyonunda siyah ve mavi

Banyo tasarım ANTE MİMARLIK Modern Banyo Siyah
ANTE MİMARLIK

Banyo tasarım

ANTE MİMARLIK

Siyahın hakim olduğu bu banyo dizaynında mavi tonları dinginlik katıyor. Bisazza cam mozaik kullanılarak ışıltılı ve parlak bir görünüm kazandırılmış. Evin diğer alanlarında olduğu gibi banyoda da şık aydınlatma unsurlarıyla ışıl ışıl bir atmosfer oluşturulmuş. Ante Mimarlık imzası taşıyan proje için iç mekanlarla ilgili daha fazla fotoğraf görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Şık ve elegan bir banyo

Banyo tasarım ANTE MİMARLIK Modern Banyo Siyah
ANTE MİMARLIK

Banyo tasarım

ANTE MİMARLIK

Dekoratif unsurlar, hem kullanıcılar hem de konuklar için göze hitap eder. Şık ve elegan çizgileriyle göze hitap eden bir banyo dizayn edilmiş. Koyu renklerin oluşturacağı karanlık atmosferi yumuşatacak siyah ve beyaz dokulu seramikler kullanılmış. Vitrifiye'nin siyah ile birleşerek çarpıcı ve farklı bir tarz ortaya çıkarması ise dekoratif açıdan fark yaratıyor.

Ante Mimarlık imzası taşıyan bir başka proje için, ayrıca Edremit’te rüya gibi bir modern villa projesi yazımıza göz atabilirsiniz.


Bu projeyi nasıl buldunuz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!