Banyo dekorasyonu için Türkiye'den ilham verecek 10 fikir | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Banyo dekorasyonu için Türkiye'den ilham verecek 10 fikir

Meral Eser Meral Eser
İ&M YILDIZ EVİ Modern Banyo yücel partners Modern
Loading admin actions …

Banyo dekorasyonu, fonksiyonel unsurların yanı sıra, dekoratif amaçlı, göze hitap edecek şekilde dizayn edilmelidir. Ev dekorasyonunda odalar kadar banyolara da özen gösterilmelidir. Hijyenik koşulların yanı sıra, temizlik gereçlerinin depolanacağı dolap sistemleri, mobilyalar ve aksesuarlar, ışıklandırma unsurları ile uygulanacak stil bir bütünü oluşturur. Banyolar aynı zamanda konukların kullanımına açık alanlardır. Ferah atmosferiyle göze hitap eden bir banyo dizayn etmek için işlevsel ve estetik unsurları göz önünde bulundurmak gerekir.

Banyo aksesuarları, görsel açıdan banyonuzu güzelleştiren kullanışlı materyallerdir. Bu yazımızda banyo dekorasyonu için Türkiye'den ilham verecek farklı projelere yer verdik. Banyo dolapları, dekoratif aynalar, şık duvar dekorları, aydınlatma aksesuarları ve lavabo üniteleri gibi ayrıntılar banyo dekorasyonunu tamamlayan unsurlardır.

Banyonuzu şık hale getirmek için banyo aksesuarlarını kullanarak uygulanacak stile göre detayları ön plana çıkarabilirsiniz. Banyo fayansları, aksesuarların seçimini etkileyebilir. Dekoratif amaçlı kullanılan aksesuarların yanı sıra, aydınlatma aksesuarları banyo dekorasyonunda uygulanacak stile göre seçilebilir. Örnek projelerde banyo aksesuarları için uygun fikirler bulabilirsiniz.


1. Klasik banyolarda duvar apliği ve avize şıklığı

Modern Banyo homify Modern

Banyonuzu dekore ederken uygulanacak stil belirleyin. Klasik stil aksesuarlar kullanmayı tercih ediyorsanız; avize modeli ile duvar aplikleri benzer klasik stil zarafet unsurları taşıyabilir. Dekoratif ayna modeli için ayrıntıların ön plana çıktığı şıklık ile uyum ve ahenk yakalayabilirsiniz. Aydınlatma aksesuarları banyonun stil ve tarzına göre çeşitlilik gösterebilir. Geometrik formların ön plana çıktığı bir banyo dizaynı için asimetrik askıt lamba modelleri kullanabilirsiniz.

Banyo fayansları geometrik formlar ya da desenler içerebilir. Buna uygun aksesuarlarla duvar dekorlarını şık hale getirebilirsiniz. Hem işlevsel hem de estetik unsurlarla banyo duvarlarını göze hitap edecek şekilde dizayn edebilirsiniz. Küçük banyolarda kullanışlılığı arttıracak fonksiyonel aksesuarlar kullanabilirsiniz. Dekoratif ayna modelleri ise banyo duvar dekorları için uygun olabileceği gibi küçük banyoları daha geniş ve ferah gösterecektir.


2. Göz alıcı banyo perdeleri

Banyo aksesuarları için atmosferi değiştirecek aksesuarları çeşitlidir. Banyo perdeleri mekanın atmosferin büyük ölçüde etkileyebilir. Örnek proje görüldüğü gibi kontrast renklerin ağırlıklı kullanıldığı klasik stil bir banyo dekorasyonunda duvar rengi ile kontrast bir tül perde modeli şıklık kazandırıyor.

Şamdan ve mumlar da banyo atmosferini etkileyen aksesuarlar arasındadır. Dingin bir atmosfer oluşturmanızı sağlayacak mumlar için şamdan modellerinin uygulanacak stile göre klasik ya da modern örneklerini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Duvar ve döşeme zemini ile kontrast oluşturan banyo aksesuarları aynı zamanda dinamik bir atmosfer oluşturacaktır.

3. Depolama sistemleri

İ&M YILDIZ EVİ Modern Banyo yücel partners Modern
yücel partners

İ&M YILDIZ EVİ

yücel partners

Banyolar, büyüklüğüne göre ekstra depolama alanlarına ihtiyaç duyabileceğiniz iç mekan birimlerinden biridir. Özellikle şehir yaşamını seçenler için apartman dairelerinde küçük banyolar mevcuttur. Temizlik gereçleri, alet ve cihazların akılcı depolanması için dolap sistemleri dizayn edebilirsiniz. Banyonuzu düzenli ve tertipli gösterecek banyo dolapları için ayrıca çekmece ve dolap kapağı kulplarını özel olarak seçebilirsiniz. Banyonuzda uygulanacak stile göre kapak kulpları bakır, altın sarısı, siyah ya da gümüş rengi tercih edilebilir. Banyolarda ahşabın rolü arttıkça buna uygun kapak kulpları modelleri çeşitli olacaktır.

4. Banyolarda dekoratif ayna unsuru

Banyo Tasarımı / Bathroom Modern Banyo homify Modern Seramik
homify

Banyo Tasarımı / Bathroom

homify

Aynalar, banyolarda dekoratif amaçlı ve fonksiyonel unsurlarla kullanılır. Lavabo kullanım alanlarında banyonuzun stiline göre ayna modeli seçebilirsiniz. Modern bir banyo dekorasyonunda sadelik, yalınlık ön plana çıkarılır ve klasik stil bir banyoda olduğu gibi aksesuarlarda detaylar ön plana çıkmaz. Geometrik ve dairesel formlar modern banyolar için uygundur.

Banyo tasarımcıları yeni bir banyo dizaynından tadilat işlerine birçok alanda hizmet sunarlar. Dekoratif amaçlı banyo dizaynı için ayrıca iç mimarlar ile bağlantıya geçebilirsiniz. Banyo elemanlarını yenilemek, hem kullanışlı hem de dekoratif amaçlı elden geçirmek için profesyonellerin çalışmalarına göz atabilir, beğendiğiniz çalışmalarla ilgili firmalarla bağlantıya geçebilirsiniz.

5. Banyo armatürü, çanak lavabo ve aksesuarların uyumu

Gül & Emin Timur Modern Banyo Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Gül & Emin Timur

Bilgece Tasarım

Uyum ve ahenk, görsel açıdan estetik unsurları ön plana çıkarmanın bir yoludur. Klasik ya da rustik stil bir banyo armatürü ile buna uygun fayans ve çanak lavabo modeli bütünleyici bir dekor oluşturuyor. Klasik banyo dekorasyonunda şık ve göz alıcı detay unsurlarını aksesuarlardaki ayrıntılar ile öne çıkarabilirsiniz. El havluları için dekoratif sepetler kullanabilirsiniz. Renk ve dokuların uyum ve ahengi ise göz okşayacaktır.

6. Kullanıcı ihtiyaçları ve estetik unsurlar

homify: modern tarz , Modern

Banyo aksesuarlarını seçerken kullanım ihtiyacına göre bir düzen oluşturmanız gerekir. Duvara monte dolap sistemleri yerden kazandırır. Kapalı raf sistemleri duvarları depolama amaçlı değerlendirebilirsiniz. Küçük banyolarda alan tasarrufu sağlayacak çözümlerin yanı sıra, açık raf sistemlerini hem ürünlerin muhafaza edilmesi için hem de objelerin sergilenmesi için kullanabilirsiniz. Dekoratif vazolar, bitki saksıları, şık aydınlatma aksesuarları gibi görsel açıdan renk ve ahenk katan aksesuarları banyonuzda kullanabilirsiniz. Banyo paspasları kullanım alanına göre farklı ebatlarda kullanılabilir, küvet ya da duş kabini çıkışı için ayrı bir banyo paspası kullanabilirsiniz.7. Tezgah üstü aksesuarlar

Kalafatoğlu Villa İç Mekan Modern Banyo VERO CONCEPT MİMARLIK Modern
VERO CONCEPT MİMARLIK

Kalafatoğlu Villa İç Mekan

VERO CONCEPT MİMARLIK

Banyo tezgahı hem araç ve gereçler için, hem de aksesuarların kullanımı için uygun bir zemindir. Kokulu mumlari biblolar, aromatik yağlar, beğeninize hitap eden kokulu sabunlar ve dahası… Banyo aksesuarları için tezgah üstü kademeleri raflar oluşturarak burada banyo aksesuarlarını sergileyebilirsiniz. Banyo tezgahının genişliği oranına göre aksesuar ebatları değişebilir. Dekoratif saksı ve çiçek saksılarının yanı sıra şık banyo aksesuarlarını belirgin bir stile göre seçebilirsiniz. Tropikal stil kokulu mumlardan tematik aksesuarlara birçok dekoratif unsuru göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

8. Banyolarda natürel dokular

Dingin bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız doğal malzemelerin kullanımı size hitap edebilir. Natürel dokularla huzur veren bir banyo atmosferi oluşturabilir, aranılan niteliklerde dinginlik sağlayacak unsurları bir araya getirebilirsiniz. Ahşabın banyolarda kullanımı geçmişe oranla artıyor. Günümüzde iyi yalıtımlı ahşap materyallerle duvar kaplamasından zemin kaplamasına şık örnekler bulmak mümkün. Doğadan aromatik kokuları ve natürel dokuları ön plana çıkaran banyo aksesuarları kullanabilirsiniz.

9. Banyolarda altın sarısı detaylar

Sinem ARISOY KEÇECİ Klasik Banyo Sinar İç mimarlık Klasik
Sinar İç mimarlık

Sinem ARISOY KEÇECİ

Sinar İç mimarlık

Hem klasik detaylar barındıran hem de göz karmaşası oluşturmayan şık bir banyo dizayn etmeye ne dersiniz? Banyolar, hem hijyenik koşullar açısından hem de dekoratif açıdan evin özenilen alanlarıdır. Konukların ağırlandığı banyolarda şıklık ön planda tutulur. Altın sarısı detaylarla uyumlu ve göze hitap eden bir banyo dizayn etmeyi düşünüyorsanız bu örneğimiz size hitap edebilir. Şık ve elegan bir banyo için lavabo, banyo aramatürü, şık duvar dekoru, duvara monte askılık sistemleri ve dekoratif ayna modeli benzer dil taşıyan altın sarısı öğelerle dizayn edilebilir.


10. Banyolarda dekoratif bitkiler

İç açıcı ve ferah bir banyo atmosferine tazelik ve canlılık katmaya ne dersiniz? Dekoratif bitki ve çiçekler banyolar için uygundur. Özellikle ışığın geliş açısı, yoğunluğu ve konuma göre bitki türleri çeşitlilik gösterecektir. Havayı temizleyen bitki türleri mevcuttur. Doğadan renkleri banyonuza taşırken ferah bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Banyonuzda uygulanacak stil ve tarza göre saksı modelleri değişiklik gösterebilir. Kontrast renklerle bir saksı modeli seçebileceğiniz gibi, dingin bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız pastel renk tonlarıyla şık bir saksı modeli kullanmayı tercih edebilirsiniz. Banyonuza renk ve ahenk katacak çiçekleriniz için modern ya da klasik vazo modellerini kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca Banyo dekorasyonunda farklı örnekler yazımıza göz atabilirsiniz.


Siz bu örneklerden hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!