Bodrumlu bir iç mimarlık firmasından yaratıcı dekorasyon çözümleri | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Bodrumlu bir iç mimarlık firmasından yaratıcı dekorasyon çözümleri

nihal e. nihal e.
Project 1 Akdeniz Oturma Odası 41 Yapı Bodrum Akdeniz
Loading admin actions …

Evinize ve iş yerinize ait mekanları dekore ederken çeşitli dergilerden, mağazalardan ve mobilya kataloglarından ilham almaya çalışırsınız. Ancak yaşam alanınızın tamamen size özel, benzersiz ve kişisel olmasını istiyorsanız bir profesyonelden yardım almanız gerekir. İç mimarlar iç mekan tasarımı yaparken, öncelikle sizin ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmaya özen gösterirler. Nasıl bir ev hayal ettiğinizi ve gereksinimlerinizin ne olduğunu öğrendikten sonra ise mevcut mekanı mümkün olabilen en işlevsel ve estetik hale getirmeye çalışırlar. Evinizi sizin için güzelleştirirken sadece fikir alışverişinde bulunmakla kalmaz, aynı zamanda günümüz teknolojisinden yararlanarak tasarımın bitmiş halini de gösterebilirler.

Bugün size tanıtacağımız 41 Yapı, Muğla- Bodrum merkezli çalışan bir iç mimarlık firması. Dekorasyonla birlikte tadilat işleri de yapan şirket, uzun yıllardır sektörde yer alan bir isim. Uzman bir kadroya sahip firma, sorumluluğunu üstlendikleri işlerde proje ekibi ile keşif aşamasında güvenlikten ödün vermeden, müşterilerinin de fikir ve isteklerini dikkate alarak en doğru projeyi ve alternatif çözümleri sunuyor. Aşağıda 41 Yapı firmasına ait çeşitli projelerden farklı dekorasyon çalışmalarına göz atabilirsiniz.

Akdeniz stili ferah bir oturma odası

41 Yapı imzası bulunan ilk oturma odası projesinde beyaz duvarları tamamlayan sıcak ahşap dikkat çekiyor. Davetkar tonuyla ahşap zemin, mekana samimiyet katan en önemli unsur. Oldukça geniş bir alana sahip oturma odası iki ayrı bölümden oluşuyor. Zemin farkı ve sürgülü kapılarla ayrılan oda, iki farklı alan şeklinde de kullanılabilir veya aynı oda içerisinde mobilyaları işlevine göre bölmek için de tercih edilebilir. Sürgülü kapılar, arzuya göre duvar içine gizlenebileceği için son derece kullanışlı. Mobilyalara gelince, üst tarafta siyah deriden konforlu bir dinlenme koltuğu göze çarpıyor. Üç basamakla inilen diğer bölümde ise çalışma alanı, oturma odasının içine yerleştirilmiş. Sandalye gibi kenarları siyah renkli çalışma masası, tıpkı bir konsol gibi düşünülerek kanepenin hemen arkasına yerleştirilmiş. Çeşitli minderlerle donatılmış kanepenin önünde ise gri bir halı mevcut. Koltuğun hemen yanında yer alan küçük sehpa ise ihtiyaca göre kullanılıyor. Çok sayıda pencere olması, oturma odasına aydınlık sağlıyor.

Beyazlar içinde

Bir başka projede tamamen beyazlara bürünmüş bir oturma odası görüyoruz. Beyaz rengi, özellikle küçük mekanlar için kullanışlı bir renk. Bu oturma odası ise küçük değil, fakat beyaz ile daha ferah bir atmosfer elde edilmiş. Duvarlarla birlikte zemin, halılar, sehpalar ve koltukların da beyaz olduğu oda zarif aksesuarlar ve modern aydınlatma ile elegan bir tarza sahip. Oturma odası geniş olduğu için televizyon bölümüne geniş bir kanepe yerleştirilirken arka tarafta başka bir oturma grubu daha yer alıyor. Perdeler ise bej rengi tüllerden tercih edilmiş.

Açık planlı yaşam

Son derece geniş bir mekana sahip bu evde, mevcut alandan maksimum yararlanmak için açık plan tercih edilmiş. En geride gördüğümüz açık mutfak, L şeklinde olup ön kısmında büyük bir yemek masası yer alıyor. Orta kısımda üst katlara erişim sağlayan, heybetli bir merdiven var. En önde ise bir kanepe ile iki tekli koltuktan oluşan oturma grubu mevcut. Merdiven boşluğunun açık raf haline getirilmesi ise depolama ihtiyacını karşılıyor.

Duvar resimleriyle öne çıkan bir oda

İçerisinde çalışma alanı bulunan bir diğer oturma odasında, İskandinav stile uygun şekilde bolca aksesuar dikkat çekiyor. Beyaz taşlı duvarları daha estetik hale getirmek için siyah çerçeveli pek çok resim kullanılmış. Bu resimlerin duvara asılma şekli de hayli yaratıcı. Farklı boyutlardaki resimleri yan yana dizilirken siyah renkli bir duvar rafıyla tamamlanmış.

Enfes manzarasıyla çalışma alanı

Bu projede devasa bir pencereye sahip son derece modern bir çalışma alanı tasarımı görüyoruz. Doğal gün ışığından bolca yararlanan odada L şeklinde bir çalışma masası mevcut. Duvarda ise geometrik desenli, modern duvar rafları yer alıyor.

Huzurlu bir köşe

Firmaya ait son projede ise rahat bir dinlenme alanı oluşturulmaya çalışılmış. Ev sahiplerinin ayaklarını uzatabileceği konforlu bir koltuk ile sehpa olarak da kullanılabilecek çağdaş lamba oldukça zevkli seçimlerden oluşuyor.

Bodrum'dan daha fazla proje incelemek isterseniz dergimizin Bodrum'da rüya gibi bir ev başlığına bakabilirsiniz.

En çok hangi odayı beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!