Ev alma, dış cephe al

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ev alma, dış cephe al

homify.com.tr homify.com.tr
Gregory Phillips Architects:  tarz Evler
Loading admin actions …

Ne kadar önemli olan iç güzelliği desek de, bu çağda ilk izlenimlerin ne kadar önemli olduğunu inkâr edecek değiliz. Bu elbette yüzeysellik anlamına gelmiyor, ama ilk kez gördüğünüz bir yapıya yaklaşırken ilk baktığınız şey herhalde binanın ön cephesi olur. Elbette kimileri yapının boyutlarına, kimileri de bahçesine dikkat kesilebilir, ama göz alıcı bir ön cephe her zaman diğer faktörlerden rol çalarak sizi imrendirecek ya da hayretler içinde bırakacaktır. İçeride nelerin gizli olduğuna dair merakınızı körüklemesi de cabası. 

Dış görünüşe aldanmamak konusunda çok öğüt almışızdır büyüklerimizden ama, bu fotoğraflarda muhteşem görünen bir evle karşı karşıya kaldığımızda dizlerimizin bağının çözülmeyeceği anlamına gelmiyor ne yazık ki.  Buyrun, modern tasarımın şık örneklerinden, klasik bir eve kadar, sizi göz alıcı ön cephe örnekleri arasında bir tura çıkaralım.

Füzyon

İşte yüzyıl ortası mimarisinin modern tasarımla kusursuz şekilde bir araya getirildiği enfes bir füzyon örneği. Mevcut binayla aynı tasarım dilini kullanıp dış yüzeyi benzer tutan mimar, sonradan eklenen ilaveyi binanın organik bir parçasıymış gibi göstermeyi başarıyor. Böylesine farklı iki tasarım tarzını birleştirmek hiç de kolay bir iş değil ve buradaki gibi ehil eller tarafından başarıyla uygulandığında, karşımıza son derece güzel ve etkileyici bir ön cephe çıkıyor.

Yeni dünya klasikleri

Des Ewing Residential Architects:  tarz Evler
Des Ewing Residential Architects

Landmark Home On Elevated Coastal Site With Panoramic Views

Des Ewing Residential Architects

Etkileyici ön cepheler elbette modern mimariyle sınırlı değil. Buradaki geleneksel İngiliz stili ön cephe en az modern muadilleri kadar güzel görünüyor. Aslına bakılırsa, geçmişi taklit etmek bazen sanıldığından da daha zor. Bu örnekte taraklı çatı, bacalar ve soldaki sera ilk izlenim için müthiş bir malzeme sunuyor. Ayrıca etraftaki ince uzun servi ağaçları da binanın  boyutlarını vurgularken, yaklaşmakta olan konuklara da zarif ve klasik bir hoşgeldin yerine geçiyorlar.

Minimalizm şıklığı

ZONE Architects:  tarz Evler
ZONE Architects

New villa in West Edinburgh – Terrace

ZONE Architects

Bir evin ön cephesinin etkileyici olması için illa ki devasa boyutlarda olması da gerekmiyor tabii ki. Aksine, böylesine küçük boyutlarla bile yoldan geçen birini olduğu yere çivileyebilirsiniz. Bu örnekteki en etkileyici unsurlardan biri çıkıntılı ikinci kat balkonu. Hem gölge yapan, hem ekstra dış mekân sağlayan bu balkon; estetik anlamda da evin dış cephesine çok şey katıyor. Minimum alan, maksimum etki prensibinin bu kadar doğru uygulandığı bir örnek daha bulmak zordur.

İhlaller ve sentez

Çelik, beton, taş, ahşap ve cam gibi malzemelerin bir araya gelip bu hayret verici ön cepheyi oluşturması gerçekten tam bir sanat eseri örneği. Bu evi tasarlayanların temel derdi, iç ve dış mekânların birbirini ihlal etmesi, iç içe geçmesi yönündeki bit talebe cevap vermekti. Bunun yanısıra, ev aynı zamanda içinde bulunduğu doğal çevreye de uyum sağlıyor ve hatta onun organik bir parçasıymış gibi görünüyor. Yakından bakınca kullanılan malzemenin en ham ve işlenmemiş formlarıyla binaya yedirildiğini ve taşla kerestenin doğal güzelliklerinin boya tabakası altında kaybolmadığını göreceksiniz.

Işıklar sönmesin

Çevre açısından önem taşıyan bir bölgede bulunan bu evin tasarımındaki en dikkat çekici unsur, evin dış cephesinin içinde bulunduğu çevreyle uyumu ve aynı dili konuşuyor olması. Yörede üretilen kalıp tuğlayla inşa edilen bina sürdürülebilir tasarım ilkelerini dikkate alarak yapılmış. Tamamen camdan oluşan ön cephe iskeleti evin görkemini öne çıkarmakla kalmıyor, doğal ışığı da bütün ihtişamıyla eve davet ediyor. Bu da geleneksel ısıtma ve soğutma yöntemlerinden feragat edebiliyor olduğunuz anlamına geliyor. Her şey bir yana, dış cephe tasarımı evin içindekilere manzaranın tadını diledikleri gibi çıkarma imkanı veriyor.

Denge

Alan Higgs Architects:  tarz Evler
Alan Higgs Architects

Lower Common South

Alan Higgs Architects

Bu Edward dönemi villası önündeki ilaveyle birlikte müthiş bir dış cephe örneği haline geliyor. Mimarların öndeki ilave için aynı yapı tekniği ve malzemelerini kullanıp, beyaz Fransız kapılarıyla yepyeni ve göze batmayan bir unsur eklemeleri kesinlikle etkileyici bir hava yaratıyor. Bu aynı zamanda iki farklı alanı nasıl pürüzsüz şekilde bir araya getirebileceğinizin çok iyi bir örneği ve bu teknoloji çağında da tarihi binaları ve dış cephelerini en iyi şekilde muhafaza etmenin mümkün olduğunu gösteriyor. 

Bu dış cephelerden etkilendiyseniz evinizin iç duvarları için ’Göz alıcı duvar’ örneklerine de bir göz atın.

Şimdi söz sizde: Siz olsanız, bu evlerden hangisinde yaşamak isterdiniz?

Klasikten moderne, göz alıcı dış cephe örneklerini sizin için derledik. 
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!