Villa, site veya oteller için muhteşem havuz projeleri | homify

Villa, site veya oteller için muhteşem havuz projeleri

Homify Homify
Ekber Ekşi Özel Villa Havuzu Çilek Spa Design Bahçe havuzu
Loading admin actions …

Yaşam alanında bir yüzme havuzuna sahip olmanın son birkaç yıla kadar ayrıcalık olarak adlandırıldığına kimse itiraz etmez diye tahmin ediyoruz. Ancak son yıllarda plaza ve site tipi toplu konutlarda yüzme havuzları oldukça yaygınlaştı. Bu durumun, on yıl önce ayrıcalık olarak kabul edilen yüzme havuzlarını, ihtiyaç sınıfına girdirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Öyle ki, şehrin en kalabalık ve merkezi bölgelerinde bile kapalı ya da açık havuza sahip siteler bulmak son derece kolaylaştı. Havuzlar artık yalnızca tatil planları için değil, günlük spor aktiviteleri veya hafta sonu etkinlikleri için de aranıyor. Eğer sizin için de yüzme havuzları ihtiyaç kategorisine girdiyse, villanız veya siteniz için birbirinden güzel örnek havuz projelerine homify sayesinde ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda size yerli ve yabancı firmalardan 13 etkileyici havuz projesi tanıtacağız. Villa, site veya oteller için planlanmış bu havuzlar projeniz için ilham kaynağı olabilir.

Bir diğer konu olarak, tahmin edeceğiniz gibi yüzme havuzları yapısı gereği diğer bahçe çözümlerinden çok daha özenli ele alınmalıdır. Yalnızca geniş bir bahçeye sahip olmak yüzme havuzu yaptırmak için yeterli olmayabiliyor. Fiziki koşulları yüzme havuzu için yeterince elverişli olmayan bahçelerde ise devreye daha tecrübeli ekiplerin girmesi gerekebiliyor. Bahçenizin yüzme havuzu için uygun olup olmadığını uzman bir ekibin fizibilite çalışması sonucu öğrenebilirsiniz veya hangi alanlara ne tip havuzların uygulanabileceği konusunda ancak havuz yapımında tecrübeli firmalar rehberlik edebilir. homify profesyonelleri bu keşifte de size yardımcı olacaktır.


Bodrum'da göz alıcı bir villa

Engel & Voelkers Bodrum Engel & Völkers Bodrum Modern Havuz
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Bu villanın yüzme havuzu en az evin manzarası kadar göz alıcı bir güzelliğe sahip. Etrafı ahşap zemin döşemesi ile dekore edilmiş havuzun bir de hasır perdeli pergolası bulunuyor. Bu ince detaylar sayesinde evin stili bütünlük kazanmış.Deniz manzaralı yüzme havuzu

Seba Solemar Adabükü Seba Holding Modern Havuz
Seba Holding

Seba Solemar Adabükü

Seba Holding

Yüzme havuzunun mavisi denizin uçsuz bucaksız ferahlığı ile buluşmuş. Böyle bir yüzme havuzu tasarımı, özellikle otel gibi konaklama hizmeti veren mekanlar için değer arttırıcı özellik taşır. Tatilinizi böyle bir mekanda geçirmek isterseniz otel seçimi yaparken yüzme havuzunun konumunu ve manzarasını kontrol etmeyi düşünebilirsiniz.

Yüzme havuzları için çözümler

Ersin Erarslan Özel Villa Havuzu Çilek Spa Design Bahçe havuzu Seramik Beyaz
Çilek Spa Design

Ersin Erarslan Özel Villa Havuzu

Çilek Spa Design

Yüzme havuzu üzerine uzmanlaşan firmalar sadece havuz tasarım ve inşası değil aynı zamanda havuzu daha kullanışlı ve ilgi çekici hale getirecek çeşitli dekor ve aktivite uygulamaları da yaparlar. Bu tip uygulamalar dikkatinizi çekiyorsa homify profesyonellerinden Çilek Spa Design tarafından hayata geçirilmiş projelere de göz atabilirsiniz.

Güzel bir havuza sahip olmanın ilk şartı geniş bir bahçe

ZEN BODRUM ARTHUR&MILLER Modern Havuz
ARTHUR&MILLER

ZEN BODRUM

ARTHUR&MILLER

Bahçenin havuz için ayrılan alanlarının yanı sıra farklı kullanım alanları da olmalı bu nedenle her iki ihtiyacı da karşılayabilecek büyüklükte bahçeye sahip olmak oldukça önemli.

Stil sahibi havuz tasarımları

Parçası olduğu yapının stil özelliklerini yansıtan havuz tasarımları sıradan dizaynlara göre çok daha fazla ilgi görüyor denebilir. Bu örnekte bulunduğu yapının stilini her detayı ile tamamlayan bir havuz görebilirsiniz.

Havuz taşı her zaman mavi olmak zorunda değil

Farklı döşemeler ile sıradan havuz tasarımlarının dışına çıkmak da mümkün. Bu örnekteki gibi bir tasarım hem stil özelliklerini tamamlayabilir hem de muhteşem bir havuz görüntüsü oluşturur.

Havuz şelaleleri

Ekber Ekşi Özel Villa Havuzu Çilek Spa Design Bahçe havuzu
Çilek Spa Design

Ekber Ekşi Özel Villa Havuzu

Çilek Spa Design

Havuz deneyimini farklı boyutlara taşıyacak şelale uygulamaları özellikle sitelerin kapalı yüzme havuzlarında ve otel gibi konaklama hizmeti veren yapılarda öne çıkıyor.

Çevre düzenlemesinin önemli bir parçası

Eruz | Casamarin Suits Not Mimarlık Modern Havuz
Not Mimarlık

Eruz | Casamarin Suits

Not Mimarlık

Yüzme havuzları ve süs havuzları site ve otellerde çevre düzenlemesinin önemli bir parçası haline gelmiş durumdalar. Yalnızca kullanım amacı ile değil görsel amaçlar ile de tercih edilen bir öge olmuş durumdalar.

Kapalı yüzme havuzları

Avcılar Cadde Bostan ANTE MİMARLIK Bahçe havuzu
ANTE MİMARLIK

Avcılar Cadde Bostan

ANTE MİMARLIK

Kapalı yüzme havuzlarının tercih edilme nedenlerinden en önemlisi hiç bir hava koşulundan etkilenmeden her mevsim kullanıma açık olabilmeleridir. Ayrıca birbirinden şık tasarımlarıyla çok daha etkileyici bir ortam sunabiliyorlar.

Geniş aileler için ideal

Kalabalık bir aileye sahipseniz ve bütün aile birlikte tatillerinizi geçirebileceğiniz bir eve ihtiyacınız varsa böyle bir villa evi sizi büyüleyebilir. Yalnızca tatil günlerini değil her gününüzü burada geçirmek isteyebilirsiniz.

Şeffaf havuz tasarımları

Maryland Drive Guz Architects Havuz
Guz Architects

Maryland Drive

Guz Architects

Yer üstü havuz tasarımlarında kullanılan şeffaf döşemeler hem evin hem de bahçenin havasını tamamen değiştirebiliyor. Bu örnekte gördüğünüz havuz tasarımı birçok yönüyle kendini rakiplerinden ayırmayı başarmış.

Biyolojik havuzlar

Havuz tasarımında son yıllarda uygulanan ekolojik çözümlerden biri de bio havuz uygulamalarıdır. Drenaj ve temizleme mekanizmasının alg ve benzeri bitkilerle oluşturulduğu bio havuz sistemleri hem çok daha sağlıklı hem de daha düşük masraflıdır.

Konsept tasarımlar

Havuz yapımın detayları hakkında daha geniş bilgi almak veya yapım aşamasına yönelik örnekler bulmak isterseniz Bahçem için en ideal yüzme havuzu nasıl olmalıdır? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Prefabrik evlerle ilgili bilmeniz gereken her şey!
Arrow navigation 3b3136b1
Bu havuz tasarımlarını nasıl buldunuz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!