Minimalist ev dekorasyonu için ilham verecek fikirler | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Minimalist ev dekorasyonu için ilham verecek fikirler

Meral Eser Meral Eser
Ev TAdilatları – Ev Tadilat İşleri : minimalist tarz , Minimalist
Loading admin actions …

Ev dekorasyonu yapılırken, göz yormayan yaklaşımla huzur veren bir atmosfer oluşturmak mümkün. Doku ve renk sayısı arttıkça göz yoran detaylar artmaya başlar. Dekoratif ve şık bir görünüm sağlamak için her zaman çok eşyaya gerek duymayız. Alanların daha verimli kullanımı için evinizi dekore ederken yerleşim planını gözden geçirebilirsiniz.

Dekorasyonda uygulanacak stiller beğeni ve tarzınıza göre çeşitlendirilebilir. Yalın çizgileriyle dingin bir atmosfer oluşturmanızı sağlayacak dekorasyon stillerinden biri minimalist dekorasyon stilidir. Az çoktur bakış açısıyla sadeliği ön plana çıkaran bir dekoratif çizgi yakalayabilirsiniz. Daha az eşya ile daha çok yaşam alanı ve deneyim sağlamak, yaşamınızı huzurlu kılan yaklaşımlardan biridir.

Minimalizm, mimariden sanat ve müziğe, hayatın birçok alanında sadeliği ön plana çıkaran bir akımdır. Evinizin havasını değiştirmek istiyorsanız, kullanılmayan gereksiz aksesuarları kaldırabilir ve göz yoran görüntüyü ortadan kaldırabilirsiniz. Günümüzde şehir yaşamını seçenler için daireler metrekare bakımından küçülmektedir. Küçük ev dekorasyonu için ise sadeliği ön plana çıkaran minimalist bir yaklaşımı benimsemek aradığını konfor niteliklerini taşır ve huzur veren bir atmosfer oluşturur.

Renk ve doku sayısını aza indirgeyin

Minimalist Oturma Odası homify Minimalist

Benzer tonlarda farklı dokular kullanabilirsiniz. Duvar ve tavan dekorunu bütünleştiren tek duvar rengi ile sınır algısını yok eder ve mekanın olduğundan daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Küçük ev dekorasyonu için çok sayıda renk ve doku kullanımı yerine, sade çizgiler kullanmak ve gereksiz aksesuarlardan kurtulmak huzur veren bir atmosfer oluşturmanızı sağlayacaktır.

İç mekanda sadeliği ön plana çıkaran yaklaşım, bir renk ve doku paleti oluşturarak sağlanabilir. Desenli halı kullanımı yerine daha sade çizgilerle yalınlığı ön plana çıkaran modelleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Klasik stil dekor öğelerinde işçilik ve ayrıntılar ön plana çıkabilir. Minimalist stil dekorlarda ise tam tersidir. Belirlendiğiniz renk paletine uygun mobilyalar kullanarak uyum ve ahenk yakalayabilirsiniz.

Mobilya tasarımlarında sade çizgiler

SKYLAND OFİS KONSEPT ÇALIŞMALARI VET MİMARLIK
VET MİMARLIK

SKYLAND OFİS KONSEPT ÇALIŞMALARI

VET MİMARLIK

Oturma ve dinlenme alanlarında olduğu gibi, çalışma alanlarında da göz yoran detayları ortadan kaldırabilirsiniz. Çalışma motivasyonunu artıran dekoratif unsurları göz önünde bulundurun. Mobilya tasarımlarında işlemeler ya da kabartmalar bulunmaz. Geometrik unsurlar ön plana çıkabilir. Yalın çizgilerle sadeliği ön plana çıkarabilirsiniz. Zemin dokuları ve renklerde birbirine yakın renklerin farklı tonlarını kullanarak gör yormayan bir uyum yakalayabilirsiniz.

Sadelik ve yalınlık

TAŞDELEN REZİDANS PROJE YÖNETİMİ Modern Banyo VET MİMARLIK Modern
VET MİMARLIK

TAŞDELEN REZİDANS PROJE YÖNETİMİ

VET MİMARLIK

Brüt beton, mimaride sadeliğiyle ön plana çıkan dekorlar arasında yer alır. Desen ya da renklerle kaplamak yerine, sadeliğiyle duvar ve tavan dekorlarını şık hale getirmek mümkün. Benzer niteliklerde mobilyalarda yalın çizgiler kullanabilirsiniz. Nötr gri tonların ağırlıklı kullanıldığı bir banyo dekorasyonunda, sıcaklık katması bakımından ahşap dolaplar kullanabilirsiniz. Ahşap dolap ve raf sistemi sade çizgisiyle basit bir tasarıma sahip olabilir. Tüm duvarlarda renk kullanımı yerine, tek duvarı boyayarak ya da kaplayarak dekorasyonda fark yaratabilirsiniz.

Minimalist yaklaşım: Az çoktur

Ev TAdilatları – Daire Tadilatları : minimalist tarz , Minimalist
Ev TAdilatları

Daire Tadilatları

Ev TAdilatları

Eşya kalabalığı ortadan kaldırarak işe başlayabilirsiniz. Mobilyalarda geometrik formlar ön plana çıkabilir. Sade çizgiler desenler yerine formu ve rengi ön plana çıkarabilir. Zemin kaplamalarında daha sade renk tonlarını kullanabilirsiniz. Bu salon örneğinde olduğu gibi, TV ünitesinin bulunduğu alanda dolaplar, son derece yalın çizgilerle duvar dekoruyla bütünleşiyor. Yalın çizgiler kullanılmış. Duvar rengi ile benzer tonlar kullanılarak göz yoran etki azaltılmış. Dolaplar ise bir yük oluşturan kaba formlardan uzak. Beyaz, iç mekana ferahlık katarken daha geniş görünmesini sağlıyor. Zeminde farklı dokular kullanarak, duvar dekorlarında farklı desenler ve aksesuar kullanarak göz karmaşası oluşturabilirsiniz. Çok fazla eşya ve aksesuara gerek kalmadan, hem şık bir mekan dizayn edebilir, hem de huzur veren bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Tek renk ile dekorasyonda fark yaratmak mümkün

Minimalist mutfak dekorasyonunda göz yoran tüm dekor unsurları ortadan kalkar. Formu ön plana çıkaran mobilya tasarımlarında işçilik detayı geri plandadır. Malzeme kalitesi ve fonksiyonelliği göz önünde bulundurabilirsiniz. Uyum ve ahenk yakalayan yalın tonlar estetik bir görünüm kazandırır. Formların ön plana çıktığı yenilikçi yaklaşımlar değerlendirilebilir. Mutfak dolapları, duvar kaplamaları, mobilya ve aksesuarlar gibi tüm dekoratif unsurlar için tek rengin kullanımı dekorasyonda fark yaratacaktır. Açık renk tonlarının ağırlıklı kullanımı ve şık ışıklandırma unsurları ile daha ferah bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Aksesuarlarda formları ön plana çıkaran yalın çizgiler

D&S Altaş Home Modern Koridor, Hol & Merdivenler yücel partners Modern
yücel partners

D&S Altaş Home

yücel partners

Koridor geçişleri çok fazla eşya ve aksesuar kullanımına olanak vermez. Genellikle dar ve uzun bir yapıda olan koridor geçişleri için çok fazla renk kullanımı ile mekanı daraltan etkilerden uzak durun. Minimalist stil dekorlar ise koridorlar için uygundur. Evin diğer alanları ile uyumlu bir çizgi yakalayın. Zemin kaplamalarında kullandığını halılarda sade tasarımları kullanabilirsiniz. Duvarda desenlerin kullanımı yerine tek renk kullanarak daha ferah bir etki oluşturabilirsiniz. Koridorda aydınlatma sistemleri önem kazanır. Geometrik formu ön plana çıkaran aydınlatma aksesuarları ile hem şıklık kazandırır, hem de yalın çizgilerle dekorasyonda fark yaratabilirsiniz.

Basit çizgilerle çarpıcı ve etkileyici bir sonuç

Işıklandırma unsurlarının dekoratif amaçlı kullanıldığı bu örnekte olduğu gibi, duvar dekorları ve mobilyalarda gri tonu hakim. Gökkuşağı renkleri belirgin yerlerde kullanılmış. Çocukların hayal dünyalarına hitap edecek bu odada fonksiyonellik ve akılcı çözümler ön planda. Oturma alanlarında ekstra depolama alanı oluşturan çekmeceler kullanılmış. Basit tasarımıyla çarpıcı bir etki yakalanmış.

Dinginlik sağlayan ışıklandırma unsurları

Işıklandırmada renklerin kullanımı yerine, mekana göre dinginlik sağlayacak ışık tonlarını kullanabilirsiniz. Fonksiyonel açıdan bulunduğu alanı aydınlatacak ışıklandırma unsurlarının yanı sıra, dekoratif amaçlı endirekt aydınlatma sistemlerini kullanabilirsiniz. Yalın tasarımıyla doku ve renkleri ön plana çıkaran ışıklandırma unsurları göze hitap eder. Banyo dekorasyonunda duvara monte klozet tasarımı ve sade çizgilerle bir çanak lavabo kullanabilirsiniz. Küçük banyolarda sade renklerin kullanımı kadar aydınlatma da önemli bir husustur.

Depolama alanlarında akılcı çözümler: Gömme dolaplar

Gold Towers Konut Modern Koridor, Hol & Merdivenler Treso İç Mimarlık Modern
Treso İç Mimarlık

Gold Towers Konut

Treso İç Mimarlık

Eşya kalabalığı oluşturmak yerine, gömme dolaplar kullanarak hem daha fazla depolama alanına yer açabilirsiniz, hem de muntazam bir görünüm oluşturabilirsiniz. Dar ve küçük alanlarda dolap kapaklarında ayna kullanımı ile mekana derinlik katabilirsiniz. İki rengin baskın olduğu bu örnekte ise, yine mobilya formları ön plana çıkıyor. LED aydınlatmalarla şık bir tavan dekoru oluşturulmuş. Renk paletine uygun mobilya ve aksesuarların kullanımı ile dingin bir atmosfer oluşmuş.

Daha sakin ve dingin bir atmosfer

D&S Altaş Home Modern Mutfak yücel partners Modern
yücel partners

D&S Altaş Home

yücel partners

Günün yorgunluğu ve stresini atabileceğiniz huzur veren bir ev fark yaratır. Evinizde çok fazla eşya kullanımı ise işlerinizi zorlaştırır ve göz yorar. Mutfak planlamasında akılcı çözümlerle hem daha çok depolama alanı oluşturabilir, hem de dolapların ağır ve kaba görünümünü yok edebilirsiniz. Beyaz mutfak dolapları ile beyaz duvar boyası muntazam uyum sağlıyor. Dolap kapaklarında kulplar yerine sade tasarımıyla kullanımı kolay kapaklar kullanabilirsiniz. Kontrast oluşturmak istiyorsanız, mutfak tezgahı ve zemin kaplamasında kontrast renkler kullanabilirsiniz. Dinamik bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız kontrast iki renk tonu seçebilir, şık ışıklandırma ile dinginlik katabilirsiniz.

Fonksiyonellik ve düzen

Novo Maison Bodrum Modern Yatak Odası ARTHUR&MILLER Modern
ARTHUR&MILLER

Novo Maison Bodrum

ARTHUR&MILLER

Göz karmaşasından uzak, dingin bir atmosfer oluşturmak için zemin ve duvar kaplamalarında sadeliği seçebilirsiniz. Mobilya ve raf sistemleri tasarımları basit çizgilerden oluşabilir. Sade bir duvar zemini, renkli bir tabloyu taşımak için uygun bir zemin oluşturur. Depolama alanı ile yatak alanını ayıran bir seperatör muntazam bir düzen oluşturmanızı kolaylaştıracaktır. Yatak odası, dingin bir atmosfer yakalamak için uygun mekanlardır. Kaliteli bir uyku çekmek için göz yoran renkler, desenler ve gereksiz aksesuar kullanımından kaçının. Daha sakin ve dinginlik sağlayan dekorlarla düzen oluşturabilirsiniz.

Daha az katman

Banyo | Bathroom Modern Banyo homify Modern
homify

Banyo | Bathroom

homify

Klasik banyolarda desenli seramik ya da renkli fayansların kullanımı ön plana çıkar. Minimalist tasarımda ise yalınlık ön plandadır. Duvar dekorları ile tavan bütünleşebilir. Zemin kaplamalarında tek renk hakim olabilir. Banyolar, evin diğer alanlarına göre metrekare bakımından daha küçük ve dar olabilir. Renk ve dokuları en aza indirgeyerek mekanda ferah bir atmosfer oluşturarak olduğundan daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Nötr gri tonlarıyla basit ama sade çizgiler kullandığınızda minimalist bir banyo döşeyebilirsiniz. Fonksiyonellik yalın çizgilerle buluştuğunda, minimalist yaklaşımla dekorasyonda fark yaratan bir banyo döşeyebilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazla fikir için, ayrıca Minimalist dekorasyon yazımıza göz atabilirsiniz.

Siz bu örneklerden hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!