İstanbul Göktürk'te bir gayrimenkul yenileme projesi | homify | homify Yenileme dekorasyonunda işlevsellik ve fonksiyonel tasarımları
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

İstanbul Göktürk'te bir gayrimenkul yenileme projesi

umit atdağ umit atdağ
MİM101 GÖKTÜRK İskandinav Mutfak MİMPERA İskandinav
Loading admin actions …

Gayrimenkul değerlendirme projeleri günümüzde çok revaçta olan ve yatırım amacı ile yapılan bir sektör haline gelmiştir. Satın alınan bir gayrimenkulün iç, dış dekorasyonu ve tasarımı yapılarak değerini artırmak hem ekonomik olarak avantaj sağlar hem de gayrimenkulün yenilenerek muhteşem bir yaşam alanı haline gelmesini sağlar.

Bu yazımızda iç mimarlık ve mimarlık alanlarında hizmet veren bir mimarlık ofisi olan Mimpera Mimarlık Tasarım Danışmanlık tarafından İstanbul Göktürk'te hayata geçirilen 350 m2'lik bir gayrimenkulün yenilenmesini inceleyeceğiz. Danışmanlık hizmeti de veren firma evinizde ihtiyaç duyduğunuz mobilyaların seçimi, aydınlatma aplikleri tercihleri konusunda sizlere danışmanlık hizmeti de veriyor. Ayrıca tasarım firması olarak da evinizi yenilemek ve dekore etmek için tasarım hizmeti de alabiliyorsunuz.

Bir mimarlık ofisi olan aynı zamanda muhteşem ve kusursuz tasarımlar yapan firmanın diğer işlerini görmek ve iletişim bilgilerini almak için buraya tıklayabilirsiniz.Dekoratif geniş salon

Salon Modern Oturma Odası MİMPERA Modern Ahşap Ahşap rengi

Evin zemin katında yer alan geniş salon eskitilmiş parkeler ve açık renkli duvar kağıtları kullanılarak dekor edilmiş. Duvar kağıtları ile aynı renkte olan aydınlatmalar bütünlük oluşturmuş.

Merdiven tasarımı

Giriş Modern Koridor, Hol & Merdivenler MİMPERA Modern Seramik
MİMPERA

Giriş

MİMPERA

Üst kata ulaşım için kullanılan merdiven de çok özenli bir tasarım yapılmış. Simetrik olarak basamaklar ile aynı hizada olan demir korkuluklar ve renk seçimleri göz kamaştırıyor.


Mutfak ferahlığı

Mutfak İskandinav Mutfak MİMPERA İskandinav Ahşap Ahşap rengi
MİMPERA

Mutfak

MİMPERA

Mutfağın sahip olduğu balkondan maksimum fayda sağlanmış. Açık ve ferah bir mutfak oluşturulmuş. ayrıca yemek masası sanal bir mutfak sınır oluşturulmak için düşünülmüş.

Renkleri ile büyüleyen mutfak

Mutfak İskandinav Mutfak MİMPERA İskandinav Ahşap Ahşap rengi
MİMPERA

Mutfak

MİMPERA

Evin mutfağında zıt renklerin estetiği düşünülmüş ve uygulanmış. Beyaz dolaplar koyu kahve mutfak tezgahı ile kombine edilerek göz kamaştırıcı bir mutfak ortaya çıkarılmış.

Mutfak masası işlevselliği

Mutfak İskandinav Mutfak MİMPERA İskandinav Ahşap Ahşap rengi
MİMPERA

Mutfak

MİMPERA

Mutfak içinde fazla yer kaplamayacak ve aynı zamanda mutfağı sınırlandıran fonksiyonel bir mutfak masası tercih edilerek sade ve minimalist bir mutfak tasarımı yapılmış.

Elektronik araç ve gereçler

Mutfak İskandinav Mutfak MİMPERA İskandinav Ahşap Ahşap rengi
MİMPERA

Mutfak

MİMPERA

Zıt renklerin kombinasyonunda elektronik cihazların renkleri de koyu renkler olarak seçilmiş. Bu tercih ile mutfak tezgahı desteklenmiş. Ayrıca mutfak dolapları içine gömülen elektronik cihazlar mutfağı daha pratik ve daha fonksiyonel hale getirmiş.

Nişler ve estetik tasarımlar

Salon Modern Oturma Odası MİMPERA Modern Ahşap Ahşap rengi

Zemin kat salonunda yer alan alanda niş bölümler oluşturularak bu alanlara özel aydınlatma tasarımları yapılmış. Böylece süs aksesuarlar için bir sergi alanı oluşturulmuş.

Tuğla duvar deseni

Salon Detay İskandinav Oturma Odası MİMPERA İskandinav Tuğla
MİMPERA

Salon Detay

MİMPERA

Salonun bir duvarı tuğla desenlerine sahip duvar kağıtları ile kaplanmış. Bu bölüme niş alanlar yaparak otantik ve çekici bir görünüm kazandırılmış.

Banyo zarafeti

Ortak Banyo Klasik Banyo MİMPERA Klasik Seramik
MİMPERA

Ortak Banyo

MİMPERA

Alt katta yer alan banyo hacim olarak biraz küçük kalsa da özel bir tasarım ile geniş bir banyo dekorasyonu yapılmış. Aydınlatma rengi seçimi oldukça keyifli bir renk olarak yapılmış ve sonuç olarak resimdeki gibi muhteşem bir banyo ortaya çıkarılmış.

Lavabo estetiği

Ortak Banyo Detay Klasik Banyo MİMPERA Klasik Seramik
MİMPERA

Ortak Banyo Detay

MİMPERA

Küçük banyo içinde görselliği artırmak için estetik tasarıma sahip şık bir lavabo tercih edilmiş ve altın sarısı estetik bir muslukla lavabo banyonun yıldızı olmuş.

Çamaşır makinesi dolabı ve kapakları

Çamaşır Makinesi Dolabı Klasik Banyo MİMPERA Klasik Ahşap Ahşap rengi
MİMPERA

Çamaşır Makinesi Dolabı

MİMPERA

Banyo içinde yer alan çamaşır makinesi için özel bir bölüm yapılmış ve makine kamufle edilmiş. Kamuflaj için kullanılan dolap kapaklarının ve kullarının estetik açıdan kusursuz olması çok özel bir tasarıma sahip olması bu alanında özel olarak tasarlandığını gözler önüne seriyor.

Çamaşır makinesini evinizde gizlemek istiyorsanız kamuflaj yöntemleri hakkında bilgi edinmelisiniz. '' Çamaşır makineleri için ideal kamuflaj yöntemleri'' başlıklı yazımıza göz atarak eviniz için en ideal yöntemi bulabilir ve uygulayabilirsiniz.

Salon duvarı için özel aydınlatmalar

Yatak Odası Klasik Yatak Odası MİMPERA Klasik Ahşap Ahşap rengi
MİMPERA

Yatak Odası

MİMPERA

Geniş salonun duvarları için özel aydınlatmalar yapılmış. duvara asılacak tabloların veya duvara yapılacak bir resmin daha iyi aydınlatılması amacıyla düşünülmüş olan bu aydınlatmalar salona fonksiyonellik kazandırmış.

Üst kat banyo

Ebeveyn Banyosu Klasik Banyo MİMPERA Klasik Seramik
MİMPERA

Ebeveyn Banyosu

MİMPERA

Üst katta yer alan banyo için firma tasarımcıları alt kattan bağımsız tasarımlar yapmış, Duvar kağıtları ile kaplanmış olan banyo da ahşap bir lavabo tezgahı ve minimalist şık bir lavabo tercih edilmiş.

Duvar dekorasyonları

Duvar Kaplama Detay Klasik Duvar & Zemin MİMPERA Klasik Seramik
MİMPERA

Duvar Kaplama Detay

MİMPERA

Üst kat banyonun duvarlarında yapılan dekorasyon diğer mahallere göre çok farklı bir tasarıma sahip. Duvarın yarısı ahşap yarısı duvar kağıdı olacak şekilde kombinlenmiş olan duvar dekorasyonu oldukça güzel görünüyor.

Ebeveyn banyosu

Üst Kat Banyo Klasik Banyo MİMPERA Klasik Seramik
MİMPERA

Üst Kat Banyo

MİMPERA

Yatak dası ile bağlantılı olan ebeveyn banyosuna geniş bir küvet düşünülmüş. Burada da duvarın yarısı fayans kaplanmış kalan yarısı ise duvar kağıdı ile kaplanarak görsel anlamda kusursuz bir çalışma olmuş.

Banyo tasarımı ve planlaması profesyonellerin yapması gereken bir iştir. Bu nedenle evinizde banyo planlama ihtiyacınız olduğunda banyo tasarımcıları ile iletişime geçerek profesyonel danışmanlık alabilirsiniz.

Üst kat alan tasarımı

Üst Kat Modern Koridor, Hol & Merdivenler MİMPERA Modern Seramik
MİMPERA

Üst Kat

MİMPERA

Merdiven il eüst kata ulaştığınızda sizi geniş bir alan karşılıyor. Pencereleri ve kapısı olan bu mahal hem ferah ve aydınlık bir mahal olmuş hem de renkleri ile insanı mutlu eden bir görünüme sahip olmuş. Açık ve koyu renkler ölçekli bir şekilde kullanıldığından renk konbinleri de muhteşem olmuş.

BU projeyi beğendiniz mi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!