İstanbul'da bir firmadan ayrıntılı mimarlık hizmetleri

Homify TR Homify TR
İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BİR MİMARLIK OFİSİ: CENKER OKTAV MİMARLIK, CENKER OKTAV MİMARLIK CENKER OKTAV MİMARLIK
Loading admin actions …

Ev, ticari bir işletme, restoran, okul, hastane ya da apartman… Herhangi bir yapının sıfırdan inşası oldukça zahmetli, zorlu, uzun ve pahalı bir süreci beraberinde getirir pek tabii ki. Gelgelelim, projeyi talep eden müşteri olarak işinin ehli ve doğru profesyonellerle çalışırsanız tüm bu süreç çok daha sancısız ve pürüzsüz ilerleyecektir. 

İstanbul Ataşehir’de bir mimarlık ofisi olan Cenker Oktav Mimarlık da bu konuda sayfalarımızda öne çıkan deneyimli, uzman ve projelerin başlangıç aşamasından sonuçlandırılmasına kadar her türlü ayrıntıyı bizzat çözüme kavuşturan bir ekip. Mimari tasarımdan inşaata, 3D proje çizimlerinden danışmanlığa kadar pek çok farklı alanda hizmet sunan Cenker Oktav Mimarlık, oldukça çarpıcı projelere imza atıyor. İşte o projelerden öne çıkanlar…

Mimari proje tasarımı

MİMARİ PROJE TASARIMI CENKER OKTAV MİMARLIK
CENKER OKTAV MİMARLIK

MİMARİ PROJE TASARIMI

CENKER OKTAV MİMARLIK
Bir yapı için en önemli unsurların başında pek tabii ki mimari proje tasarımı geliyor. Eğer bir ev ya da apartman ya da bir ticari işletme yaptırmak amacı ile bir arazi satın aldıysanız, bu arazi içinde sizin istek ve ihtiyaçlarınıza en uygun proje tasarımının oluşturulması gerekir. Firmanın oluşturduğu proje tasarımlarında, plan, kesit görünüş ve her türlü detay çizimleri hazırlanarak, müşterinin isteklerini tam olarak karşılayan ve inşaat aşamasına tamamen hazır olan bir dizayn ortaya çıkarılıyor.

MİMARİ PROJE TASARIMI CENKER OKTAV MİMARLIK
CENKER OKTAV MİMARLIK

MİMARİ PROJE TASARIMI

CENKER OKTAV MİMARLIK
Mimari tasarım ve inşaata hazırlık süreci bu kadarla da sınırlı değil elbette. Her binanın içinde bulunduğu bölge ve şehre göre belirli yönetmeliklere uygun olarak projelendirilmesi gerekir. Cenker Oktav Mimarlık ilgili yönetmeliklere uygun tasarımlar üretmekle kalmayarak belediyeyle ruhsat takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve projenin inşaatına başlanması için gerekli onay ve izinlerin alınması gibi teknik işlemlerin sorumluluğunu da üstleniyor.

Dış cephe tasarımı

Firmanın sunduğu ayrıntılı hizmetlerden bir diğeri ise dış cephe tasarım ve yenileme. Her türlü dış cephenin giydirme, kaplama, yenileme ve tasarım işlemlerini uygulayıcı firma ve müşteri ile işbirliği içinde gerçekleştiren uzmanlar, alikobanttan prekasta, ahşaptan taşa, strafordan silikona kadar her türlü yenilikçi malzeme ile çalışabiliyor.

Dış cephe yenileme ve tasarım hizmetleri yalnızca toplu konut, apartman ve villalar için değil aynı zamanda mağaza, otel gibi ticari işletmeler için de oldukça önemli ve detaylı işlemler.

İç mimari tasarım

Evinizin içinde kapsamlı bir tadilat ve yenileme düşünüyorsanız ya da sıfırdan iç mekan tasarımına ihtiyaç duyuyorsanız Cenker Oktav Mimarlık bu konuda da oldukça başarılı örnek projelere imza atıyor. Yalnızca konutların iç mekanları için değil, aynı zamanda kafeler, ofisler, ticari stantlar, mağazalar, okullar ya da TV stüdyoları için de iç tasarım projeleri ortaya çıkaran firmanın bu konuda pek çok örnek tasarımını sayfalarımızda bulabilirsiniz.

İç mimari tasarımları oluştururken müşterinin bütçesini, istek ve ihtiyaçlarını ve mekanın temel özelliklerini ön planda tutan firma her bir projeyi adım adım ve özenle, müşteri memnuniyetini sağlayarak oluşturuyor ve hayata geçiriyor.

3D görselleştirme ve animasyon

3D GÖRSELLEŞTİRME VE ANİMASYON CENKER OKTAV MİMARLIK
CENKER OKTAV MİMARLIK

3D GÖRSELLEŞTİRME VE ANİMASYON

CENKER OKTAV MİMARLIK
Profesyonel tasarım ve projelendirme işlemlerinde doğru ve eksiksiz bir plan ve bu planın ayrıntılı çizim ve görselleştirmeleri çok büyük bir önem taşır ve sonuca doğrudan etki eder. Firma bu alanda da oldukça detaylı ve incelikli projeler ortaya koyuyor.

3D GÖRSELLEŞTİRME VE ANİMASYON CENKER OKTAV MİMARLIK
CENKER OKTAV MİMARLIK

3D GÖRSELLEŞTİRME VE ANİMASYON

CENKER OKTAV MİMARLIK
Katalog hazırlamadan animasyon video sunumlarına, kat planlarının üç boyutlu çizimlerinden detaylı görselleştirme işlemlerine kadar her türlü grafik hizmet sunuluyor.

Danışmanlık

Büyük ya da daha küçük çağlı olan tüm mimari projelerde danışmanlık hizmetleri de önemli bir yer tutar. Firmalara kontrolörlük ya da teknik destek sağlayan firma bu konuda da sayfalarımızda öne çıkan profesyonellerden biri.

Uygulama hizmetleri

Ve tabii ki projenin planlara uygun bir şekilde, iyi bir işçilik ile tamamlanmasını sağlayan uygulama hizmetleri de firmanın bünyesinde bulunan uzman ekiplerle gerçekleştiriliyor.

Firmanın bazı referanslarını bu görselde görebiliyorsunuz. İstanbul’dan stant, mağaza ve kafe tasarımları! başlıklı yazımıza tıklayarak firmanın imzasını taşıyan ticari tasarımlara da göz gezdirebilirsiniz.

Bu deneyimli firmanın projelerini beğendiniz mi? 

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!