İstanbul'da bir firmadan göz kamaştırıcı iki iç mekan tasarım projesi | homify

İstanbul'da bir firmadan göz kamaştırıcı iki iç mekan tasarım projesi

Aydin Sanli Aydin Sanli
Akasya Residence 2, Öykü İç Mimarlık Öykü İç Mimarlık Klasik Oturma Odası
Loading admin actions …

Bir evin ya da iş yerinin yaşam kalitesini en üst düzeye çıkaran, kullanım amacına uygun, hem estetik hem de fonksiyonel açıdan doğru ve dikkat çekici şekilde dizayn edilmesini sağlamak için yalnızca tarzınıza uygun mobilyaları seçmek yeterli değildir. Her yönüyle kusursuz bir tasarım, tüm ince ayrıntıların hesaplanması ve profesyonel bir bakış açısı ile tasarım projesinin oluşturulması ile meydana gelir. Son kullanıcı olarak bizler, yani ev sakinleri, kendi zevk, yaşam tarzı ve ihtiyaçlarımıza hakim durumdayız elbette. Ama zevk, tarz ve ihtiyaçlar doğrultusunda en mükemmel yaşam alanlarının oluşturulması, ancak bu konuda deneyimli ve uzman olan ekipler tarafından gerçekleştirilebilir. Her odada aydınlatmadan havalandırmaya, gün ışığı miktarından renk kombinasyonlarının belirleyici özelliklerine ve seçilen mobilya ve malzemelerin kullanım kolaylıklarına varana kadar dikkat edilmesi gereken pek çok unsur vardır.

Öykü İç Mimarlık, kullanıcıların istek ve hayat tarzlarını değerlendirerek tüm bu unsurları en kusursuz biçimleriyle yaşam alanlarına aktarabilen ve tasarımlarda sıradışı, modern ve estetik doku ve görünümler yaratabilen profesyonel, deneyimli ve işinde uzman bir firma. Özellikle ev tasarımlarında hem sade hem de görkemli bir güzellik yaratabilen, hem konforlu ve kullanışlı hem de sıradışı ve etkili odalar oluşturmayı başaran firmanın örnek teşkil eden iki farklı projesine göz gezdirmeye hazır mısınız?

Eklektik stilde bir salon

Tasarımlarına göz gezdireceğimiz evlerden ilkinin salonunda pürüzsüz beyaz duvarların tuğla görünümü ile iç içe geçmesi ile oluşan çağdaş görünüm ilk dikkat çeken unsurlardan. Farklı stillerin bir arada kullanıldığı eklektik tarzıyla hem sade ve ferah hem de şık ve göz alıcı bir tasarım yaratılmış.

Zarif bir yatak odası

Aynı eklektik stil ve ferah ve görkemli tasarım unsurları kendini yatak odasında da gösteriyor. Altın renkli ve oymalı çerçeveli ayna beyaz modern mobilyalarla tamamlanırken, doğal kızıllığı ile şık bir fon oluşturan ahşap zemin de renklerin daha belirgin görünümünü sağlıyor.

Açık mutfak

Aslında açık plana sahip olan ancak muhteşem bir tasarımla sınırları oldukça belirginleştirilmiş mutfak alanında da koyu kızıl ahşap parkeler ve bembeyaz mutfak ünitelerinin oluşturduğu kontrast şıklığı öne çıkıyor.

Klasik tarz ön planda

Tıpkı ilk göz gezdirdiğimiz daire gibi Ataköy'de yer alan ikinci dairenin salonunda da konfor ve şıklığın iç içe geçtiği, klasik dokuların ön olana çıktığı bir dekorasyon tarzı ile karşılaşıyoruz.

Ustalıkla oluşturulan geçişler

Açık mutfak alanından salona geçiş ilk dairedeki gibi ustalıklı bir dizayn ile oluşturulmuş, bu da farklı fonksiyonlu alanların kullanımlarını kolaylaştıran ve estetik açıdan da ferahlık yaratan bir özellik.

Oturma alanını tamamlayan yemek masası

Yemek alanı ise salonun arka tarafında, kapitone desenli sandalyeler, oval bir ayna ve yuvarlak bir ahşap masa kullanılarak, yine klasik dokuların baş rolünde oluşturulmuş.

Modern bir çocuk odası

Çocuk odaları söz konusu olduğunda genellikle çocuksu bir güzellik öne çıkar. Oysa hem çocuklar için sağlıklı ve eğlenceli, hem de modern tarzı ile herkesi etkileyebilecek ferah ve iç açıcı bir dekorasyon ortaya çıkarmak da, işinin uzmanı profesyoneller yardımıyla, gayet mümkün.

Örnek alan kullanımı

Elbette ayrıntılar ve alanın verimli ve fonksiyonel kullanımı profesyonel bir tasarımda en önemli noktalardır.

Banyoda ferah tasarım

Dairenin banyosunda da diğer odalarda olduğu gibi klasik bir şıklık ve ferah bir yerleşim çıkıyor karşımıza.

Bu deneyimli ve göz alıcı işlere imza atan firmanın hikayesine daha yakından göz gezdirmek isterseniz Öykü İç Mimarlık'ın sahibi Sibel Boran Dilek ile gerçekleştirdiğimiz Bir başarı öyküsü isimli röportaja da tıklayabilirsiniz.

Siz bu tasarımlardan en çok hangi odayı beğendiniz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Öne çıkan makaleler