Yatak odası dekorasyonu için göz alıcı fikirler

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonu için göz alıcı fikirler

Homify Homify
Mimode Mimarlık/Architecture – SAHİLEVLERİ VİLLA T.B.: tarz Yatak Odası,
Loading admin actions …

Yatak odası dekorasyonunun genelde herhangi bir ek düzenlemeye gerek duyulmadan, takım mobilyalar kullanılarak tamamlanması planlanır ancak günün en kıymetli saatlerini geçireceğiniz odanın konfor ve tasarım özellikleri bu kadar hafife alınmamalıdır. Yatak odası dekorasyonu aydınlatmasından renk dengesine, depolama alanlarından yatak seçimine kadar son derece detaylı ve önemlidir. Yatak odası, içerisinde ebeveyn banyosu, giyinme odası hatta yük dolapları gibi ek alanları da barındıran kompleks bir yapıya sahip olabilir. Bu nedenle dekorasyonunun profesyonelce ele alınması çok daha doğru sonuçlar verecektir.

Eğer yatak odası dekorasyonu için hazırlık aşamasında iseniz stil seçimi, aydınlatma özellikleri, renk dengesi, ek alanların dekorasyonu gibi birçok konuda uzman desteğine ihtiyacınız olacak demektir. Bu konuda size en hızlı ve kolay desteği homify yeni fikir yazıları verebilir. Birbirinden güzel yatak odası dekorasyon örnekleri bulabileceğiniz bu yazımızda ilham kaynağınız olacak tasarımlara rastlayabilirsiniz. Ayrıca homify profesyonellerinden hayalinizdeki yatak odası dekorasyonu için destek alabilir, projeniz için danışmanlık sağlayabilirsiniz.

   

1- Modern mobilyalarla ferah dekorasyonlar

Bueno Mobilya – Şık tasarımlarla evinizi şekillendiriyoruz.: tarz Yatak Odası,
Bueno Mobilya

Şık tasarımlarla evinizi şekillendiriyoruz.

Bueno Mobilya

Yatak odası dekorasyonuna benzersiz bir ferahlık kazandırmanın en ideal yolu modern stilden faydalanmaktır. Sade ve şık bir tasarımın anahtarı olan modern dizayn sayesinde şahane dekorasyonları kolayca oluşturabilirsiniz.

Bu örnekte kullanılan mobilyalar her ne kadar klasik izler taşısalar da odanın modern havasına ve renk dengesine muhteşem uyum sağlamışlar.

2- Yatak odalarının en temel ihtiyacı: Giysi dolabı

MODELLARAYDOLAP – yatak odası: tarz Yatak Odası,
MODELLARAYDOLAP

yatak odası

MODELLARAYDOLAP

Bir yatak odasının ihtiyaç duyacağı en önemli mobilya çok sayıda bölmeye sahip bir giysi dolabı olacaktır. Fonksiyonel ve pratik özelliklere sahip, raylı, şeffaf kapaklı, özel tasarım dolaplar odanın görüntüsünü tamamen değiştirebilir. Dilerseniz dekorasyon sırasında odanızın mimari yapısına ve dekorasyonun stiline göre özel dolaplar yaptırabilirsiniz.

3- Çok bölmeli ve fonksiyonel dolaplar

Bueno Mobilya – Şık tasarımlarla evinizi şekillendiriyoruz.: tarz Yatak Odası,
Bueno Mobilya

Şık tasarımlarla evinizi şekillendiriyoruz.

Bueno Mobilya

Giysi dolabı, gömme dolap gibi mobilyaların kalitesi ve sağlamlığı kadar tasarımı ve işlevselliği de önem taşımaktadır. Bu nedenle ihtiyacınız olan dolabı evinize özel yaptırmanız iyi bir alternatif olabilir. Bueno Mobilya gibi tasarım ve uygulama firmaları size ihtiyacınız olan tasarımı bulmanızda yardımcı olacaklardır.

4- Giyinme odası fikirleri

Eğer yatak odanızda giyinme odası olarak kullanabileceğiniz ek bir alan varsa şanslısınız! Bu alanı tam ihtiyacınız olan şekilde dekore ederek evinize büyük bir avantaj kazandırabilirsiniz. Giyinme odası dekorasyonunda altın kural mümkün olduğunca çok sayıda ve işlevsel bölmeyi en az küçük alanlara sığdırmak olacaktır. Ayrıca amaca yönelik depolama ve vitrin alanları ile daha fonksiyonel tasarımlar oluşturmak mümkün.

5- Stil sahibi döşemeler

Hemen her alanda olduğu gibi yatak odası dekorasyonunda da döşemelerin önemli bir yeri vardır. Zemin döşemesi tek başına odanın stilini değiştirebileceği gibi tamamen farklı bir hava da kazandırabilir.

Hem kaliteli ve dayanıklı hem de stil sahibi bir döşeme arıyorsanız bu ahşap görünümlü seramik döşemeler iyi bir fikir olabilir.

6- Zemin deyip geçmeyin!

İç ve dış mekanlara kolayca uygulanabilen bu ahşap görünümlü zemin döşemeleri, odada başarılı bir stil dengesi oluşturmanızda önemli bir rol oynayacaktır. Örnekteki model taşıdığı rustik hava ile odanın stilini güçlendirebilir.

7- Yatak başlığı seçimi

MODELLARAYDOLAP – yatak odası : tarz Yatak Odası,
MODELLARAYDOLAP

yatak odası

MODELLARAYDOLAP

Yatak odası dekorasyonu yaparken yatak başlığı seçimine de önem vermeniz gerekecek. Dilerseniz diğer mobilyalarla takım olarak edineceğiniz başlıkları dilerseniz de farklı modellerde başşlıkları tercih edebilirsiniz. Hatta rustik, endüstriyel, kırsal gibi stiller düşünüyorsanız kendi yaptığınız yatak başlığını bile kullanabilirsiniz.

8- Depolama alanları ne kadar çok o kadar iyi!

Birçok kez bahsettiğimiz gibi yatak odası dekorasyonunda sizi en çok düşündürecek detay depolama alanları olacaktır. Eğer gömme dolap olarak değerlendirebileceğiniz alanlar varsa hemen bir marangozla veya mobilyacıyla görüşecek ihtiyacınıza uygun bir dolap yaptırabilirsiniz.

9- Farklı stilleri denemekten çekinmeyin!

yücel partners – M&E TEKİNTAŞ HOME: tarz Yatak Odası,
yücel partners

M&E TEKİNTAŞ HOME

yücel partners

Klasik, modern ve minimal gibi alışılagelmiş stillerin dışına çıkmayı düşünüyorsanız bu odadaki gibi bir iskandinav uygulama yapabilirsiniz. Sadelik, doğallık ve şıklığın en ferah hali olan iskandinav stilde ahşap mobilyalar, açık tonlar ve dokulu tekstil ürünleri öne çıkar. Perdesiz camların kullanıldığı bu stil tavan camına sahip odalar için ideal olabilir.

10- Tekstil ürünleri ile daha sıcak mekanlar

Desenleri, renkleri ve dokularıyla dekorasyonun en dikkat çeken parçası olan tekstil ürünlerini yatak odası dekorasyonunda bol bol kullanabilirsiniz. Onlarca kırlent, çeşit çeşit yatak örtüleri, büyük halılar ve kat kat perdelerle rüya gibi yatak odaları düzenleyebilirsiniz.

11- Renklerde kontrast denge

Abb Design Studio – E&C Ailesi - Yatak Odası: tarz Yatak Odası,
Abb Design Studio

E&C Ailesi – Yatak Odası

Abb Design Studio

Zıt renklerin kontrast dengesi, özellikle modern ve minimal gibi sadeliğin ön planda olduğu stillerde çok popülerdir. Bu dengeyi beğeniyorsanız yatak odası dekorasyonuna kolayca uygulayabilirsiniz.

12- Ahşap şıklığı

gessaproje – çocuk yatak odası: tarz Küçük Yatak Odası,
gessaproje

çocuk yatak odası

gessaproje

Ahşap mobilyaların şıklığından vazgeçemeyenler için bu tasarım harika bir ilham kaynağı olabilir. Zeminden mobilyalara, yaratıcı duvar uygulamalarından aksesuarlara kadar her detayda ahşap sıcaklığının izlerini bulmak mümkün.

13- Alternatif ışıklandırma çözümleri ile daha şık odalar

Altuncu İç Mimari Dekorasyon – İnnovia 2 yatak odası tasarımı: tarz Yatak Odası,
Altuncu İç Mimari Dekorasyon

İnnovia 2 yatak odası tasarımı

Altuncu İç Mimari Dekorasyon

Yatak odası dekorasyonunda aydınlatmanın da oldukça önemli bir yeri vardır. Uyku, okuma, çalışma, dinlenme, televizyon izleme gibi birçok aktivitede kullanılabilecek çok yönlü aydınlatma çözümleri uygulamak gerekir.

14- İhtişamı sevenler için

Görkemli tasarımları seviyorsanız yatak başına uygulanacak farklı dekorasyon çözümleri ile odanıza büyülü bir hava kazandırabilirsiniz. Bu tasarımda size ilham verecek birçok detay mevcut.

15- Sade ama çarpıcı bir şıklık

yücel partners – İ&M YILDIZ EVİ: tarz Yatak Odası,
yücel partners

İ&M YILDIZ EVİ

yücel partners

Yatak odası dekorasyonu yaparken aklınızı kurcalayacak onlarca soru karşınıza çıkacaktır. Bu soruların cevaplarını farklı dekorasyon örnekleri inceleyerek bulmanız mümkün. Yatak odası dekorasyonuna daha fazla örnek görmek isterseniz Türkiye'den aklınızı alacak 30 yatak odası fotoğrafı başlıklı yazımız size yardımcı olabilir.Bu yatak odası tasarımlarını nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: tarz Evler,

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!