Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Tasarım ayrıntıda gizlidir

homify.com.tr homify.com.tr
Google+
Loading admin actions …

Şeytan ayrıntıda gizlidir derler, ama dekorasyon işine biraz olsun bulaşmış olan herkes iyi bir iç dekorasyonun temel belirleyicisinin ayrıntılara verilen önem olduğunu bilir. Normalde dikkat etmeyeceğiniz bütün o ufak tefek ayrıntılar kimi zaman mekâna gerçek derinlik ve karakterini veren unsurlar olurlar. Vitrinimize koyduğumuz ufacık bir sandıktan tutun da herhangi bir mobilyanın süslerine kadar, bu küçük şeyler genel havayı belirler. Bugünkü yazımızda, dekorasyon meraklıları için evinize yepyeni bir hava getirebilecek olan küçük dekorasyon ve tasarım fikirlerine değineceğiz.

Ahşap oyma

Bu göz alıcı mutfak insanın anında dikkatini çekiyor, çünkü aşırı özenilmiş ve ayrıntılı görünen ahşap oyma işleri gerçekten mükemmel bir hava katıyor mekâna. Bunun gibi kendine özgü mutfaklar yaratmakta uzmanlaşmış olan Carved Wood Design, çınar ve sedir ağaçlarından yapılan bu oymacılık örneklerini tamamen el yapımı olarak üretiyor. Gerek zarif yuvarlak hatlar, gerekse de ince ince işlenen meyve ve sebze figürleri mekâna tamamıyla doğal, rustik bir hava katıyor ve insanın hiç çıkmak istemeyeceği bir mutfak çıkarıyor ortaya.

Ayarlanabilir mobilyalar

Ergolife Pte Ltd:  tarz Çalışma Odası
Ergolife Pte Ltd

moll Children Study Rooms

Ergolife Pte Ltd

Ergokid adlı şirket hem estetik, hem de pratik kaygılarla, tüm ayrıntıların düşünüldüğü ilginç mobilyalar üreten bir şirket. Bu örnekteki parlak renk patlamaları estetik tatmin sunarken, tasarımdaki ufak tefek girinti ve çıkıntılar mobilyayı farklı ölçü ve kullanım amaçları için ayarlanabilir hale getiriyor. Ne kadar hızlı büyüdüklerini düşünürsek, bu özellikle de çocuklarınızın için alacağınız mobilyalarda hayat kurtaran bir özellik olabilir.

Desenli duvarlar

WallArt 3D Wall Decor:  tarz Duvar & Zemin
WallArt 3D Wall Decor

WallArt Cubes Design

WallArt 3D Wall Decor

Bu odada ilk bakışta gözünüze olağandışı bir şey çarpmayabilir, ama dikkatli bakarsanız karşı duvardaki ilginç ayrıntıyı göreceksiniz. Son derece basit bir desen uygulaması, odanın geneline sinen değişik bir hava katmaya yetiyor. Üç boyutlu bu duvar deseni mekânın genel hissiyatını da daha güçlü kılıyor.

Antika detaylar

Vintage Design:  tarz Oturma Odası
Vintage Design

Antique Reproductions

Vintage Design

Bu şahane etajer, eski evlerden çıkan, geri dönüşümden geçirilmiş ahşap malzemeyle yapıldı. Mobilyanın birçok yerinde eski hayatının izleri ve renkleri hâlâ görülebiliyor ve bu da bütün parçaya müthiş bir tarihsellik hissi katıyor. Bunun gibi ufak tefek detayların her türlü odaya ekstra bir derinlik, anlam ve hattâ eğlence katacağına kuşku yok.

Müzik zamanı

Memory Box:  tarz İç Dekorasyon
Memory Box

Play & Display Flip Frame For LP or 12" Vinyl

Memory Box

Küçük detaylardan söz ediyorsak, bunların en güzelleri evsahibinin kişisel zevklerine de ışık tutanlar arasından çıkar. Plak kapaklarından oluşan bu çerçeveler hem dekoratif malzeme görevini görüyor, hem de evsahibinin zevklerini yansıtıyor. Plak kapaklarının kolayca açılabilir olması ve içindeki plakların gerçekten takılıp çıkarılıyor olması da bunların sadece birer dekoratif unsur olmadığını gösteren bir sürpriz.

Beklenmedik bir sürpriz

Lomas & Lomas:  tarz Oturma Odası
Lomas & Lomas

Stag Lampshade

Lomas & Lomas

Tamamıyla sürpriz bir etki yaratacak ayrıntılar peşindeyseniz, Lomas & Lomas tarafından üretilen bunun gibi bir masa lambası aradığınız şey olabilir. Kızıl geyik temalı bu lamba girdiği bütün evlerde muhakkak sohbetin birinci konusu olacatır. 

Daha fazla iç dekorasyon fikri için ’Sana kırmızı çok yakışıyor’ başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. 

Peki iç dekorasyonda siz ne tür detaylara ağırlık veriyorsunuz? Fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşın lütfen.

Küçük tasarım ayrıntılarıyla evinizin dekorasyonuna başka bir hava katabilirsiniz.
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!